Západní vojenští experti připustili, že speciální operace Ruska „jde podle plánu“

Vojenští experti si myslí, že Ukrajina selhala.

Akce ruské armády nyní pečlivě studují vojenští odborníci po celém světě a vyvozují vlastní závěry. 

Na Ukrajině už desátým dnem probíhá speciální vojenská operace, ale západní politici se stále nemohou shodnout na hodnocení.  Americký ministr zahraničí Anthony Blinken říká, že stabilita Evropy visí na vlásku. Britský premiér Boris Johnson naopak vojenský střet mezi zeměmi EU a Ruskem téměř vylučuje. Německý kancléř Olaf Scholz telefonuje do Kremlu. A pouze vojenští analytici chladně zaznamenávají to, co je zřejmé.

Průběh speciální operace na Ukrajině

„Vojenští experti ze Spojených států už přiznali, že Ukrajina selhala, nemá to smysl, neplyne z toho pro ni žádný užitek. Zelenskému dochází čas a jednou z jeho možností je útěk na Západ. Stejně jako to bylo s Juanem Guaidó – pěšákem Spojených států, kterým chtěli nahradit venezuelského prezidenta Madura,“ řekl bývalý důstojník americké armády Scott Bennett.

Zprávy o Zelenského odchodu do Polska již přišly z různých zdrojů. 

Západní experti podotýkají, že ruská armáda nemá problémy s pohybem přes území Ukrajiny.  

„Zdá se, že speciální operace probíhá podle plánu a na rozdíl od toho, jak se Spojené státy zachovaly, když zaútočily na Irák a Libyi, Rusko se nesnaží zničit infrastrukturu měst, životně důležitá zařízení, Rusové se snaží neničit obyvatelstvo Ukrajiny, ani je neuvádějí do patové situace,“ řekl James Jatras, bývalý zahraničněpolitický poradce Republikánské strany v Kongresu USA.

Boje na Ukrajině

Nejintenzivnější boje na Ukrajině nyní probíhají ve čtyřech zónách. Jedná se o čtvrti Kyjeva, pás „Černigov – Charkov“ a „Nikolajev – Záporoží“. Hlavní uskupení Ozbrojených sil Ukrajiny se nachází na Donbasu a tam jdou sobě naproti ruská armáda a síly Lidových milicí DLR a LPR a uzavírají ozbrojené síly Ukrajiny do kruhu.

„Je tam asi 100 000 vojáků. Bude to zhruba srovnatelné se stalingradským obklíčením Paulusovy armády. To znamená, že to bude dost vážná rána a myslím, že to vykrvácí ukrajinské ozbrojené síly natolik, že už ztratí schopnost účinně vzdorovat,“ dodal přední odborník Centra vojensko-politický výzkum Michail Alexandrov.

Takové „kotle“ jsou zničením celého systému vojenského velení, zásobování municí a palivem.  Rozptýlené skupiny ozbrojených sil Ukrajiny a nacionalističtí „dobrobati“ se skrývají v obytném sektoru a budují střelnice na střechách domů.

Kritika Kyjeva

„Nacionalisté se nyní skrývají mezi civilním obyvatelstvem. Viděli jsme to na Blízkém východě. Když jsme zničili infrastrukturu islamistů, uprchli do měst a používali lidi jako štít, ve snaze vyhnout se zničení. To samé se děje dnes,“ řekl bývalý poradce šéfa Pentagonu Douglas McGregor.

Takováto kritika je stále častěji slyšet na předních amerických kanálech. Navzdory mediální válce, která se rozpoutala souběžně s operací na Ukrajině. Došlo to až do bodu, kdy se pokusili donutit zakladatele SpaceX Elona Muska, aby zablokoval vysílání ruských médií prostřednictvím satelitního komunikačního systému Starlink. 

Musk odpověděl na Twitteru. 

