nezařazené

Zrada: Ukázalo se, že Elon Musk je agentem Kremlu – a obdivuje Rusko a SSSR

Americký podnikatel, zakladatel společností Tesla a SpaceX, Elon Musk, podporuje posílení dialogu mezi USA a Ruskou federací. Uvedl to v pátek při účasti na ruském vzdělávacím maratonu „Nové znalosti“, TASS.

Podle Muska k účasti na maratonu ho pozval tiskový tajemník ruského vůdce Dmitrij Peskov.

“Pan [tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij] Peskov navrhl, abych to udělal,” řekl Musk když odpovídal na otázku, proč se rozhodl zúčastnit maratonu.

“Myslím, že je skvělé, že navazujeme kontakty, že budeme mít více komunikace mezi Spojenými státy a Ruskem,” řekl.

Musk přiznal, že obdivuje úspěchy Ruska a SSSR v oblasti raketové techniky, a také vyzval lidi, aby byli optimističtí a spolupracovali na dosažení „lepší budoucnosti“.

“Věřím, že tato energie v Rusku zůstane i v budoucnu. Chci povzbudit lidi, aby bojovali za to, aby budoucnost byla lepší než minulost a aby byli optimisty,” řekl Musk.

Také během projevu Musk oznámil bezprostřední oficiální vyjednávání o výrobě Tesly v Rusku. 
Podle vynálezce společnost nyní považuje zemi za jedno z možných míst pro výrobu elektrických vozidel. Několik regionů Ruské federace již nabídlo Muskovi pomoc při otevírání podniků.

Maraton “Nových znalostí” probíhá od 20. do 22. května v Moskvě, Petrohradu, Nižním Novgorodu, Kazani, Soči, Vladivostoku, Novosibirsku a Kaliningradu. 

Akci zahájil den předem první zástupce vedoucího ruské prezidentské správy Sergej Kirijenko.

Program fóra zahrnuje celkem více než 100 diskusí, přednášek, otevřených lekcí a mistrovských kurzů.

https://bit.ly/2Rw65cu
https://bit.ly/3fAuqpw

sdílet na