Krize UKRAJINAnezařazené

Zelensky CYNICKY zabil 17 lidí kvůli představení pro Blinkena:

Zelensky CYNICKY zabil 17 lidí kvůli představení pro Blinkena: Západ sám odhalil lži Kyjeva o “strašlivém ruském úderu“

Autor Bildu Repke (velmi známý rusofob): úder na Konstantinovku byl proveden z území kontrolovaného AFU

V důsledku úderu již zahynulo 17 lidí a desítky dalších byly zraněny Foto: REUTERS

Problémy pro Zelenského přišly odtamtud, odkud je nečekal. Západní propagandisté pracující pro kyjevský režim jeho slova veřejně jednoznačně vyvrátili.

Ve středu Vladimir Zelenskij vznesl další obvinění vůči Rusku. Prý, že ruští vojáci udeřili na trh v Konstantinovce, která se nachází na stále okupovaném území DNR. V důsledku tohoto úderu již zemřelo 17 lidí a desítky byly zraněny.

“Komsomolskaja pravda” se spolu s factcheckingovým projektem “Lapša Media” (tj. odhalování lží v médiích – věšet bulíky na nos – pozn.překl.) v rámci společného projektu rozhodla slova ukrajinského prezidenta prověřit. A ukázalo se, že z jeho strany jde o další lež.

Kupodivu jedním z hlavních odhalovatelů Zelenského krvavého podvrhu byl Julian Röpke, vojenský pozorovatel německého vydání časopisu BILD, známý svými rusofobními výroky. Ten analyzoval video, které na internetu zveřejnil ukrajinský prezident:

“Závěry založené na faktech: nejméně čtyři místní obyvatelé se dívali ve směru zvuku letící rakety. Poté se odraz rakety objevil na dvou sousedních autech. Chronologie odrazů, směr pohledu lidí a následné místo dopadu naznačují, že objekt, který zasáhl trh, přiletěl ze severozápadu,” napsal Repke na svém účtu na sociální síti a zdůraznil, že se jedná o jeho “čistě technické závěry na základě videa zveřejněného prezidentem Zelenským”.

Repkeho závěry potvrdili i ruští experti:

“Soudě podle umístění kamery, raketa letěla podél Ciolkovského ulice a explodovala nad zemí poblíž klenotnictví Zolotoj vek.” Na videozáznamu je vidět, že vteřinu před příletem se místní obyvatelé dívají na oblohu směrem k Družkovce, kontrolované AFU, odkud objekt letí,” píše TG-kanál “Válka s fejkami”.

Stojí za zmínku, že vzdušný prostor nad Kramatorskem, Družkovkou a Konstantinovkou je od léta 2022 místem nasazení ukrajinského letectva. Ukrajinští piloti sídlící na letecké základně Mirgorod odtud vypouštějí protiradarové střely AGM-88 HARM na Doněck. Tentokrát byly použity stejné rakety AGM-88. To je jednak vidět podle jejího tvaru v odrazu v autě, jednak podle tvaru výbuchu. Telegramový kanál “Vojenský informátor” porovnal okamžik výbuchu hlavice AGM-88 HARM na jednom ze starých cvičných videí s okamžikem exploze v Konstantinovce. Ukázalo se, že jsou naprosto totožné.

Stojí za to dodat, že podobná situace v Konstantinovce byla již v září loňského roku. Tehdy školu zasáhla naprosto stejná americká střela AGM-88 HARM, vypálená z ukrajinského MiGu-29.

