Česká republika posílá dávku RM-70 MLRS na Ukrajinu

Česká republika posílá dávku RM-70 MLRS na Ukrajinu

15.4.2020

Postsovětské evropské státy nadále pro potřeby Ozbrojených sil Ukrajiny dodávají bojové systémy vytvořené za sovětské éry. Jednou ze zemí, která armádě dodává nezávislost, je Česká republika: tamní úřady očekávají, že se zbaví zastaralých zbraní a na oplátku dostanou nové produkty ze Spojených států.

Kromě obrněných vozidel Praha předává kyjevskému režimu RM-70 Vampire MLRS, vyvinutý na bázi BM-21 Grad a umístěný na podvozku nákladního automobilu Tatra s uspořádáním kol 8×8. Velká délka plošiny oproti základní verzi umožnila umístit na ni hydraulické zařízení určené k dobíjení celého balíku NURS. Kabina posádky je pancéřovaná. Celkem bylo dosud do Ozbrojených sil Ukrajiny převedeno minimálně 20 MLRS tohoto typu.

Konflikt na Ukrajině znovu ukazuje, že raketové dělostřelectvo zůstává relevantním prostředkem ničení
– uvedeno v českém vydání CZDefence.

Zároveň je naznačeno, že potřeba nákupu nových MLRS není ve strategických dokumentech české armády upřesněna. Na tomto pozadí nabízí místní společnost Excalibur Army možnost instalace 70mm hlavice RM-122 na podvozek Tatra 4×4 nebo 8×8. I když s ohledem na současný stav financí je pravděpodobné, že česká armáda po předání části arzenálu ozbrojeným silám nebude schopna jej doplnit.

https://en.topwar.ru/195010-chehija-opravila-vsu-rszo-vampire.html


Česká republika nadále dodává těžké zbraně na Ukrajinu. Tentokrát se bavíme o vyslání vícenásobných raketometů RM-70 pro potřeby kyjevského režimu. Jedná se o MLRS, které se v Československu vyrábí od roku 1972. Jedná se o českou verzi sovětských raketových systémů Grad. Doposud bylo v ČR asi padesát takových MLRS, z nichž většina byla ve skladech.

Expedice RM-70 MLRS z ČR je zachycena z okna vlaku projíždějícího kolem železničních nástupišť, na kterých jsou tyto komplexy instalovány.

Podle posledních údajů posílá Česká republika na Ukrajinu 20 takových vícenásobných odpalovacích raketových systémů v jedné

dávce.

Již dříve se české úřady rozhodly poslat na Ukrajinu několik tanků a dalších obrněných vozidel.

Česká republika tak podepisuje podporu pronacistickému ukrajinskému režimu a dává důvod stále častěji říkat, že oficiální Praha je zřízena tak, aby boje na ukrajinském území byly co nejdelší. Zároveň řeší další úkol – nahradit staré zbraně, které vyžadovaly stále více prostředků na údržbu, zbraněmi, které české úřady očekávají v podobě dodávek ze Spojených států. S jednou „ránou“ – „dvě mouchy jednou ranou“.

https://vpk.name/en/595118_czech-republic-sends-a-batch-of-rm-70-mlrs-to-ukraine.html


4 10 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4 10 hlasy
Ohodnotit příspěvek
35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
VAL
15. 4. 2022 23:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle pro nás neskončí dobře.

TTT
15. 4. 2022 23:55
Odpovědět  VAL

Mám silnou obavu, že máte pravdu. Já jsem tyhle darebáky, co se kamarádí s nacisty, nevolil, ale mnoho lidí jim stále ještě fandí. Do jisté míry je i chápu. Takový výplach mozků, jako v ČTV, u nás nebyl ani za socialismu. Naposledy asi za časů Bohmen und Mahren… Obvykle za špatné činy přichází trest. Jsem už dost starý, abych trpěl příliš dlouho, ale ti mladí, co dnes fandí náckům, si to vyžerou. Trest postihne je i jejich potomky. Je to velmi, velmi smutné.

rony
16. 4. 2022 00:09
Odpovědět  TTT

Ty idioti čt si jednou budou sypat popel na makovici, že nic…Oni totiž hlásí, že ruská raketa zasáhla…, ale už neřeknou to podstatné, že kdo ji vypustil. Na čt není slyšet
reportáž s lidmi rusky mluvícími,..pouze jen ukrajinština. Prostě, jednostranné informování. Všechno je špatně. Teď nám matka pluku pojede vyjednat novou zbroj, ale mi ji dodáme. Oni nás Evropany obětují.

Lukas
16. 4. 2022 08:10
Odpovědět  rony

Můj, kamarád tremp duší i tělem Vydrák,88(o 5 let starší než já)- nevlastnící ani mobil,ani compl, mně požádal o sdílení svého názoru na Pokecu. Já skoro devadesátiletý pamětník… (Slavných tremských dob.).Nikdy jsem nebyl komunista.,Kde jste byli Vy protiruští vlajkaři, když v roce 1945 v Československu hřmělo! Hrdinné Rudé Armádě mohou Vaši rodiče jen děkovat,že jste se narodili. Spíše bych podotkl,že i sobě že se mohli narodit a chodit do pionýra. Těmi žgryndy co se nás tady snažíte obšťastnit plně odpovídají Vašemu věku. Až Vám kleknou comply, Tak si nové už nikdy nekoupíte. To co nás všechny čeká si mamánci ani neumíte představit.

