Zastřelil se určitě na podporu premiéra Fialy, vy malověrní. Komentář Štěpána Chába

Premiér Petr Fiala vyrazil do Kyjeva na jednání „české“ vlády. Deklarovat tak věrnost svému lidu i pravdě. Na sociálních sítích se začal šířit virus ministerského zděšení nad účinky války a slibů nehynoucích obětí ČR ve prospěch Ukrajiny. A do toho přišly z protektorátu dvě nepříjemné zprávy. Před Úřadem vlády, který nesídlí v Kyjevě, ale v Praze, se zastřelil starší muž. A Eurostat prozradil, že České republice zdražila elektřina nejvíc ze všech zemí Evropské unie. No není to báječné?

Morální majáci naší společnosti hned vyhodnotili, že pán měl psychické potíže a je nemravné hřát si na jeho sebevraždě politickou polívčičku. Něco podobného, jako když vystřílení hudebního klubu ve Francii rozhodně s ničím nesouviselo. Jenže symbol Úřadu vlády je silný a vzkazuje premiérovi Fialovi, že někteří lidé jeho politické kroky přestávají zvládat. Ano, je možné, že současný informační marast Rakušanova ministerstva pro dezinformování celou zprávy zamete pod koberec prohlášením, že pán se zastřelil na podporu vlády Petra Fialy. I takové veletoče lze očekávat.

Jenže máme tu indicie, které budou mluvit proti. Eurostat publikoval statistiku toho, kterým zemím jak stouply ceny za elektřinu. A, fanfáry pro Fialu, Česká republika, jako čistý výrobce a vývozce elektřiny, je na tom nejhůř z celé unie. Ceny nám za půl roku stouply o 62 %. Jak je to možné? Vždyť Fiala pro to, aby se právě tohle nestalo, udělal první poslední.

„Jako vláda děláme maximum možného. Zajistili jsme dostatek energií a zastropovali jsme jejich ceny, zlepšili jsme přístupnost do sociálního systému. Jednoduše řečeno, kdo potřebuje pomoc a požádá o ni, dostane ji. To vše nad rámec plošných opatření. Nenecháme nikoho padnout,“ okomentoval premiér jednání vlády před třemi dny, kdy ještě netušil (a on nejspíš skutečně nic netušil), že jsme na tom nejhůř ze všech států unie, kde politici místo signalizace vzali do svých pracek politickou lopatu a postarali se o to, že jejich země nepadne.

Do rachotu na dno padajících spoluobčanů stěží zaslechneme, že okolním zemím, včetně Slovenska, ceny nestouply ani o 10 %. Ani o těch 10 %. My máme 62 %. Premiére Fialo, děkujeme, moc děkujeme za vaše hrdinné signály. Jakožto politolog jistě pochopíte a oslavíte nějakým břitkým statutem na sociálních sítích fakt, že v učebnicích i historii stanete po boku takového velikána, jako byl Viktor Stěpanovič Černomyrdin. Pasují na vás jeho slova: „Nikdy v životě se něco takového nestalo, a už je to tady zase.“

A pro dokreslení výborné atmosféry v zemi jedno povídání statistiků: „Šest z deseti lidí se v rozsáhlém průzkumu společnosti Edenred přiznalo, že se nyní šidí na jídle. Pro více než čtvrtinu Čechů přitom jde o citelný, nebo velmi výrazný zásah do jejich předchozích stravovacích návyků. Čísla vyplývají z průzkumu stravovacích návyků FOOD, který vznikl z iniciativy Evropské unie.“ No nezní to jako výhra? Ministr Rakušan při vyvěšování mrtvého Putina v pytli srdnatě pravil, že obavy obyvatel chápe, skutečně je chápe. Jen nevím, jestli obyvatelé celé ty tři čtvrtiny roku čekají na Rakušanův soucit. Spíš čekají, řekl bych, na to, že vláda takový vývoj nedopustí. V okolních státech to zvládli a vesele si pískají. Mnohdy na náš úkor, protože, zdá se, Fialova vláda sice chápe obavy lidí, ale nechápe, jak a kde jim předcházet. Stejně tak nechápe, že členský stát unie členskému státu unie vlkem, abych tak řekl. Solidarita? Jistě, solidarita hladového vlka. Je na ni spolehnutí? Není na ni spolehnutí?

