Zlo ante portas.

Přituhuje, šrouby se utahují. Totalitní zlo máme na délku paže od nás. Naší jedinou a neocenitelnou výhodou je, že víme do čeho jdeme. Jako ateista se modlím … Bože dej, abychom zkušenosti zužitkovali
k naší záchraně.

Signálů, že věci jdou nesprávným směrem přibývá, přestože ČT09 referuje výhradně jen o zářných zítřcích před námi. Pro pamětníky budování rozvinuté socialistické společnosti bych měl odkaz na článek popisující aktuální situaci ve Francii. Je zde.

Pokud se zájemce nechce zaplést s konspirativním, xenofobním zdrojem, zajisté v žoldu Putinovy úderky, může okem spočinout na zdroj s aktuálně žádoucím a preferovaným původem v USA – česká verze je pak zde.

Pamětnicí si možná uvědomí, že pokud zamění téma mírumilovného islámu a vše okolo za myšlenku budování socialismu, pravicové extremisty za zaprodance a ztroskotance atd., tak zde máme déjà vu… ovšem bohužel na časy hluboké totality u nás, kdy sice byla deklarována svoboda projevu, ovšem už nikoliv po projevu.

No nic, naše zkušenost říká, že ve Francii budou mít nejspíše velmi vzdělané kotelníky a umývače oken.
Přece jenom dialog …už jste přiložil pane profesore? s odpovědí …ano pane docente, tlak v potrubí je dobrý nebo …tu výlohu jste umyl perfektně pane doktore… může mít své kouzlo, obávám se ale, že Francii
asi moc dopředu neposune.

Jeden si řekne, že Francie je celkem daleko … a stejně jim to patří za Mnichovskou dohodu, resp. zradu … šmejdům jedněm, by řekl druhý.

Tak dobrá, koukneme do našeho sousedství, k našim bratom, kteří si proevropsky správně a neomylně zvolili do prezidentského úřadu sympatické sluníčko.

Takže, tam je stíhán jeden xenofobní zakuklenec a nepřítel vznešené multi-kulti myšlenky…ex-premiér R. Fico.

A jakou hanebnou protievropskou činnost prováděl?

No, abych pravdu řekl, som ztoho volaký zmetěný, protože světlé zítřky hatí následujícím výrokem:

“Mazurek řekl to, co si myslí téměř celý národ, a když popravíte někoho za pravdu, uděláte z něj národního hrdinu”.

Mám jen obavy jestli těch 5 let ťurmy, co mu hrozí, není málo za takovou opovážlivost.

Trestně stíhaných bude asi přibývat, protože už se odhalují další zakuklení nepřátele EU myšlenky, kteří po Ficovi výrok veřejně zopakovali, resp. se k němu veřejně přihlásili.

Ovšem u našich bratov nezahálejí a pilně na lepších zítřcích intenzivně pracují. Naposledy se o tom přesvědčil zaprodanec a ztroskotanec nějakej Rostas – aktuálně zatím nepravomocně odsouzený vydavatel konspirativ-
ního, xenofobního, určitě lži-média s názvem ZEM&VEK.

Tady bych vypíchl, že tento, zajisté agent Kremlu, odhalil své pravé protiunijní myšlení citováním historických osobností Slovenska – např. L Štúra.

Abych rozptýlil všechny pochybnosti o koho že to jde, ptám se své slovenské přítelkyně …poslouchej, Ľudovít Štúr … je to u Vás na Slovensku aktuálně kladná historická postava, či ni? Aniž by přerušila čtení odpovídá něco v tom smyslu, že to je blbá otázka, protože jsou po něm přece pojmenované ulice, náměstí atd., takže kladná postava, která se mj. zasloužila o slovenštinu.

Nedám se a říkám …tak hele, právě u Vás odsoudili člověka za citování jeho výroků … takže Vás čeká asi revize historie, aby byla v souladu s pravdou…  odpovědí mi bylo něco v tom smyslu, že melu nesmysly a jsem asi přetažený.

Jenže nejsou to nesmysly. Samosoudce měl v tomto případě zajisté těžkou práci, protože před ním očividně stál všemi mastmi mazaný a určitě všemi kremelskými kurzy proškolený protievropský agent, který zneužil svobodu projevu k protistátní činnosti, proto … sudca v odôvodňovaní rozsudku uviedol, že trest ukladá Rostasovi nie za citáty, ale za stotožnenie sa s nimi.

