ZEROHEDGE: Pohřební služby vzkvétají

Jak závažný je nárůst úmrtí?

Tak závažný, že se pohřební společnosti začínají bát.

Service Corporation International, největší provozovatel komerčních pohřebních ústavů v Severní Americe, dnes oznámil čtvrtletní zisk. SCI měla další skvělé čtvrtletí, rádi to uslyšíte!

V roce 2022 zatím společnost vydělala téměř 500 milionů dolarů – a její akcie vzrostly o více než 15 % od zprávy o výdělcích z minulého týdne.

(Smrt je vaše nejlepší investice!)

Zdá se, že management SCI je vůči investorům poměrně otevřený. Po mnoho let byla velká část růstu společnosti výsledkem nákupu rodinných pohřebních ústavů, protože jejich provozovatelé, ehm, vymřeli. Základní pohřebnictví vykazuje pomalý růst a je velmi předvídatelné.

Alespoň to tak bývalo.

Thomas L. Ryan, předseda představenstva a generální ředitel Service Corporation, řekl investorům ve středu ráno:

Pokud se vrátíte zpět do historie tohoto odvětví, a zejména v SCI, rok co rok uvidíte počty úmrtí – pravděpodobně v jednom roce může být údaj nižší o 1 % nebo 2 %, v příštím roce zase o 1 % nebo 2 % vyšší, což jste mohli předvídat, v průběhu roku byla v odhadech docela dobrá přesnost i na tak velkém prostoru působnosti jako je ten náš, dalo se odhadnout co se pravděpodobně stane… Přichází rok 2020, Covid, změna hry, správně. A najednou musíme udělat o 20 procent více pohřbů, což je za rok nevídané v porovnání s řekněme rokem nebo dvěma předtím.

Service Corporation proto očekávala, že poté, co Covid odezní, její podnikání se vrátí k normálu…

To, co jsme očekávali, je, proč bychom se nevrátili k, … řekněme …, úrovni roku 2019, možná získáte procento nebo tak nějak nárůstu oproti roku 2019, to bych očekával. Takže to by byla rozumná úroveň, o které si myslíme, že by se stabilizovala. A to jsme očekávali…

Jenomže to se nestalo.

Říkáme vám, že ve třetím čtvrtletí tohoto roku jsme uskutečnili o 15 % více hovorů než ve třetím čtvrtletí roku 2019. To není to, co by někdo očekával, a je v tom jen velmi minimální počet úmrtí na Covid. [zvýraznění přidáno] 

Covid je pryč. Ale lidé umírají dál. Proč?

Není překvapením, že se Ryan nikde nezmínil o mRNA vakcínách. Proč by to dělal? Tím by si jen způsobil bolesti hlavy, které on a Service Corporation nepotřebují.

Ale dříve v telefonním rozhovoru poukázal na „více úmrtí na rakovinu“ a obecněji na zhoršení celkového zdraví:

Věříme, že tyto nadbytečné služby jsou trvalejšího charakteru v důsledku kombinace stárnutí populace, vyššího rizika a méně zdravého životního stylu, který byl zaveden během pandemie.

Ryan také naznačil, že problémem může být pozdní lékařská péče.

Tato vysvětlení jsou… v nejlepším případě podivná. Demografické údaje o stárnutí populace nejsou nic nového a lockdowny, které vedly k „méně zdravému životnímu stylu“, skončily již v polovině roku 2020 ve většině červených států a začátkem roku 2021 téměř všude. Opioidy a předávkování obecně byly a zůstávají strašlivou krizí, ale zdá se, že úmrtnost dosáhla vrcholu na začátku roku 2022 a od té doby mírně klesla. A navzdory všem diskusím o zpoždění a průtazích lékařské péče fungovaly nemocnice a lékařské ordinace v podstatě normálně po dobu nejméně 18 měsíců.

V každém případě Spojené státy nejsou zdaleka samy, kdo v roce 2022 zaznamenal velký a dosud nevysvětlený nárůst počtu úmrtí.

Podobné trendy zaznamenávají země od Německa přes Austrálii až po Tchaj-wan.

Všechny mají něco společného. … Žádné body za uhádnutí co.

V každém případě Service Corporation očekává, že podnikání zůstane dobré i v nadcházejících letech.

“Tyto trendy je těžké rychle zvrátit,” řekl Ryan.

„Doufám, že za tři, čtyři, pět let se situace trochu uklidní. Ale nemyslím si, že to bude v dohledné době.”