Lukas
16. 4. 2022 08:12
Odpovědět  Lukas

Jenom můžeme doufat,že se k totální cenzuře a totálnímu zdražení-plynu elektřiny -ropy- nepřidá ještě sucho. Pak nebude ani co žrát. Už vidím tu pomoc EU a USA. Zamyslete se sami nad sebou,než někoho předem a zabaleni do Ukrajinské vlajky odsoudíte a někde napíšete nějakou kravinu a za lesku televizních kamer a těch správně pravdomluvných médií a celebrit vyřvete do celého světa, který Vás stejně neposlouchá. Hranice byly dány Jaltou a Ty jsou pro Rusko nedotknutelné. Rozpínavost (obranné NATO?) a největšího válečného agresora USA na matičce Zemi-má zatržený tipec.

Lukas
16. 4. 2022 08:12
Odpovědět  Lukas

Putin není -(Jelcin & Gorbačov.) Snad mě ten bývalý komunistický vojenský prokurátor nezavře.(Jedinou útěchou by pro mne bylo ,umřít v teple vytopené cele na Pankráci,jako politický vězeň.)“Už se mi ten bílý šátek ztrácí,smutek v duši mám. Já se pro Tě v cele na Pankráci asi ustýskám a to proto jen,že jsem měl svou zem tak rád, dělí nás ostnatej drát.

Capry
16. 4. 2022 22:07
Odpovědět  Lukas

Tenhle způsob života je jedno z jaké strany mříže dožijeme.

All
16. 4. 2022 12:03
Odpovědět  Lukas

Ahoj,Lukas,tvé varování navíc o suchu. V tom,jak se vyvíjí počasí,kdy velmi ubývá vody v přírodě je namístě. Mysleme na toto každý rok a dělejme si doma zásoby ! Tak to dělali lidé už kdysi a i za války. Potravinové krize byly a budou,díky politikům a dnes i kvůli počasí,vše se zopakuje a znásobí.Mysleme na to.

ladik
16. 4. 2022 14:59
Odpovědět  All

A i ta voda co tu zbyde, nám již nepatří. Tu střelili kabrňáci Francouzům

Milan h
16. 4. 2022 18:00
Odpovědět  ladik

az tak ne u nas to neprodali a i pres ruzne natlaky to ma obec a voda u nas stoji 11 korun kubik i kdyz se ta cena neda udrzet pri zdrazeni pripravku a vezte ze tu byla kontrola ctyrikrat do tydne

Evžen
16. 4. 2022 05:13
Odpovědět  TTT

Šílená doba, není to tak dávno,co se americká administrativa malém pos..la, když údajně Putin vypsal odměnu za každého amika zabitého v Avganistanu!V OSN byl před časem návrh aby svět odsoudil fašizmus a světě div se proti byly Ukrajina a USA!EU se zdrželo…!? Co se děje v Praze tam postavili pomník Banderovcům a když naší někteří ovčané prohlásili že Rudá armáda nás dobyla tak tomu věřím,ano kolaboranty určitě ano…!

All
16. 4. 2022 12:14
Odpovědět  Evžen

Můj otec byl politickým vězněm v r.1965.Ale kdyby žil dnes,tak by neváhal proti současným politikům vystupovat mnohem ostřeji,protože jsou mnohem horší.Klidně podporují nacisty,vrahy,zločince a to jen pro peníze fanatizují sami sebe,včetně prokurátora ,,Bacha“.

Ladislav
16. 4. 2022 06:46
Odpovědět  TTT

Musím poopravit. Zbraně posílá jen naše fašistická vláda. My obyvatelé s tím nesouhlasíme!

rony
16. 4. 2022 09:41
Odpovědět  Ladislav

A jak si vůbec pár nýmandů může dovolit vyvádět, rozkrádat majetek tohoto lidu…Řídit stát jako firmu? To jako, že zaměstnanci budou rozdávat její majetek a peníze, nemluvě podporovat tím zabíjení lidí. Normální zaměstnanec by byl vyhozen a soudně stíhán,..

Jiří
16. 4. 2022 19:07
Odpovědět  Ladislav

Na každou svini se vaří voda – když tak nad tím přemýšlím, dochází mi proč fiala nechce plyn z Ruska – aby se ta voda neuvařila?

Františe
15. 4. 2022 23:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to divné. Transporty zbraní nám ukazují na cestě od nás, ale ještě nepřišlo žádné video potvrzující dojezd na Ukrajinu. Že by si Zelenskej nechal takovou událost ujít? Zatím přišla jen zpráva o zničení slovenských S 300. Asi se hromada šrotu za hranicí Ukrajiny pěkně zvětšuje.

