Zeman šokoval všechny, šokuje i vás. Odeslal zásadní dopis do Venezuely

6. 2. 2019 20:00

Prezident Miloš Zeman uznal Juana Guaidóa prozatímním prezidentem Venezuely. Informoval o tom jeho mluvčí Jiří Ovčáček na Twitteru a svou zprávu doplnil i o blahopřejný dopis, který Miloš Zeman novému venezuelskému prezidentovi zaslal. Miloš Zeman v tomto dopisu pozval Guaidóa do České republiky a změnu režimu ve Venezuele nepřímo přirovnal k sametové revoluci. V reakcích na tento akt několik lidí poukázalo na nesouhlasný postoj KSČM ke změně venezuelského prezidenta.

Jiří Ovčáček na svém Twitteru informoval o tom, že: „Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve středu dne 6. února 2019 blahopřejný dopis Juanu Gerado Guaidó Márquezovi, prozatímnímu prezidentovi Bolívarovské republiky Venezuely.“ A svůj příspěvek doplnil o oficiální tiskovou zprávu vydanou Hradem.

Obsahem tiskové zprávy je blahopřejný dopis, jenž Miloš Zeman zaslal novému venezuelskému prezidentovi Juanu Gerado Guaidó Márquezovi. Miloš Zeman v tomto dopisu pozval Guaidóa do České republiky a změnu režimu ve Venezuele nepřímo přirovnal k sametové revoluci. Zde si můžete přečíst jeho obsah:

„Vaše Excelence, dovolte mi, abych Vám co nejsrdečněji poblahopřál k Vaší odvaze převzít v souladu s venezuelskou ústavou odpovědnost za venezuelský národ a dovést ho ke svobodným a demokratickým volbám. Přeji Vám mnoho štěstí ve Vašem úsilí a pevně věřím, že Vaše snaha bude úspěšná. Rád bych využil této příležitosti a pozval Vás k návštěvě České republiky. Česká republika oslaví v tomto roce třicáté výročí sametové revoluce a doufám, že i Vaší zemi se přechod k demokracii úspěšně podaří. Věřím, že brzy dojde k posílení vzájemných vztahů mezi našimi zeměmi.“

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-sokoval-vsechny-sokuje-i-vas-Odeslal-zasadni-dopis-do-Venezuely-569605

Senátor Jiří Drahoš se prohlásil prezidentem ČR…

 
Ivan David
7. 2. 2019
Senátor Jiří Drahoš se po včerejší konzultaci na Velvyslanectví USA prohlásil za nového dočasně dočasného prezidenta České republiky. Obdržel blahořání ke svému zvolení od prezidenta USA Donalda Trumpa a od představitelů demokratických zemí Evropy a Kanady a také předsedy vlády Babiše i ministra zahraničních věcí Petříčka. Prezident Drahoš oznámil, že jeho úkolem bude vyhlášení demokratických prezidenských voleb v nichž se bude ucházet o funkci definitivního prezidenta ČR.

Dosavadní prezident Miloš Zeman přivítal rozhodnutí dočasného prezidenta Jiřího Drahoše a uznal, že předchozí volby neměly mezinárodní parametry demokratických voleb, protože jeho vystupování v České televizi bylo sice silně omezeno a jeho vystupování v Českém rozhlasu bylo zcela zabráněno, ale bylo mu umožněno se prezentovat v jiných sdělovacích prostředcích, což neodpovídá demokratickým standardům.

K podpoře nového prezidenta bylo na Václavském náměstí svoláno shromáždění. Jeho účastníci mávali zelenými kartami a volali: “Pane prezidente Drahoši, s vámi nezabloudíme!”

K pochybnostem o ústavnosti tohoto rozhodnutí ZDE  nebude brán zřetel.

Rozhodnutí demokratických zemí bylo označeno oficiálními politology jako nová etapa ve vývoji demokracie v Evropě. Tato nová forma demokracie nemá dosud přesnější označení po předchozích formách demokracie (socialistická demokracie, liberální demokracie), pravděpodobně bude podle návrhu Evropské komise nést označení “řízená demokracie”.

sdílet na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
7. 2. 2019 21:45
Odpovědět  josh-xy

Aha, tak nic. Tak jsem to vymazala:)) poslal to jeden známý na email trampíkovi:))

Editor
7. 2. 2019 22:39
Odpovědět  josh-xy

asi jsem momentálně mentálně zaostalej, ale co je to šiba?

Editor
7. 2. 2019 22:46
Odpovědět  josh-xy

z 6 mm plechu? To se opevňuje proti lehkým pěchotním zbraním? To aby měl na zavírání hydrauliku!

Editor
7. 2. 2019 21:42
Odpovědět  josh-xy

To je debil ten Petříček, takže jeho názory formují neziskovky…. a Poche.

Editor
7. 2. 2019 21:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Ahojte kluci:)) s tím Drahošem to nemá chybu:)
Pěkné komentáře:) Taurus má vždycky velice trefné příspěvky. Vlastně mě to pobavilo, protože i ty ze Sputniku jsou okopčené jeho názory a také Přemysla.
Přiznám se, že když jsem zaslechla, že Zeman toho Kvída uznal a dokonce pozval, tak se mi protočily v první chvíli panenky. On se zbláznil… bylo první co mě napadlo.
Pak jsem si to blahopřání taky přečetla. Dá se vyložit tak i tak. Ale spíš mi to příjde jako Zemanův trolling. Právě proto, že musí vidět, jak je to na hlavu postavené… uznávat někoho kdo nebyl zvolen. Ale v institutu Havla by Kvídovi určitě azyl poskytli, s nadšením.
To by se líbilo kde jakému americkému štváči, aby třeba v Rusku vyhlásil prezidentem místo Putina třeba Navalného, chi, chi… až mě to rozesmálo.
Co mě zarazilo, je to, kolik lidí kvůli téhle “gratulaci” v cuku letu zapomnělo na plusový body Zemana. A Kotrba s tím prasetem? … měl by zapojit mozek a poučit se od Erika Besta. Tomu to došlo hned jaký to je nesmysl vylákat samozvance z Venezuely …. jakpak by se asi vrátil?… tedy dokud je Maduro u vesla.

Editor
7. 2. 2019 21:49
Odpovědět  josh-xy

No to mi povídej, s tím vše se nedá…. také nestíhám. Ale protože to Zemanovo prohlášení bylo tak nečekané, tak jsem si pročetla všechno co se dalo…. největší nesmysl, alespoň pro mě je konstatování několika novinářů, že to dělá, aby se setkal s Trumpem.