nezařazené

Zpráva o které se mlčí

TOMIO OKAMURA SPD, 24. 4. 2020: 

před 22 hodinami

Na úvod jedna zpráva, o které média dnes úplně mlčí. Včera v noci došlo ve sněmovně k šílené věci. Babišova vláda hnutí ANO, ČSSD a KSČM navrhla a prohlasovala svojí většinou poslanců, aby státem garantované miliardové úvěry pro firmy v rámci současné krize kolem koronaviru mohly čerpat i nadnárodní korporace registrované v daňových rájích s nejasnými vlastníky. Takže se české peníze daňových poplatníků dostanou bůhvíkam do bůhvíjakých rukou. Ale určitě to nebudou české firmy, které daní v České republice. Hnutí SPD hlasovalo proti, ale jsme bohužel v opozici.


Vláda Sněmovnou protlačila návrh na zadlužení ČR o dalších astronomických 100 miliard korun, aniž by učinila škrty nepotřebných výdajů. Kvůli tomu nebude v budoucnu na zvyšování invalidních a starobních důchodů, na snižování daní a na podporu pracujících rodin s dětmi. Musíme to změnit. Podívejte se, co jsem k tomu řekl ve Sněmovně:
Je nutné škrtnout nesmyslné výdaje v rozpočtu. A budu konkrétní, co tím má SPD na mysli. Těmi výdaji jsou např. platby solárním baronům, nákupy expanzivních amerických vrtulníků pro armádu, rozbujelá státní byrokracie, inkluze ve školství, platby politickým neziskovkám – my nemáme vůbec problém s neziskovkami, které se starají o staré lidi, o potřebné, o invalidy, o děti, ale ty politické neziskovky s politickým programem, tam je potřeba škrtnout veškerou veřejnou podporu. To jsou ty, co propagují gender, multi-kulti, Evropskou unii, a to nic nepřináší, zvláště v době nouze. Dále chceme, aby se škrtly neadresné sociální dávky nepřizpůsobivým – tato novela zákona nám už tady leží rok a vláda to pořád odkládá apod. A všechny tyto peníze – a musím říci, že souhrnem jde o částku významně převyšující 100 miliard korun, a jsou to právě peníze, o které vláda tady žádá navýšit zadlužení občanů. A my říkáme – ano, přesuňme peníze na investice a k potřebným a slušným občanům, ale vždyť ty peníze v rozpočtu jsou! Stačí, aby vláda škrtla ty peníze, které teď vyplácí na nepotřebné věci, a abychom je přemístili. Ale vláda to udělat nechce, radši chce zadlužit.
https://www.facebook.com/tomio.cz/

sdíletj na