* * *

[ZH: Nejsou to jen pohřební služby. Účastníci trhu byli poněkud ohromeni, když společnost Lincoln Financial minulý týden oznámila výsledky, přičemž akcie se propadly o více než 30 % po šokující a neočekávané ztrátě 2,6 miliardy dolarů ve třetím čtvrtletí.

„Katastrofa (a ne přírodního druhu),“ uvedli analytici Wells Fargo Securities ve středu večer ve zprávě pro klienty poté, co pensylvánská společnost zabývající se životním pojištěním a anuitami zveřejnila zisky.

Co způsobilo tak velkou ztrátu?

Lincoln National Group vyplácí pojištění smrti pro osoby v produktivním věku v USA ve věku 18-64 let:

Lincoln National Group – výplaty pojištění pro případ smrti osobám v produktivním věku v USA ve věku 18-64. Rok 2019 je před-covidý a je to základní stav, covidový rok 2020 žádné vakcíny – 9% nárůst, rok 2021 covid je stále tady, ale nyní přidejte vakcínu – nárůst o 163%. pic.twitter.com/Wb4B4GXjPs  — Michael Evanson (@MichaelEvanson1) 3. listopadu 2022.

Zajímalo by nás tedy, zda se jedná o post-vaxx-new-normal-world-order trade.]

Tyler Durden, Autorem je Alex Berenson prostřednictvím Substack ‘Unreported Truths’,

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3GR5edH

sdíletj na

4 10 hlasy
Ohodnotit příspěvek
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
26. 11. 2022 00:35

Pokud jste už neviděli, podívejte se na tohle

https://nastub.cz/w/6gAvh3vPsVei7PKSav6uoJ
Náhlá úmrtí: dokument o devastujícím dopadu COVID vakcín (CZ TITULKY)

Ovšem Homo simplex – člověk jednoduchý – výstižný výraz z vedlejšího článku, ten budu používat, kdykoliv se naskytne příležitost, žádná urážka, ale odborný termín – neuvěří, protože není balzamovač, nikoho takového nezná a NIKDY neviděl náhle nevysvětlitelně zemřít mladého a zdravého člověka.
Pro něho to bude jasná dezinformace, konspirace – jednoducše (simplex?) blbost.
I když ty informace přicházejí z USA, tedy pro Homo simplex zdroje nanejvýš důvěryhodného!!!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
26. 11. 2022 21:35
Odpovědět  Albi

Mám celoživotního (od r. 1967) kámoše Jardu (73), vlastně posledního žijícího. Poslední dva roky jsme sousedi a před 10 roky jsme si spolu od města pronajali zahradu – 10 arů, jeden ořech, jedna třešeň, čtyři ovce, koza. V životě krom pravidel silničního provozu a “chytrých knížek” nic jiného nepřečetl a nějaké alternativní dezinformační weby má u pr-dele – jeho slova. Právě na něj sedne označení jednoduchý člověk jako přišité.
No a tenhle jednoduchý člověk je od samého počátku tuhý antivaxer, tuhý antiimigrant, tuhý antigender a celkově tvrdý odpůrce všech nesmyslů které do nás v době pohadrákové perou. V době předhádrákové byl stejně tak tuhý antikomunista, což mu však nijak nebránilo mít hadrák za divadlo pro bl-bečky a Všaška Pravdolásku za swini ryšavou – jeho slova. No a právě s ohledem (nejen) na něj mi homo simplex co synonym bl-bce nesedí. Příklad – sociolog Hampl svého času označil dr. Pekovou za “Madam smrt” – https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Petr-Hampl-Madam-smrt-688229 – a dodnes se neomluvil. Přijde někomu, že Hampl, Hilšer, Jourová, Vystrčil, -eman, Lipavský a další naplňují pojem Homo simplex v použitém smyslu?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
26. 11. 2022 21:47

Takže v té jednoduchosti to není. Naopak je to implicitně urážlivý pojem pro velkou skupinu našich bližních. Jednoduchý člověk totiž zdaleka není totéž co idi-ot – což ale pojem homo simplex v uvedeném použití navozuje. Popravdě mnohem víc šmejdů generuje rádoby střední třída a rádoby vzdělanci.
Jen takové zamyšlení.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
katango
27. 11. 2022 10:38