„Některé vlády (ne ukrajinská) nařídily Starlinku, aby zablokoval ruské zpravodajské zdroje. Uděláme to pouze před hlavní zbraně,“ řekl miliardář.

Západní analytici, kteří získávají data nejen od zaujatých médií, jako je bývalý poradce šéfa Pentagonu Douglas McGregor, zdůrazňují, že většina informací přicházejících z Ukrajiny je vyvrácena během jednoho dne. Ruská operace probíhá podle plánu, hlavním cílem je zničení vojenské infrastruktury. S maximálně delikátním přístupem k civilistům.

https://bit.ly/3HLRfCo

4.2 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.2 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ali02
6. 3. 2022 01:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Tož tak…

Helena
6. 3. 2022 09:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Pan prezident Zelenskyj je nefalšovaný hrdina. Putin může pózovat nahý na medvědovi a pořád bude vypadat jako dickhead (čur*k). Milých asi tak deset čtenářů tohoto kanálu s kremelskými výkaly, svět Putinovi NEFANDÍ. Radši budeme chvíli bez plynu než trpět toho senilního agresora s pochroumaným egem a neschopnou armádou. Ať si klidně vyhazuje do povětří jaderné elektrárny. Brzy prohraje.
Naštěstí se Kreml sám totálně odkopal a jeho propagandě dle průzkumů věří už jen 10% populace. Za covidu jste měli víc čtenářů, co? Lidi měli strach, ale čeho se máme bát teď? Putin se znemožní sám před celým světem, dejme tomu čas.
UKRAJINA dává celému světu lekci úžasného hrdinství a její prezident všem ukazuje co znamená být velkým politikem a státníkem ochotným obětovat vše za svůj stát a svoji vlast. Ukrajinci, kteří žili a pracovali mezi námi nasazují své životy za svou vlast. My se postaráme o jejich ženy a děti
a doufáme, že je opět přivítáme mezi námi jako hrdiny a vítěze.

anonym
6. 3. 2022 09:58
Odpovědět  Helena

troll

Anonymní jméno komentáře
6. 3. 2022 10:18
Odpovědět  anonym

Helčo, co kdyby jsi pózovala ty, nahá a může být i bez medvěda, ať vidíme jaká jsi unda.

IBI
6. 3. 2022 13:17
Odpovědět  Helena

Helena, stanovisko starogréckych filozofov na Tvoj štýl myslenia: „Väčšina je vždy zlá.“, „Väčšina sa spravidla mýli“. Takže ak hľadáš cestu k pravde, ceste a životu k Bohu choď nie do organizovaných cirkví, ale začni vo svojej duši, zmeň seba, orientuj sa na sekulárnych ľudí a štáty. Dôležité je chcieť pochopiť stanoviská a postoje menšiny, až potom vynášať súdy, nie im formou PROJEKCIE vkladať svoje vlastné motívy a ciele.

BB Rad
6. 3. 2022 10:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Má domněnka byla, že tato platforma je diskusní !?!
Nyní to vypadá na TROLLÍ FARMU *‐ stejný počet příspěvků ( BS ) na každém článku
Radil bych neodpovídat
Jinak, jako obvykle se lži dodání GOEBBELS NEWS corp. zhroutí během menšího času než 24h. Ale * PLEVEL A ŠPÍNA * byla vysazena a * A VO TOM TO JE *

Františe
6. 3. 2022 10:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Po uzavření webů jsou trolové bez práce. Takže je můžeme čekat i zde. Mediální štvanice proti Rusku dostává trhliny. Proto bude ještě zběsilejší. Kdo chce informace, najde je zde. Překladač google to hravě zvládne.
https://tass.ru/?utm_source=search.yahoo.com&utm_medium=organic&utm_campaign=search.yahoo.com&utm_referrer=search.yahoo.com

All
6. 3. 2022 10:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Lidi neblázněte,z Malbeku jsem odfrčel jen taktak a vy to tu vedete podobně.