Ale ne, na dno nás padnout nenechají. Na iDnesu už mladý pětadvacetiletý student environmentálních studií Áron přesvědčuje spoluobčany, že jídlo z popelnice je docela fajn. A je ho tam prý dost. No není to skvělé?

Podle ovoce poznáme je.

Nevadí, vláda si poradí. Zatne dráp do dezinformátorů, zavede cenzuru, nic a nikdo si stěžovat nebude. Rakušan vyvěsí z oken všech vládních budov oběšené hadrové malé Putiny a zlegalizuje kamenování kohokoliv s ruským přízvukem, Síkela v nadsázce odstřelí zbytek průmyslu do nebytí, Pekarová Adamová se pokusí uplést vedle kvanta svetrů i konzervu vepřového ve vlastní šťávě, Lipavský bude v OSN o to víc křičet, že je třeba Rusko vybombardovat jaderným arzenálem, jediné banky, které zažijí v tomto období Fialova temna zvýšený zájem o jejich služby, budou ty potravinové. A za rohem bude čekat západní investor, aby tady ten zbytek za hubičku odkoupil (nebo prostě převzal). A Fialova nebo jakákoliv následující vláda to bude obhajovat tím, že se zbytkovým rozprodejem naší země samotné zemi pomáhá.

„Měli jsme ty nejlepší úmysly, ale dopadlo to jako vždy,“ pravil ve své době Černomyrdin. Jo, jo, za Babiše bylo blbě, ale daleko líp. Nedá se svítit.
https://www.krajskelisty.cz

sdíletj na

21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
1. 11. 2022 18:21
Ohodnotit příspěvek :
     

jen 62% a není to málo pane profesore chtělo by zabrat a být stále na špici

janle57
1. 11. 2022 18:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud se někdo zastřelí jen proto,že nemá na elektřinu a teplo,pak o situaci
v téhle zemi není třeba něco dále říkat,pamatujete někdo¨z Vás pamětníků,
jestli se tohle někdy stalo v dobách toho prohnilého nemožného socialismu?
Až se tu budou lidi věšet,že nemají co jíst a milióny zdejších přivandrovalých
Ukrajinců si budou chrochtat jak se dobře nacpali ze sociálních dávek,rozsvítí
se už konečně něco v hlavách těch zdejších čummobilů?

milan h
1. 11. 2022 18:48
Odpovědět  janle57

to ne ale za te nejvetsi demokracie za taticka Masarika ne kvuli energiim ale kvuli hladu a nemoznosti uzivit rodinu se to stavalo dokonce se strilelo do demonstrantu a tim padem i zabijelo viz Duchcov a je tech mist vic to byla ta prava demokracie co dnes oslavuji prvni republiku otec moji zname si ju prozil a rikal boze nedopustte tady demokracii nechapal semproc uz chapu

Pavel
1. 11. 2022 19:04
Odpovědět  milan h

V květnu 1917 přibyl TGM do Ruska coby britský špion už ne se srbským cestovním pasem, nýbrž britským znějícím na jméno Thomas George Marsden. Byl zde i v době převzetí moci bolševiky a do svého odjezdu z Ruska nikdy nezpochybnil legitimitu sovětské moci. V Kyjevě v únoru 1918 prohlásil: „Řekl jsem spojencům otevřeně: Nebojím se vítězství bolševiků. Bolševická vláda je demokratická, socialistická.“ Historik Josef Pekař pak o něm napsal, že byl od počátku ruské revoluce „horlivým obhájcem bolševické revoluce všude tam, kde bolševici přístupu a sluchu neměli“………..https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Tomas-Krystlik-TGM-vzor-nevhodny-k-nasledovani-306686 nemám sice pana autora rád ale co se dá dělat realita je jaká je

Peter
1. 11. 2022 20:16
Odpovědět  milan h

Ono totiž to za První republiky bylo velmi velmi podobné tomu, co se děje nyní především posledních deset let. Ostatně celých 33 posledních let je přímým pokračováním politiky tehdejších vládních stran.Málokdo si uvědomuje, že stačil maličký kousíček a i u nás byl fašismus se vším všudy jako v okolních zemích. Jediné plus bylo, že První republika hájila své území a neměla – jako jediná v okolí – žádné územní nároky.
Jenže tenkrát na rozdíl ode dneška tu byla síla, která se tomu stavěla.
JInak sbevražd za těch 33 let bylo více. A nemyslím z osobních důvodů. Jenže se to vždycky svalovalo právě na to a o motivech se mlžilo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Tomek
1. 11. 2022 20:28
Odpovědět  Peter

