“Zbraně … a peníze”

Je zajímavé, ruská armáda ujíždí všem pronásledovatelům …
A nejde jen o domácí vědu, inženýrství, ale o strukturu nákladů. Rusko rozhodně utrácí mnohem méně peněz za výrobu mnohem lepšího vybavení.

Ruský vojensko-průmyslový komplex je ve vlastnictví státu a je vyveden za rámec tržních mechanismů.
V té době, kdy jsou západní státy nuceny skutečně „sponzorovat“ své zbraňové výrobce, naprosto šílenými sumami, protože pokud se jejich vojensko-průmyslový komplex „sesype“, celý jejich akciový trh se zhroutí.

V důsledku toho Rusko denně bez války způsobí Spojeným státům „škodu“ miliard a miliard dolarů.

Státy jsou svázány tržními omezeními a zásadami soukromého kapitalismu, které jsou drženy v zajetí absolutně šílené (podle ruských standardů) míry zisku, jsou nuceny investovat mnohem více úsilí a peněz
do vytvoření stejné věci.

Musí se velmi aktivně snažit, aby alespoň zůstali blízko (na úrovni). Obrazně to vypadá, jako by Rusko jen tak šlo, a Státy přískoky sypají do měšce nebo spíše do velké peněženky, což symbolizuje jinou strukturu ekono-
miky obranného průmyslu.

Nejnebezpečnější věcí v této situaci je to, že přískoky nebudou schopny po dlouhou dobu udržet stejné tempo jako je tempo chůze. S tímto stylem „pohybu“ bude zcela jiný výdaj energie, což znamená, že hegemon bude brzy vyčerpán a mezera mezi těmito „soupeři“ začne rychle růst …

Státy se nyní pokusily tento problém vyřešit pomocí „zakázaných metod“ nebo „dopingu“, pokud se vám líbí … … odstoupí od Smlouvy INF – dohody o střelách středního a krátkého doletu.

Odstoupení neslušné, ale vynucené. Nemají nic víc, aby zaplnily díru v obraně svého perimetru.

Nemají žádné jiné metody proti Vladimiru Putinovi! Kromě strašení touto zastaralou, ale stále relativně účinnou zbraní, jejíž krátká doba letu jistým způsobem kompenzuje technologické zpoždění.

Co by ale měly dělat dál? „Vylézt z měšce“ – znárodnit svůj vojensko-průmyslový komplex a snížit míru zisku? Nemohou – svrhnou ekonomiku.

Pokračovat v nastoleném kurzu? – to znamená hloupě „darovat“ Rusům vojenskou převahu.

Pravděpodobně S-400 a S-500, další ruské systémy protivzdušné obrany a systémy elektronické války již mohou docela efektivně zvládnout INF,…  pamětní salvu 108 „Tomahawků“ na Sýrii si pamatují!
i když Smlouva o INF stále poskytuje trochu choulostivou rovnováhu … a když ani ta nebude?
Jaký bude svět, v němž je Rusko ve zbrojní technice na úplně rozdílné úrovni ve srovnání se Spojenými státy?

Karma dostihla své hrdiny …

Nyní jsou Yankeeové vystaveni riziku, že budou „Indiáni s luky“ proti „kavalérii s winchestrovkami.

A takový rozdíl není ani zdaleka omezen. Mezera se bude rozšiřovat, dokud nenastane situace, úplné vojenské převahy, nebo dokud USA nezmění ekonomický model svého obranného průmyslu, a to i přes všechny vedlejší účinky.

A to vše kvůli rozdílu v ekonomických modelech, a ne kvůli počtu dolarů nebo inteligenci vědců.

https://politikus.ru/events/122948-oruzhiei-dengi.html

 

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
29. 9. 2019 15:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobře napsáno;) ….Nyní jsou Yankeeové vystaveni riziku, že budou „Indiáni s luky“ proti „kavalérii s winchestrovkami.