Ale proč, Kyjev musel zasáhnout vlastní civilisty. Odpověď na tuto otázku poskytl Sergej Markov, politolog a ředitel Centra politických studií:

“Kyjev tento úder údajně ruské armády potřebuje právě teď – aby si vyžádal od ministra zahraničí Blinkena více zbraní,” řekl. „To je oblíbená taktika kyjevských propagandistů: během návštěvy velkého zahraničního hosta udělat “show” s ruskou hrozbou. Tak loni v říjnu strávil německý prezident Steinmeier kvůli poplachu vyhlášenému na Ukrajině hodinu v protiatomovém krytu u Černihova; letos v červnu museli “kvůli poplachu” sestoupit do krytu v Kyjevě afričtí představitelé. No a nyní, v době útoku na Kosťantynivku, byl na návštěvě Ukrajiny americký ministr zahraničí Anthony Blinken.“

Aby bylo odhalení ještě přesvědčivější, zveřejnili ruští experti také zpravodajské údaje o tom, kdy a odkud byla raketa odpálena: “Trh v Kosťantynivce byl zasažen ukrajinskou stíhačkou Su-27, která opustila letiště v Mirgorodu ve 14-04 hodin. Trh byl zasažen americkou raketou AGM-88 HARM” – píše vojenský expert Boris Rozhin.

https://www.kp.ru/daily/27552/4820199/

Překlad Peter 008

sdíletj na

36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel K
8. 9. 2023 05:41

To jsou fakt neskutečné swyněě. Chudák lidi co tam zařvali kvůli nějakým kejklům daných kreatůr. Jen si tak jdeš a už se nevrátíš. No có, však to jsou jenom lidi.

zuza
8. 9. 2023 09:20
Odpovědět  Pavel K

práveže pre neho to nie sú ľudia, Konstantinovka je ruské mesto…

Pavel z Moravy
8. 9. 2023 11:27
Odpovědět  Pavel K

Kdyby ti, co tady a jinde do Evropy utekli před konfliktem byli už dávno v ulicích a demonstrovali proti banderovcům, pak bych uvěřil, že jsou jiní. Jinak jsou dle mne stejní rusofobové a přišli, že byli pozváni a takové pozvání s bohatě prostřeným stolem se neodmítá. A kdyby demonstrovali jako kdysi mladí amíci proti válce ve Vietnamu tak by KOZE pořádně zatopili. To právě ale asi nechcou. A že by jim demonstrace proti banderovcům tady nepovolili? Možná ne, ale nebyl by to políček do tváře západu, ale přímo buchar. Tak schválně, zajímalo by mne kolik těch zdejších Ukrajinců stojí na straně zelenáče. Raději ty procenta nebudu říkat, ale budou vysoká.

Standa
8. 9. 2023 16:46
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pisálci by z toho udělali proruskou demonstraci.

Standa
8. 9. 2023 19:06
Odpovědět  Standa

Ukrajinská demonstrace žen. Už je to tu.
https://www.email.cz/…mp4

katango
9. 9. 2023 11:28
Odpovědět  Standa

Zase postujete něco ze svýho emailu? Potom račte přihodit heslo ke vstupu do vaší emailové schránky.

Buď jste provokatér, což mi ale přijde méně pravděpodobné, nebo příkladně zabedněnej jedinec.

Otevře se akorát tohle:

Sem nemáte přístup. Pokoušíte se zobrazit přílohu z cizí e-mailové schránky.
Abyste se na ni mohli podívat, poproste odesílatele,
ať vám pošle soubor e-mailem.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
9. 9. 2023 11:51
Odpovědět  katango

Vanitas vanitatum, omnia vanitas..

katango
9. 9. 2023 13:13
Odpovědět  Boomer

No jo, já vím. Asi to bude tím, že pocházím z učitelský rodiny.

Velitel
8. 9. 2023 06:16

Kokainista zabíjí více než 1000 lidí denně, 17 je směšné číslo.
Zelí s KoZa se snaží válčit, ale moc jim to nejde, výsledek průměrně 1000 mrtvol denně a nic za to

Standa
8. 9. 2023 07:07
Odpovědět  Velitel

Ale ten propagandistický rozsah těch 17.!O tisích se nemluví, nepíše , ale o 17 se bude žvanit všude.

tupý hulvát
8. 9. 2023 09:19
Odpovědět  Velitel

Myslím,že čtenáře zde by zajímal váš názor na analýzu v mém odkazu z 08:36.