O tom, že proti nepřátelům EU myšlenky se musí u bratov bojovat na všech frontách pak svědčí např. i Smernica rektora „Oznamovanie protispoločenskej činnosti a ochrana oznamovateľov na STU Bratislava“.

K dokonalosti už jen chybí plakáty s vyobrazením zákeřné kremelské  mandelinky bramborové …

A co na našem českém písečku? Zatím nic moc. O tom, že nejspíše ti nejchudší zaplatí Babišovi všechny dotace, se hlasitě mlčí.

Aktuálním hitem je, že konzervativní pravicová strana má za lídra hulváta, kterého když citujete, tak ve zkratce – propagujete nesnášenlivost a text je stažen z titulky blogů. Nic na věci nemění, že jen citujete a už vůbec jeho hulvátské výroky nepropagujete, ba naopak ironicky upozorňujete “konzervativní pravicovou stranu” jakou veš má v kožichu. Přitěžující okolností bylo zajisté i to, že si obdobně zařaditelné výroky lze přečíst i na idnes.cz.

Závěrem bych měl pro všechny následující – představte si politiku jako hromadu štěrku. Každý, ale opravdu každý na ní svou každodenní činností buď přidává malé ~ větší kamínky nebo je odebírá. A hromada tak mění tvar – někdy více doleva, někdy více doprava, jindy se tvaruje více na sever nebo na jih.

Pokud to někdo na některé straně přežene, tak se ta hromada tím směrem začne nekontrolovaně sypat a může i někoho poškodit. A většinou nelze jednak určit umístění konkrétních kamínků v budoucí hromadě stejně tak jako, který kamínek byl ten rozhodující, který zavinil nekontrolovatelný sesuv.

Máme něco, co nemají na tom Západě, ke kterému jsme chtěli patřit, ale který se dnes tomu Západu vůbec nepodobá. To něco je zkušenost. Jsme vycvičeni ve čtení mezi řádky, z vlastní zkušenosti známe většinu fíglů, jak se totalita projevuje a zavádí, proto by naší činností mělo být tu naši hromadu štěrku obsluhovat tak, aby měla tendenci se nežádoucím směrem sesunout co nejpozději.

A proč? No, protože na tom skvělém západě iniciativně, s jásotem a příkladným budovatelským úsilím přikládají kamínky pouze na jednu stranu a dle přírodních zákonů je jistota, že se ta hromada dá nekontrolovaně do pohybu.

Otázka opravdu nezní “zda”, ale jen “kdy”.

A pokud se to tam sesype v době, kdy u nás půjde naši hromadu narovnat, vyhrajeme, přesněji přežijeme
a zachováme si to, pro co naši předci bojovali a pokládali své životy.

Autor: David Dvořák
https://bit.ly/2raIelo

sdíletj na

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
19. 12. 2019 19:04

Malum ante portas? Malum in urbe!

Editor
19. 12. 2019 21:31
Odpovědět  Janinna

Nojo, ale vždycky je nějaká branka v hradbách, jako na Zlatém rohu.

Editor
19. 12. 2019 22:30
Odpovědět  Janinna

No, tenkrát kulomety neměli, ani ostnatý drát neuměli dělat a kulometnému hnízdu časem dojde munice. Pokud máš kolem sebe hradby, tak tě sice mohou bránit ale naopak moho bránit tobě. Třeba dopravit tu munici. Hlídat ano, ale ne zadrátovat. Hinternisy nikdy nikoho úplně neochránily.

Editor
20. 12. 2019 16:21
Odpovědět  Janinna

to je to, co nechápeš. Vůbec nejde o to, jakou zbraň ve které té době měli, ale o filosofii toho, že když se ohradím, čímkoliv, tak se ubráním. A to je ta chyba. Ty hradby v určitém okamžiku zabrání tomu, že když se to zlo dostane dovnitř, tak před ním nemám jak utéci. Názorný případ je Maginotova linie. Měla být nedobytná. Dalším příkladem je na opačné straně Sigfriedův val. Stejně tak i ty hradby. Všechno to chrání zejména v hlavě, prakticky moc ne. Vždycky se najde, jak dovnitř a pak se hodně blbě utíká.

Editor
21. 12. 2019 09:35
Odpovědět  Janinna

lidstvo se brání a ohrazuje od nepaměti, ale od nepaměti vždycky každé opevněné místo nakonec padne. Jakmile se spoléhal kdokoliv na to, že uzavřený uvnitř se ubrání,záleželo jenom na tom, jak dlouho obléhající vydrží, jestli dřív dojdou zásoby uvnitř, nebo venku.