„Čeho si svět 8 let nevšímal“: Nová série videí na sociálních sítích

Uživatelé sociálních sítí, kteří nejsou lhostejní, vytvořili a distribuují sérii videí „Čeho si svět 8 let nevšímal.“

Nejnovější číslo je věnováno přeformátování historické paměti obyvatel Ukrajiny – z občanů vítězné země ve Velké vlastenecké válce se do masového povědomí dostal banderovský nacionalismus.

Video ukazuje záběry z demonstrací na Den Vítězství, kde násilníci strhávají vyznamenání z veteránů a házejí portréty sovětských osvoboditelů do ohně, nacistický dav s banderovskými hadry vytrhává z rukou demonstrantů vlajky Vítězství.

„V roce 2017 ukrajinské úřady – a ve skutečnosti váleční zločinci – vymazali termín „Velká vlastenecká válka“ a nahradili jej jinými výrazy. Terminologie byla navržena ve slovníku názvů a termínů, který se stal povinným pro použití ukrajinskými úřady, diplomaty a zástupci médií.

Pojem „Velká vlastenecká válka“ je ve slovníku uveden v kolonce „Fejky / klišé“, připomínají v popisu videa.

V červnu 2017 podepsal tehdejší prezident Ukrajiny Porošenko zákon zakazující na Ukrajině výrobu a propagaci svatojiřských stuh (georgijevská stuha). Uvedl, že jsou symbolem „agrese proti Ukrajině v letech 2014-2017“ a nikoli symbolem „Druhé světové války“. Za veřejné použití, zobrazení a předvedení stuhy občanům hrozí značné pokuty a správní řízení.

https://bit.ly/376mcEI

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ladik
1. 4. 2022 07:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Ve zubožené ČR dochází již 33 let k přeformátování dějinných událostí a k převrácení morálních lidských hodnot. Holt pravda a láska v kapitalistickém pojetí. Lidé si neuvědomují, že příčina je zakódována ve společenském sytému.

Gales
1. 4. 2022 11:26
Odpovědět  ladik

Jsme ničeni pomalu ale jistě.Nikomu to nevadí,protože máme furt co žrát a jak známo,láska prochází žaludkem.Bohužel je to všechno na dluh a jednou přijde zúčtování…

Milan h
1. 4. 2022 13:06
Odpovědět  Gales

dnes uz lidi valku nepamatuji na zahrade bazeny nevim kdyz de fakto neumi delat na poli umru hlady nebo zrusi bazeny a nasadi neco smysluplnaho treba erteple ti je hlady nenechaji

ladik
1. 4. 2022 18:07
Odpovědět  Gales

Jsme tak obklopeni lží, že pravda je vnímána jako zločin.

Frank
1. 4. 2022 10:08
Ohodnotit příspěvek :
     

A co na to Rudá smrt?