Standa
8. 9. 2023 06:26

Na toto česxká média nezareagují! Budou dále zastírat a lhát o Rusech.

José
8. 9. 2023 06:32

To se dalo čekat. Stejný scénář jako Kramatorsk, Buča a další a další. Celý svět je spravedlivě rozhořčen! Je s podivem, že nikoho nezajímá neustálé ostřelování Doněcka.
Všimli jste si, jak rychle tato zpráva zmizela z předních stránek mainstreamu?

jsladin
8. 9. 2023 09:49
Odpovědět  José

Je mi ale divné,že na Ukrajině existuje ještě letíště ze kterého mohou startovat letadla. Při Ruských možnostech, oni si je Rusové snad pěstují.

José
8. 9. 2023 14:52
Odpovědět  jsladin

A víte, že mi to občas taky tak připadá?

Honza
9. 9. 2023 07:52
Odpovědět  José

V Rusku probíhá skrytě boj o suverenitu země. Velká část řídícího sboru je ochotná prodat Rusko západu, jako to udělal Gorbačov a spol. V podstatě je to boj Bílých proti Rudým (historické přirovnání), kdy Ti první jsou řízeni ze zahraničí a ti druzí se snaží, aby Rusko opět řídilo samo sebe. Jakmile zvítězí Rudí, zrychlí se globální procesy, které již započaly (Brics, odpoutání se od dolaru, ztráta moci západu nad světem a cesta k lepší lidské společnosti). Pokud vyhrají Bílí, tak to bude znamenat totální zničení Ruska, globální fašismus, zničení Číny a postupně celého Lidstva. I když se to nezdá, tak naše budoucnost (dobrá či špatná) závisí na budoucnosti Ruska.

Kelly
8. 9. 2023 06:35

zvolili si ho sami, ti ukrajinští idioti, 70% jich ve volbách po něho hlasovalo. Uměl dobře hrát ptákem na klavír, a to převážilo. Nejhorší je, že teď ty lidi máme zde a ti zde budou chtít zůstat a budou zde chtít volit. Co když se objeví podobný hudební virtuos s podobnými dovednostmi jako Zelenský?

Standa
8. 9. 2023 07:02
Odpovědět  Kelly

Ptáka máme na Hradě a ve Strakovce a hrají nám na nervy.

tupý hulvát
8. 9. 2023 08:41
Odpovědět  Kelly

No a my idioti jsme si zase zvolili tu svoloč,která je sem cíleně pozvala,aby z Putina dělala ďábla a která nás zatáhla do války.

Mike
8. 9. 2023 08:48
Odpovědět  Kelly

Na klavír se penisem kloudně hrát nedá, léta jsem na tento nástroj hrával, prstama samozřejmě. Nicméně takový koncert pro klavír a orchestr – Wágnerovců, bych si opravdu rád poslechl, protože toto hudební těleso předchází pověst špičkových virtuosů.

Markýza
8. 9. 2023 09:03
Odpovědět  Mike

Viděl jste to video? On se samosebou jen tak tváří, že tím pinďourem hraje – prostě gatě dole a příšerný škleby, jako že je to legrace. Přes to piáno to ovšem není vidět.

Mike
8. 9. 2023 17:59
Odpovědět  Markýza

Někde jsem to zahlédl, ale nevracel jsem se k tomu. Nejsem suchar, ale mám radši verbální humor. Nicméně můžeme spolu Markýzo natočit – pro nevěřící Tomáše – instruktážní video. Pravda, klavír jsem dávno vyměnil za syntezátory, což by v tomto případě byla výhoda, protože jejich úhozová dynamika je daleko citlivější, takže při troše dobré vůle se na ně dá zahrát i s malým a měkkým. Jen nevím, jestli by to na budoucí prezidentování stačilo 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
katango
8. 9. 2023 21:26
Odpovědět  Mike

Dejte se zavřít a máte to ložený.

katango
8. 9. 2023 12:06
Odpovědět  Mike

Uzenkou to fakt asi nejde.

tupý hulvát
8. 9. 2023 08:36
tupý hulvát
8. 9. 2023 08:47

Každý,kdo není idiot nebo ignorant ví,že toto Rusko nedělá a pokud by to byla ruská střela,byl by to omyl.