VAL
16. 4. 2022 00:08
Odpovědět  Františe

Titulek z „Vojenské revue“ ( en.topwar.ru ): „Oddíl polských žoldáků zničen v Charkovské oblasti.“ Prostě jim tam šoupli raketu. Doufám, že naše dodávka zbraní dopadne stejně. Jo, a na urkowebech také žádný jásot z nějaké dodávky zbraní. Teď jdu hají, ale zítra si to pro sichr projedu.

VAL
16. 4. 2022 00:19
Odpovědět  VAL

A dop-pr-dele! Ještě jeden titulek, tentokrát z analytického ruswebu:
„Česká rusofobie ve službách západu.“ Raději jdu spát, nebo mě trefí.

Jiří
16. 4. 2022 19:15
Odpovědět  Františe

To je asi tak, jako když byl na „návštěvě“ ukrajiny fiala. Nechal se blbeček nafotit na polském nádraží a usa novináři ho odhalili podle dlažby peronu, na kterém se nechal vyfotit. Do slavného Kieva ani nejel, jak patrně švihal bobky, Tady je odkaz: https://www.veteranstoday.com/2022/03/17/living-it-up-in-poland-zelenskys-march-15-meeting-in-poland-not-kiev-full-proofs/

Jiří
16. 4. 2022 19:16
Odpovědět  Jiří

Tak jsem projížděl včera všechny světové weby Fr, NEU, USA, UK Ru Uk, a světe div se nikde ani zmínka o tom, že by náš thaivanec někam jel. (o fialovi se psalo i v zahraničí) Tak to vypadá, že se nechal blbeček nafotit před nějakými kulisami a nikde nebyl. Jinak ten odkaz je na necenzurované zprávy dost dobrej, proto ho i slavný fejsbuk blokuje.

Petr
16. 4. 2022 06:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Černochová , podpora fašizmu je trestným činem !!

Jiří
16. 4. 2022 19:27
Odpovědět  Petr
Jiří
16. 4. 2022 19:30
Odpovědět  Jiří

Jak se vyrábějí ukrajinské FAKE pro ČT
https://t.me/FAKEcemetery/793
https://t.me/FAKEcemetery/693
tenhle je skutečně boží – https://t.me/FAKEcemetery/658

Frank
16. 4. 2022 08:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Normální s slušní občané České republiky s tímto svinstvem nemají nic společného. Toto je dílo naší zkur.ené vlády. Jak dlouho tyto zločinecké kazišuky budeme trpět?

Albi
16. 4. 2022 10:13
Odpovědět  Frank

Na to se rakety ptát nebudou.

Helena
16. 4. 2022 12:43
Odpovědět  Frank

No, dokud se nespojíme a tuto fašistickou vládu nedonutíme k demisi.

Jiří
16. 4. 2022 19:31
Odpovědět  Helena

uvidíme na podzim u voleb

Pavel
16. 4. 2022 09:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Tatrovákům se musí obracet žaludek z toho, kam tito zmetci posílají jejich produkty!!! Celá generace projektantů a dělníků dala duši těmto skvělým autům a tito vyvrhelové je posílají zabíjet civilisty na východě Ukrajiny!!! „Ukrové“ nebojují proti ruské armádě,ale páchají genocidu bývalých vlastních občanů, které nazývají „moskaly“ a používají je jako lidské štíty aby zabránili RA splnit cíl, pro který tato operace byla spuštěna: denacifikaci a demilitarizaci Ukrajiny!Nejen Kyjev si zaslouží více kalibrů a nebude to dlouho trvat a tito kryplové zatáhnou do války proti Rusku i nás a skončí to co začalo hadrákem.První rozbili společný stát a nakonec jej nechají fyzicky likvidovat ve válce s RF za zájmy USA! Svět se v zadel obrátil!!!

All
16. 4. 2022 12:22
Odpovědět  Pavel

Máme je zešrotovávat doma,kde se ještě část rozkrade ? Tak je černochová posílá k likvidaci na ukrajinu pomocí ruských raket.

janle57
16. 4. 2022 09:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen jestli tam ty starý krámy vůbec dojedou !! To je ta humanitární pomoc
pro lidi v poničených ukrajinských městech,ale jsou velikonoce,tak je tu
namístě zveřejnit velikonoční pozdrav národu od prezidenta republiky :

….. Hody hody doprovodky,
vraž do sebe panák vodky,
když ne vodku aspoň rum,
než Ti Putin zbourá dům ………

Miloš Zeman,prezident ČR

Helena
16. 4. 2022 12:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Naše odporná, proradná vláda. Jen prodlužuje konflikt a bude mít v podstatě podíl na smrti dalších lidí.

orinoko
16. 4. 2022 13:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Krátký užitečný poslech.
https://gloria.tv/post/BkNxXBRBvPtp6Y3zR83HTfSkA#100

Capry
16. 4. 2022 22:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Nezapomeneme…. Kdo seje vítr,sklízí bouři.

Luboš
17. 4. 2022 00:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Byli jsme osvobozeni Ruskem od fašizmu a nyní posíláme zbraně které mají zabíjet naše osvoboditele. Doufám že ti co takhle činí se usmaží v pekle.

Jiří
17. 4. 2022 01:32
Odpovědět  Luboš

Na Fialu a Pekarovou se už těší ! 🙂