Zelenskyj zve cizince k boji za Ukrajinu

2ý.2.2022

Prezident zřídil mezinárodní legii pro zahraniční dobrovolníky uprostřed konfliktu s Ruskem

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil vytvoření Mezinárodní legie územní obrany Ukrajiny, která bude získávat cizince, kteří chtějí bojovat za zemi proti Rusku.

V neděli Zelenskyj promluvil k občanům cizích zemí a prohlásil, že ruská ofenzíva není jen invazí na Ukrajinu, ale „ začátkem války proti Evropě“. 
Proto řekl, že každý, kdo se chce zapojit do boje a „ stát bok po boku “ s Ukrajinci, je vítán, aby tak učinil.

“ Vedení Ukrajiny zve všechny cizince, kteří se chtějí připojit k odporu proti ruským okupantům a chránit světovou bezpečnost, aby přišli do našeho státu a vstoupili do řad sil územní obrany.“ Vzniká samostatná jednotka cizinců – Mezinárodní legie územní obrany Ukrajiny ,“ uvedl.

Spojení by bylo „ klíčovým důkazem “ podpory Ukrajině, dodal.

Od té doby, co Rusko zahájilo ofenzivu, se členské státy NATO zavázaly dodat Ukrajině zbraně. Blok však oznámil, že neplánuje vyslat vojáky, což vedlo Zelenského k tvrzení, že Ukrajina se nechala bránit „ sama “.

Ruský prezident Vladimir Putin vysvětlil zahájení vojenské operace naléhavou nutností „ demilitarizovat Ukrajinu “, chránit republiky Donbass a zajistit, aby Rusko nebylo ohroženo NATO z ukrajinského území. Západ na ofenzívu zareagoval uvalením nových tvrdých sankcí na Rusko.

Více zemí EU poskytne Ukrajině zbraně

Česká republika, Portugalsko, Belgie a Nizozemsko poskytnou Kyjevu zbraně během ruské ofenzívy

Několik evropských zemí v neděli oznámilo, že Ukrajině dodají zbraně a střelivo. Patří mezi ně Česká republika, Portugalsko, Belgie a Nizozemsko, zatímco Německo učinilo podobné prohlášení v sobotu.

Od začátku ruské ofenzívy 24. února ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj několikrát vyzval mezinárodní společenství, aby jeho zemi poskytlo „ pomoc v obraně “.

25. února generální tajemník NATO Jens Stoltenberg oznámil, že aliance bude poskytovat Ukrajině větší podporu, včetně dodávek systémů protivzdušné obrany. Po prohlášení následovala podobná oznámení z dalších evropských zemí.

„ Ruský útok znamená zlom. Je naší povinností ze všech sil pomoci Ukrajině bránit se proti invazní armádě Putina. To je důvod, proč našim přátelům na Ukrajině dodáváme 1000 protitankových zbraní a 500 střel Stinger, “ uvedl v sobotu na Twitteru německý kancléř Olaf Scholz.

Toto rozhodnutí naznačuje obrat v politice Německa, které dříve odmítalo poskytování zbraní Kyjevu.

Mezitím české ministerstvo obrany zveřejnilo video vlaku zjevně směřujícího na Ukrajinu s tím, že Česká republika posílá „ kulomety, útočné pušky, pistole, střelivo a dělostřeleckou munici “ s další pomocí, kterou v neděli schválí vláda.

Nizozemsko pošle na Ukrajinu 50 protitankových zbraní ‚Panzerfaust 3‘ se 400 střelami a 200 střelami Stinger.

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaroslav
27. 2. 2022 12:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Bože chraň ! Pokaždé v dějinách zlo na tato ůzemí přinášeli cizinci . Černí mnichové počínaje těma dvěma proškolenýma logistikama,co přišli v r.863 na Moravu kázat (politizovat),měnit naše dokonalé písmo ,jazyk a kulturu.Za nimi přicházeli další a po nich hned i vojska a plen.Toto probíhá už více jak tisíc let neustále znovu a znovu dokola,dokolečka.Znát pravdu o dějinách,v tom to je.Vyhnat cizince a žoldáky nezvat,pane Zelenskij.

Jaroslav
27. 2. 2022 13:35
Odpovědět  Jaroslav

Ukrajina je název nový,od Lenina. Byla to kyjevská Rus,kus slovanské země.Právě ona kdysi vyhnala krvelačné cizince,CHazary,vrahy a výpalníky a právě kyjevská Rus rozprášila chazarskou dobyvačnou říši.Pan Zelenskij nezná vlastní dějiny.

zdena
27. 2. 2022 13:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak to bude průůůů….er…..
Jenže zrovna tohle se Americe hodí…. protahování a protahování, ožebračení Evropy (a pak mezinárodní pomnoc od ušlechtilé ameriky) a možnost ukazovat prstem na „viníka“. Že jsou viníkem amíci, nikdy veřejně nepřipustí…. zdá se, že spravedlnost opravdu neexistuje…. proto je jí v pohádkách tolik. Ale Čína již podala pomocnou ruku a zrušila několik omezení na dovozy z Ruska.

Pavel
27. 2. 2022 15:43
Odpovědět  zdena

Paní Zdeno, pozor na hanění amíků a evropských plutokratů. Totalita tu jede na plné pecky, blíží se doba kdy bude zakázáno mluvit, myslet a zpívat, neboli alespoň to co panstvu nevyhovuje. Myslím, že jste to řekla právě vy, že dezinformace je to co vládním mocnářům, chránící blaho lidu nevyhovuje a basta fidli. To, že se ocitnu ve stejném prostředí, jako bylo to za Rakouska- Uherska, kde si lidé špitali svoje myšlenky za zavřenými dveřmi a nebo používali posunky bych opravdu dříve nevěřil. Globální kapitál má ovšem na lidskou svobodu jiný názor, a služebníčků, kteří mu slouží najde vždy dost. V našich hájích se to jimi vždy dost hemžilo a teď to není jiné.