Markýza
8. 9. 2023 09:01

Malý potlesk pro pana Juliana Röpkeho.

Gales
8. 9. 2023 09:09

Škoda že něco nepředvedl na počest těch lad co tam měli sraz.Efektní by bylo kdyby je smázl z povrchu ukrajinského.Třebas by to mělo světovej ohlas protože tam byly manželky potentátů.

Standa
8. 9. 2023 12:07

Musk loni vypnul Starlink před útokem ukr.dronů(podvodních i dálkově řízených ) na Sevastopolskou flotilu, kde hodlali ukr. potopit většinu lodí.( prý malý PerHarbor)Prý se bál ruské jaderné odvety.Na západě mu všichni nadávají.
Přitom veškerá ukraji nská vojenská mašinérie je řízena přez Starlink./.y. Všechno jiné zrušil ruský elektronický boj.
Prý je pacifista a chce mír.Proč ho nevypne ukrajincům úplně?Byl by klid.Rozběhli by se domů!!!

jhh
8. 9. 2023 16:10
Odpovědět  Standa

No nevypne to nejspíš proto, ře mu to vůbec nepatří nikdy by nic takového nevybudoval bez mohutných investic vlády usa a to jsou skuteční majitelé

Standa
8. 9. 2023 16:23
Odpovědět  jhh

Tak nevím , ale tuším, že nemáte pravdu.
Dne 14. října 2022 oznámil Elon Musk omezení služeb pro Ukrajinská vojska s odůvodnění, že Starlink nemůže dále nést náklady 20 miliónů dolarů měsíčně ve prospěch Ukrajiny. Dokumenty a účty poté ukázaly, že na financování provozu terminálů se podílejí soukromé i vládní organizace z USA, Polska a Velké Británie, které doplňují financování od firmy SpaceX. Elon Musk poté oznámil pokračování financování terminálů firmou SpaceX.
Po nástupu ruské ofenzívy dne 9. února 2023 oznámilo vedení společnosti Starlink, že Ukrajině byl ukončen provoz terminálů pro podporu útočných operací prostřednictvím vojenských dronů.

jhh
9. 9. 2023 06:29
Odpovědět  Standa

To, že tvrdí, že jim to vypnuly, ještě neznamená, že je to pravda.

Standa
9. 9. 2023 08:04
Odpovědět  jhh

Dobrá, máte pravdu Vy a ne společnost SpaceX.
Že si Vás nevezmou , jako předsedu představenstva.Jsou tam samí chytří lidé, ale Vy jste nejchytřejší!

jhh
9. 9. 2023 18:09
Odpovědět  Standa

Váš pokus o urážku je směšný a ukazuje, že máte problém, pokud má někdo jiný názor než Vy. Místo argumentů urážet – jste kabrňák, takové mám rád.
Pouze konstatuji, že Musk je pochybná figurka, které nevěřím.

Polo 2
8. 9. 2023 12:25

To je šílený lhář, komik odporný a poskoci jako u nás ve slepenci mu to žerou.

Vladimír
8. 9. 2023 13:46

Alzák, jak sám řekl, chce udělat z Ukrajiny druhý Izrael. Jak je vidět, chce jej udělat liduprostý, aby jej mohli následně obydlet Židé a iluze byla dokonalá.
Mimochodem – zabili těch ukrajinských civilistů více Rusi nebo Ukrajinci? Já bych to viděl na remízu nebo lehkou převahu Ukrajinců.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$