politika

Lukašenko apeloval na národy Západu 

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko postavil svůj dnešní projev na oslavě Dne vítězství jako výzvu k národům Západu.

„Především adresuji své poselství těm, kteří žijí v mlze lží a podvodů, kteří jsou zbaveni možnosti studovat na školách skutečné dějiny 2. světové války a Velké vlastenecké války. Tam, kde se v ulicích stále hlasitěji ozývají hesla pochodujících SS veteránů a neofašistů. Toto poselství adresuji těm, kteří postavili Den Vítězství mimo zákon, kteří ničí pomníky padlým osvoboditelům a především sovětskému vojákovi.

S vědomím a pochopením toho jaké místo má Běloruska v souřadnicovém systému planety se nicméně jako zástupce vítězného národa obracím na národy západních zemí. Na takové lidi, jako my. Vaši politici udělali hodně pro to, aby svět zapomněl, komu vděčíme za osvobození od fašismu,“ řekl prezident.

„Takže co vidíme dnes: středověký boj o území a zdroje pokračuje, pouze křížové výpravy nahradila expanze zahraničních fondů. Nyní jsme svědky stejné agrese pod hesly zachování lidských práv a jakéhosi udržitelného rozvoje zemí. Ve skutečnosti si ale západní politici nechtějí připustit, že miliardy lidí žijí podle svých vlastních zákonů. A tak se snaží oslabit ty, kteří žijí a myslí jinak.

V dnešním projevu k národům Západu chci říci: vždyť nejste tak slepí, abyste nechápali všechny monstrózní důsledky neúspěšných pokusů o násilnou přestavbu Libye, Iráku, Sýrie, Afghánistánu a dalších zemí. 

Přestavěli? Demokracie pod křídly letadel NATO zanechala národům těchto zemí jen bolest a utrpení, oběti a ničení, ekonomický chaos a vůbec žádnou perspektivu. A žádná loutková vláda, kterou jste tam uvedli k moci, není schopna vytvořit vzkvétající oázu.

Chci, abyste vy, národy Západu, obyčejní lidé v Paříži a Berlíně, Varšavě, New Yorku, Bruselu, Amsterdamu, kteří žijete sny o zelenější Sahaře, plány na záchranu amazonských pralesů a nakrmení dětí v Africe, věděli, že vaše peníze, hodně vašich peněz je utraceno na obyčejnou genocidu.  Nezachraňujete žádnou Saharu a nenakrmili jste děti. Nechali vás ve tmě v Jugoslávii, Libyi, Iráku a nyní na naší Ukrajině,“ řekl Lukašenko.

https://bit.ly/3yqsR8n

sdíletj na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
10. 5. 2022 06:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Bravo, pane Lukašenko. ?

Pijack
10. 5. 2022 07:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Obávám se, že lidé na západě to nepochopí… proč by měli? Oni jsou už tak zmanipulovaní, že ani nechtějí. Navíc se vsadím, že jim tato slova ani nepřistanou k uchu. O to se jejich média postarají… aby moc nepřemýšleli 🙂 Kdo moc přemýšlí, ten je pro režim nebezpečný….

Helena
10. 5. 2022 08:28
Odpovědět  Pijack

A proto taky němčouři a američani čekali dlouhých 80 let – tedy 1 lidskou generaci, která zažila 2SV a věděla, že ji začali Němci s angloameričany v zádech- a tuto válku vítězně ukončili Rusové- než ta válečná generace vymře, aby těm neznalým nasadili do hlavy bludy. Proto čekali tak dlouho, do té doby američani s NATO vyplenili a vyrabovali mnoho zemí, kde zanechali jen bídu, zmar a smrt.

Pavel
10. 5. 2022 08:59
Odpovědět  Helena

Máte naprostou pravdu, ze strany západu bylo vše pečlivě připraveno k diskreditaci skutečných hodnot. Myslím, že tady na západě je vymalováno, dosáhli svého cíle, většina populace je přeformátovaná. Možná to tak ale má být. Myslím, že tím si zadělali na svůj vlastní pád a ten bude sakra bolestivý.