Ano. Prostý člověk není totéž co člověk jednoduchý; vašeho přítele bych nazvala prostým. Tomu nikdo nic nenakecá, protože se řídí selským rozumem a není zpitomělý žádnou postmoderní dekonstrukcí univerza. Uvědomuje si, že slova jsou jen slova a těmi že se pole nezoře a obilí nezaseje. Jeho úvahy jsou neustále konfrontovány a usměrňovány realitou. Blbě predikuji, rostliny mi zmrznou. Nemyslím na zadní kolečka – nemám osivo, nemám hnojení, nemám co jíst. Poznám lháře, ježto vidím nesoulad jejich slov a jejich mimiky a pantomimiky a nenalhávám si, že je zrovna jen bolí břicho nebo se jim chce čurat. Nenaletím na žádné sliby bezpracného ráje, protože ze své každodenní praxe vím, že to tak nefunguje. Vím, že má-li někdo něco dostat zadarmo, musí se to někomu jinému vzít.

František
26. 11. 2022 00:56

Tak už to začíná. Očkovanci budou lavinovitě umírat.

Pavel z Moravy
26. 11. 2022 11:37
Odpovědět  František

A teď je úplně jasné, co to dělá z jejich mozkem a vědomím. Stále více mám pocit, že si je ta sebranka naformátovala k obrazu svému.

Milan ze Zahrady Čech
27. 11. 2022 09:16
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ale -eman se jim moc nepoved, jestli k obrazu svému. Moc vošklivej člověk.

krtek
26. 11. 2022 02:02
Frankie
26. 11. 2022 07:23

Už i kdejaký blbec, který něco na netu čte, musí vědět, že zvýšená úmrtí způsobuje to nevyzkoušené svinstvo od Phizeru. Ale náš idiot Válek už zase mektá o očkování a očkovacích pasech!!!

Aleš
26. 11. 2022 09:45

Pokud ke to pravda tak ANO a SPOLU před soud.

Pavel z Moravy
26. 11. 2022 11:40
Odpovědět  Aleš

Aleši, ti měli stát před soudem už dávno.

František Rýpal
26. 11. 2022 12:22
Odpovědět  Pavel z Moravy

Oni nás budou tak dlouho srát, až to bude bez soudu.

Per
26. 11. 2022 10:32

No vidíte, další cesta k investicím. Peníze nesmrdí, jsou-li získány jakýmkoliv způsobem.

Gales
26. 11. 2022 10:43

Funebráci jsou jedni z mála kteří mají z covidu radost. Von ten Flégr měl nakonec pravdu s těma mrtvolama v ulicích. Akorát neřekl že to bude po očkování.Asi měl strach.

Pavel z Moravy
26. 11. 2022 11:34

Zjišťuji, že mám stále větší problém číst grázly. Když si jedinec uvědomí, kolik člověk za svoji současnou existenci napáchal zla, ( alespoň náš současný výsadek na planetě), protože nevím, kolik jich zde již bylo, je mi z lidských bytostí zle. Ku.rva, jak může někdo smrt přepočítávat na prachy. Tahle západní společnost je skutečně hnus na druhou.

Natalij
26. 11. 2022 12:30

Zde je článek, který se problematice Covidu vcelku erudovaně věnuje. Nicméně v úvodu je odkaz na stránky Českého statistického úřadu, konkrétně s celkovými počty úmrtí (bez rozlišení jak k němu došlo) za období od r. 2012-až k aktuálnímu týdnu 2022. V článku je i návod jak manipulativně přednastavený graf přenastavit, aby měl nějakou relevantní vypovídací hodnotu. Tedy aby porovnávala konkrétní roky a konkrétní věkové skupiny. Ne jakési průměry všeho se vším.

No a zde opravdu žádný nárůst úmrtí v roce 2022 opravdu nevidím. O hodně horší pro všechny věkové kategorie byl např rok 2012. V 2020 a 2021 tam ty skoky nahoru jsou. Nyní celý rok nikoli.

Pokud jsou v tabulce úmrtí bez rozlišení příčiny, tedy alespoň pro mne, jde o naprosto nejdůvěryhodnější informací. Že by se najednou zvýšil např. počet dopravních nehod to asi nenastalo. Tedy jedině kovid nebo vakcína. Ale žádný nárůst není! Byl bych k přijímání informací z článků jako tento od USA funebráků opatrný.

