Zpustošili vakcinační centra. Proti povinnému očkování zdravotníků se vzbouřilo 100 000 Francouzů

Francouzská vláda nařídila zdravotníkům povinné očkování do 15. září. Pohrozila jim, že mohou přijít o plat. Akce vyvolala reakci. Až 100 000 Francouzů se zúčastnilo protestu po celé Francii. 

A podpálili dvě vakcinační centra.

„Demonstranti měli s sebou transparenty, které zobrazovaly obličeje politiků, stejně jako prezidenta Emmanuela Macrona s knírkem Hitlera,“ píše portál Startitup odvoláním na Euronews.

Povinné očkování způsobilo protesty. 

„Jsem si vědom toho, co od vás vyžaduji. Vím, že jste připraveni na tento závazek, který je jistým způsobem součástí vašeho smyslu pro povinnost.“ Píše Startitup BBC, s odvoláním na projev prezidenta Macron.

Politička, která je k očkování skeptická byla přinucena opustit parlament

Francouzská politička Martine Wonnerová podpořila protestující. Radila jim, aby se soustředili na ty politiky, kteří souhlasili s novými opatřeními. Kvůli tomuto počinu byla nucena opustit parlament.

Vědci, kteří radí francouzské vládě, tvrdí, že šíření viru bude možné zastavit pouze očkováním 95 procent lidí. Ve Francii je zatím očkovaných pouze 40 procent populace.

https://bit.ly/36SErdG

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
22. 7. 2021 10:53

Ti zdravotníci měli ještě k tomu podpálit elysejský palác s makarónem uvnitř a znemožnit mu útěk. Na takové nové hitlery platí jen násilí, nic jiného! Jestli je ještě nějaká spravedlnost na světě, tak si tohoto nafoukaného gaunera smrt musí brzy najít!!!!

Alva
22. 7. 2021 13:14
Odpovědět  Michal47

A nebude sám. Ta s kosou se dost zapotí.