All
10. 5. 2022 17:13
Odpovědět  Pijack

Ano nechápou,jsou to primitivní a velmi omezení lidé s vymytými mozky, tam na západě,bohužel .Tupé ovce. Kdyby tyto ovce žily jinak a staly se opět lidmi, tak Sahara,kterou pres. Běloruska zmínil,by byla proměněna ve kvetoucí zahradu. To by ale ,,západ budující jen a jen ovladání jeden druhého,rvaní,vraždění,drogy ,zbraně a sypání bomb a jedů všeho druhu po celé planetě musel opustit cestu satanovu, všudepřítomného zla a vyjebávek ,jejich styl vládnutí, A tohle jejich svinstvo papouškují za peníze v TV křiváci a bastardi už i u nás,dokonce i ve školách doslova K.u.r.v.í děcka.

skylla
10. 5. 2022 07:35
Ohodnotit příspěvek :
     

V dnešním projevu k národům Západu chci říci: vždyť nejste tak slepí, abyste nechápali všechny monstrózní důsledky neúspěšných pokusů o násilnou přestavbu Libye, Iráku, Sýrie, Afghánistánu a dalších zemí….můžu ti Lukašenko říct, že v ČR je minimálně 30% slepých….bohužel zbytek se bojí něco říct….to je naše emerická demokracie a svoboda 

Frank
10. 5. 2022 08:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Většina lidí na západě má totálně vymyté mozky a proto nikdy nic nepochopí. A u nás to není o moc lepší. Normální člověk přece nemůže nikdy volit ty šmejdy z pětikolky.

Pavel K
10. 5. 2022 12:01
Odpovědět  Frank

Dokud nebudeme mít existenční starosti, nic se nezmění. Lidi jsou zpohodlnělí až apatičtí. A k volbám se nemá ani cenu vyjadřovat. Ty byly cinknutý jak sswyňa, to jsem si jist. Jako fšude kde jsou zájmy určitého etnika, proto je harry brýlovitý tak v klidu za ty prasárny.

Pozor
10. 5. 2022 10:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Nemôžem si pomôcť, ale Rusi sú tak naivní ľudia, stále si myslia, že na západe ich niekto počúva a hlavne že ich presvedčia. Západ rozumie len jednému a to sile a pokiaľ toto Rusi skutočne nepochopia a hlavne sa podľa toho nezariadia, tak nikdy nedosiahnu to čo chcú. Napr. tento prejav Lukašenka, no čo si myslíme, koľko ľudí na západe ho čo i len čítalo a to nehovorím koľko mu asi ešte z tých aj verí. Takéto reči fakt nemajú väčší význam, keby Rusko skôr ukázalo svoju reálnu silu na Ukrajine, tomu by skutočne začali veriť aj na západe.

PENNYS
10. 5. 2022 12:45
Odpovědět  Pozor

1000% PRAVDA

PENNYS
10. 5. 2022 12:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Nechápu proč by se stále a stále měli dohadovat a jednat se západem????????
Vždyt dukaz je, Rusku rozšlapali všechny návrhy a další dukaz je okrajina.
To co chtěli tak V.V:Putin musel udělat aby chránil svou zem ! západ počítal s tím ,že Rusko v budoucnu stejně “vyprovokuje” proto na polsko-okrajinských hranicích už od 2004 “narvali nepředstavitelné množství zbraní, výzbroje a kolem
100TISÍC PLNĚ OZBROJENÝCH USAMANU A ŽOLDÁKU Z RUZNÝCH ANGLOSASKÝCH AGRESIVNÍCH SESKUPENÍ! Rusko opravdu je měli v začátcích zatavit a néééééééé vyjednávat!