Odkaz na grafy:
https://www.necenzurujeme.cz/ibrahim-zardos/2919/vakciny-analyza-dostupnych-dat-neprustrelne-statistiky-csu.html

Pavel z Moravy
26. 11. 2022 12:57
Odpovědět  Natalij

Těžko k tomu něco říci, ale já u nás na malém městě vidím ve vitrínách a to se kouknu alespoň dvakrát za týden opravdu velké množství lidí mezi 65 – 75, kteří již odešli na věčnost. Většinou je napsáno odešel(a) náhle. A mnoho lidí má zdravotní problémy, které předtím neměli a za ty dva roky covidové tyranie tolik nezestárli. Nevěřím statistikám těchto lidí ani trochu, tady těmto diktátorům se hodí jakákoliv kamufláž. Této pokrytecké bandě alespoň já nevěřím ani slovo, stačí mi když se kouknu na jejich pokrytecké a zrádné ksichty. To poznáte člověka raz dva. Slepá víra v autoritu je největším nepřítelem pravdy. To bych rád vymyslel já, ale řekl to Einstein a ačkoliv nemusel mít ve všem pravdu, toto strefil dokonale. Nyní zde vládnou lidé, kteří nepociťují k druhým lidem žádnou empatii. Proto věřit jim je jako pozřít ampuli kyanidu draselného a myslet si, že to se mnou nic neudělá.

Administrátor
P.A.Semi
26. 11. 2022 21:55
Odpovědět  Natalij

Také mám grafy a tabulky z CSU, porovnané s Covidem z MZČR:
https://pi-alpha.org/CSU

Je tam letos nárůst v kategoriích 65+ a především 75+ , asi o 200 lidí týdně nad obvyklý průměr a nad Covid, zatímco by měli klesnout pod průměr po předchozích pandemických rocích…

Ale v mladších věkových kategoriích ten nárůst není…

Graf tam je jenom celkový, pro ty ostatní data se musí dolu do tabulek, zajímavé jsou ty, které jsou barevně zvýrazněné:

comment image

V tomto viz, že ta zelená čára je dosud mírně zvýšená, nyní již není důvod, kromě následků vaxxín…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Natalij
26. 11. 2022 12:42

Ještě ke grafům úmrtí v roce 2022 uvedeným na stránkách ČSÚ:

Pokud tedy na ČSÚ nelžou – stejně jako např s inflací, kdy jejich pokles inflace v říjnu 2022 o -1,4 % vidím vzhledem k jejich metodice výpočtu za těžce manipulativní. Do metodiky naplno zahrnují různé pračky, sporáky, nábytek, sportovní potřeby, dovolenkové pobyty, kosmetičky, kadeřníky a jiné v krizi zbytné položky. Ty si běžný občan koupí tak 2x za život, nebo si je dokáže odpustit. Prodejci těchto služeb a věcí proto cenu snižují.

Věci běžné spotřeby jsou ale stále dražší. Běžní lidé mají ztuha na jídlo, energie a nájem a platí za to stále více. Zbytné věci nekupují, ty jsou zlevňovány a pokrucují procenta inflace. To co ještě v cenách stoupá, ale to do inflačních kalkulu dle metodiky ČSÚ zařazováno není, je luxusní zboží. Lidi, kteří peníze mají (to relativně malé procento populace – sem ale např patří i řemeslníci neb je jich málo a mohou si dovolit zvyšovat své ceny enormně – pracují pro ty bohatší), tak ti tuší, že ztrácí hodnotu a tak utrácejí za cokoli, co má jakoukoli investiční hodnotu. (drahá auta, oblečení, solární elektrárny, kotle, krby, rekonstrukce bytů, ale i drahé dovolené v zahraničí.

Odkaz na aktuální stav inflace:
https://www.czso.cz/csu/czso/mira_inflace

Pavel z Moravy
26. 11. 2022 17:48
Odpovědět  Natalij

Aktuální stav inflace- potraviny, energie, bydlení, zdravotní potřeby a doplňky stravy, pohonné hmoty, – nejméně 20 % inflace. Čachrovat s čísly umí, vymývat lidem mozky umí, lhát všude a ve ve všem umí. Co neumí a nechtějí, řídit tuto společnost ku prospěchu lidu. Je vidět, že pokyny které dostávají s naším prospěchem mají málo co společného. Holt, když se slouží, tak se slouží. Oni ale zapomněli, že jsou to oni, kdo by měli sloužit tomuto lidu.

Natalij
26. 11. 2022 20:07
Odpovědět  Pavel z Moravy

Naprostý souhlas. Jinak jeden z nejkvalitnějších článků z poslední doby jdoucí naprosto ke kořenu problému napsal doc. PhDr. Petr Sak, CSc.

K přečtení zde:
https://www.prvnizpravy.cz/sloupky/proticeska-totalitni-vlada/