nezařazené

Zástupci WHO během svých misí masivně znásilňovali africké ženy

Vedení Světové zdravotnické organizace (WHO) se veřejně omluvilo za chování svých zaměstnanců při misích v Africe. Stalo se tak poté, co nezávislá komise zveřejnila zprávu o znásilněních spáchaných představiteli WHO v Demokratické republice Kongo během boje proti ebole.

” Omlouvám se. Je mi líto, co udělali lidé, kteří pracují ve WHO, aby sloužili a chránili společnost, řekl šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Omlouvám se za utrpení, které tyto události způsobují dodnes. Lituji toho, čím jste si musely znovu projít při odpovědích na otázky komise.“

Při přípravě zprávy odjeli odborníci na místa spáchání zločinu, vyslechli více než 200 lidí a identifikovali přes 80 údajných pachatelů.  Jedná se o místní i zahraniční zaměstnance mise WHO, kteří v letech 2018 až 2020 pracovali v Africe.

Konžská unie žen jednání uvítala a vyzvala k odškodnění obětí. Podle organizace více než tucet místních žen otěhotnělo s pracovníky WHO.

https://bit.ly/3FyNYGV

sdílet na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
11. 10. 2021 20:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Měli by tu WHO zrušit. Okamžitě rozpustit. Takový skandál !!! A nejenom tenhle…. WHO je stejně soukromá organizace a žádná světová špička odborníků, ten pompézní název má jenom na omračování laiků ….. Je to jen zástěrka, jak od všeho kecat…. A teď tohle…. to je přece totální ztráta důvěry…. Zrušte to.

paw
12. 10. 2021 03:24
Odpovědět  zdena

Bejt clenem nejake organizace slouzici lidem a jejich zdravi,je lepsi ,vzdycky lepsi ,nez bejt buh. Ani cirkev nebejvala jina.
Muzou vsecko a porad ,daleko vic nez vsemocny buh na nebesich. Kdyz jsou odhaleni vyleze jeden a omluvi se /ze se mala chybicka zase vloudila to je jednoduchy a vsicky musi omluvu prijmout jinak je neceka nic dobryho ,jsou to navic vzdycky pachatele zlych cinu a kdyz omluvu neprijmou cekaji je zaslouzene tresty… a pokracuje se v “bohulibe” cinnosti dal.