Advokát a obhájce Tomáše Čermáka sdělil redakci Aeronetu šokující informace! Patrik Tušl jako politický vězeň Fialova režimu zahájil hladovku a byl převezen do vězeňské nemocnice, kde byl násilně připojen na kapačky s umělou výživou! Ve věznici ho zavírali na vymrzlou samotku jen za to, že podával žádost o návštěvu lékaře! Podle odborníka se personál vazební věznice snaží takto vězně zlomit, aby spolupracoval s režimem na svém vlastním obvinění! Jako v 50. letech během monstr-procesů! A mezitím Rakušan vyvěšuje na budovu vnitra vlajky s Putinem v pytli na mrtvá těla! aeronet

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pedro
1. 11. 2022 19:12
Odpovědět  janle57

Nezastřelil se proto že neměl elektriku, ale že neměl na zaplacení a šel by na ulici! Fašisti nám ještě ukážou. Budeme se moc divit.

Peter
1. 11. 2022 20:22
Odpovědět  Pedro

Jen připomenu, že sociálním demokratům – a nejen jim – se také říkalo sociálfašisté. Celá řada stran měla v názvu sociál- a tak podobně a přesto se chovaly jako – jako Fialovci.

František Rýpal
1. 11. 2022 22:09
Odpovědět  Pedro

Chyba, že střílel do špatné hlavy.

Pavel K
1. 11. 2022 20:55
Odpovědět  janle57

👍 👍 👍 👍 👍

Aleš
1. 11. 2022 18:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Ovoce díla SPOLU se dostavuje. Chudák pán.

Pavel K
1. 11. 2022 20:58
Odpovědět  Aleš

Taky je mi ho líto, ale dalo se to vyřešit jinak a učili by se o něm v dějepise, protože by se tím tuna hodně změnilo.

Peter
1. 11. 2022 20:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Babiš to celé začínal. Všechno. Plyn, neshody s Ruskem, „vrtulníkové peníze“ na covid, právě covid atd. „Tato vláda sice jede jako šílená po srázu dolů, ale počátky jsou tu z dřívějška. Za Babiše bylo „líp“ jen proto, že se neprojevovaly důsledky takovým způsobem. Zdražování všeho započalo také dříve.
Nebráním tuto vládu amerických mopslíků s německým vodítkem, ale je nutné si říkat pravdu.
A je jedno jestli to dělal Babiš dobrovolně a nebo k tomu byl tlačen i výhružkami.

RASputin
1. 11. 2022 20:55
Ohodnotit příspěvek :
     

FIrst ! in electric Covid!

Jaris
2. 11. 2022 07:14
Odpovědět  josh-xy

Hanebna reprezentace. Ale ze ta cernoska kyne, co?

Fanny
2. 11. 2022 11:54
Odpovědět  Jaris

Už teď vypadá tak nějak kredenciózně,postupně dosáhne typu“almara“a snad praskne nána blbá.

Bety
2. 11. 2022 08:50
Odpovědět  josh-xy

Chovají se jako nafoukaní nedospělí fakani, kteří rozumu moc nepobrali, ale mají za zády tatíčka miliardáře i s jeho
bodygárdy a tak jsou přesvědčeni, že jim osobně se nemůže nic stát. Na lidi kašlou, hlavně chtějí vidět svoje fotky v médiích a užívat si rychlou jízdu do pekel, kam ovšem nemají v úmyslu spadnout.
Na ně přece čeká pláž, drahé drinky a jachta.

Milan ze Zahrady Čech
1. 11. 2022 23:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Zítra si zjistím mail na Vrábela a navrhnu mu, zda by dokázal zorganizovat manifestační pohřeb toho neštastníka.
Jde hlavně o to zorganizování, tedy rozšíření informace. Takže by s tím neměl tolik výdajů, jako když pořádá demošku. Co myslíte, je to blbej nápad?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
primak
2. 11. 2022 06:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Zatímco v USA, náš vzor, demokrati využívaj příhodu vetřelce do domu Nancy Pelosiové a jeho incident s jejím mužem politicky jako boj proti nepřátelské republikánské straně. Přestože jsou jisté záhadné okolnosti, jak to asi bylo, když ten vetřelec byl ve spoďárech a okno se vysypalo ne dovnitř, ale ven.