„Zneužívají.“ Kokote, dostal za Ukrajince. Teď se směje on

29.03.2022 9:54 | Ze sítí

Prezidentovi České stomatologické komory nejeden komentátor nadával, když řekl, že do Česka někteří Ukrajinci míří proto, protože má kvalitní a dostupné zdravotnictví. A že pro tento druh migrace se vžil název „zdravotně pojišťovnická turistika“. Ozvala se slova jako „kokot“ či „zmrd“. Ovšem jak informoval server iDnes, ne všem Ukrajincům byla víza udělena. A Šmucler hlásí: Měl jsem pravdu.

Před třemi dny vyšel na serveru ŽivotvČesku krátký rozhovor s prezidentem České stomatologické komory Romanem Šmuclerem o uprchlících z Ukrajiny. V něm řekl, že jeden z důvodů, proč do Česka míří tolik migrantů, je relativně otevřený a luxusní systém zdravotnictví.

„Pokud jde o stomatologii, tak v tom je to relativně dobré, protože Ukrajinci jsou zvyklí si to platit. Jiná situace je u onkologických onemocnění, protože se na Ukrajině rozkřiklo, že řada léků, které si musí lidé jinde platit, jsou v Česku zadarmo. Tak kdo má nějakou komplikovanou nemoc, tak míří do ČR,“ uvedl šéf ČSK.

„Musíme nějak vyřešit peníze, protože jsou v tuto chvíli Ukrajinci státní pojištěnci, a tím, že se to rozkřiklo, že pro těžce nemocné pacienty jsme otevření, tak sem asi selektivně budou jezdit lidi, kteří potřebují dražší péči,“ dodal a podotkl, že už existuje termín „zdravotně pojišťovnická turistika“. Článek pak vyšel s titulkem „Zdravotně pojišťovnická turistika, říká Roman Šmucler o Ukrajincích mířících před válkou do ČR kvůli péči zdarma. Promluvil o dopadech“.

Za tato slova se pak do Šmuclera pustil kde kdo. Například novinářka Apolena Rychlíková mínila, že Šmucler nemá soudnost. „Nemohl by pan Šmucler prostě jen chvíli netrousit svoje postřehy, mohlo by nás to proboha nějak přestat zajímat – aspoň nás v médiích? Nebo aspiruje na ministra zdravotnictví třeba u Babiše?“ ptala se.

Podobně, ale více sprostě, o něm mluvil cestovatel Dan Přibáň. „Proč Šmuclera novináři zvou k rozhovorům, když migraci rozumí stejně málo jako covidu? To už není jen v tom, že Šmucler je kokot, ale i v nesoudnosti médií. Takhle novináři ‚udělali‘ Okamuru, když byl ochoten vyjádřit se ke všemu,“ mínil.

I šéf stomatologické komory si všiml, co o něm na sociálních médiích koluje. A vrací úder: „Dostal jsem na twitteru pekelně vynadáno za článek, který jsem napsal o tom, že někteří Ukrajinci úplně mimo válku – například žijící v Polsku – cestují do ČR za benefity našeho zdravotnictví. To je pravda. Už to řeší i Vláda ČR. A to je dobře.“

Odkazuje se na článek serveru iDnes, podle kterého ne každý žadatel o vízum z Ukrajiny toto obdržel. „Jedná se buď o lidi, kteří žijí v Polsku, nebo o lidi, kteří pracují v Česku, ale mají v Polsku dlouhodobé vízum za účelem zaměstnání,“ uvedl pro iDnes zdroj znalý situace. Policie monitoruje, kdo do Česka přichází a zda není uveden na seznamu lidí již ze země vykázaných nebo hledaných Interpolem.

Několik uprchlíků mělo dle iDnesu vstoupit do Česka s falešnými pasy. „Sehnat si na Ukrajině falešné pasy nebyl dlouhodobě problém. Nejčastěji se objevují lidé, kteří cestují buď na falešné ukrajinské pasy, které mají vystavené na smyšlená jména, nebo na pasy Kazachstánu či Kyrgyzstánu,“ uvedl jeden policista.

https://bit.ly/3JNpfAn

4.5 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.5 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
29. 3. 2022 14:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Revoluce požìrá své *zlobivé * dětičky, že ano pánko Šmucler.
Vypadá to na píseň klasika * ŽIVOT JE JEN, NÁHODA ,JEDNOU JSI DOLE -JEDNOU NAHOŘE * jednou ve světle TV reflektorů a poté tmavá zákoutí *cancel culture*.
To je život , vážený

Pavel
29. 3. 2022 19:06
Odpovědět  BB Rad

Nevěřte jim sakra nikomu, je to všechno vych- caná banda, které jde pouze o vlastní prospěch. Jsou to všechno stejné slouhovsky farizejské proradné osoby. Jediná možnost je nekomentovat a nespolupracovat. Ať se mezi sebou všichni požerou!!!!!!!!!!!!!!.

Milan
29. 3. 2022 15:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Ten kultivovaný korektní projev oponentů pana Šmuclera, oproti jeho nekorektním vyjádřením, mě bere u srdce. Vot molodci! Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí!

Pavel
29. 3. 2022 19:14
Odpovědět  Milan

Oni to všichni hrají, někteří z nich se snaží vlichotit i nám tzv. extremistům,kteří máme jiné názory než ty oficiální pravdoláskařské. Co když nás budou jednou potřebovat. Víme co je pan Šmucler zač. Nevěřte nikomu z nich ani tečku za větou. Já jsem již hodně dávno vystřízlivěl z víry v tyto lidi.

Milan
29. 3. 2022 20:23
Odpovědět  Pavel

Nebojte Pavle, já věřím jen sobě, a to ještě s výhradami.

Petr
29. 3. 2022 18:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Až Ukrajinci ,,vyžerou ,,náš sociální a zdravotní systém , kam potahnou dál ?????

Gales
29. 3. 2022 19:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Zdravotníci musí počítat s tím,že budou pracovat víc jak pět hodin denně.

Gales
29. 3. 2022 19:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Je třeba ještě vypravit další vlaky na Ukrajinu. Přeci je chudáky nenecháme vyhládnout a umřít na nemoce. To radši ať chcípnou našinci.

Hulak
29. 3. 2022 20:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Mohli bychom dutohlávky jako je Rychlíková přestat nazývat „novináři“, když tyto pozice nevykonávají? Daleko příhodnější by bylo „pracovnice dezinformačního média“ a je to i módní podle nejnovějších výstřelků.

A Šmucler. Luxusní zdravotnictví. To je pohádka na podobné úrovni jako chudáčci málo placení lékaři (co si každé dva roky kupují vyšší řady BMW). On vlastně SSSR a ČSSR byly extrémně luxusní státy… (Jako může být podstatně hůř, ale být spokojený se současným stavem je jako mít zlomenou ruku a děkovat bohu, že ji nemám amputovanou.)