Západ zamete obvinění z ukrajinské biolaboratoře pod koberec stejně jako obvinění z obchodování s orgány v Kosovu.


Západ zametá obvinění z ukrajinské biolaboratoře pod koberec stejně jako obvinění z obchodování s orgány v Kosovu
FILE PHOTO: Nicholas Burns, velvyslanec USA v Číně © Global Look Press / Rod Lamkey – CNP
V jedné krizi za druhou se západní kontrola narativů rozjíždí na plné obrátky, aby přesunula vinu, očistila viníky nebo zajistila, že se nepohodlné linie výslechu nikdy nebudou sledovat

Krátce po nedávném sjezdu předsedkyně Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiové na Tchaj-wan mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová vyzvala amerického velvyslance v Číně Nicholase Burnse, aby „trapně mlčel“ ohledně „drzého kousku“.

Toto mlčení bylo značnou změnou oproti tomu, jak hlasitě se Burns vyjadřoval pouhý měsíc předtím na Světovém mírovém fóru v Pekingu, kde požadoval, aby Čína přestala přenášet „ruskou propagandu“ tím, že „obviňuje NATO ze zahájení“ konfliktu na Ukrajině. Využil této příležitosti a obvinil mluvčího čínského ministerstva zahraničí, že „lže o amerických laboratořích biologických zbraní, které na Ukrajině neexistují“.

Ale to bylo tehdy a to je nyní v „řádu založeném na pravidlech“ Západu, kde každá příležitost vyžaduje nový soubor pravidel. Je tedy samozřejmé, že Burns bude prozatím „rozpačitě mlčet“ i o další potenciálně tektonické události – nejnovějším, ještě více usvědčujícím prohlášení ohledně údajných amerických biolaboratoří na Ukrajině, které 4. srpna učinilo ruské ministerstvo obrany. Generálporučík Igor Kirillov, šéf vojsk jaderné, biologické a chemické ochrany ruských ozbrojených sil, uvedl, že Moskva posuzuje možnost zapojení USA do pandemie Covid-19 a také vyšetřuje výzkum různých dalších patogenů financovaný USA.


Důvod Burnsova mlčení není těžké uhodnout – závažná obvinění uvedená v Kirillovově prezentaci, pokud budou řádně vyšetřena a prokáže se jejich pravdivost, by mohla sloužit jako obžaloba toho, co by mohlo být americkým využitím Ukrajiny jako rozsáhlého testovacího polygonu pro patogeny. A protože západní média se je většinou rozhodla ignorovat, velvyslanec se rozhodně nechystal učinit prohlášení, které by musela citovat a upozornit na tuto záležitost. A nyní, když Twitter pozastavil účet ruského ministerstva zahraničí za to, že si dovolilo citovat klíčové části Kirillovovy mediální prezentace o možném původu Covidu-19, nemusí Burns a spol. říkat vůbec nic. Pokud je to sociálními médii vymazáno z paměti, pak jako by se to nikdy nestalo.

To je modus operandi západních elit – nezáleží na pravdě, ale na úspěšném řízení narativu tak, aby v myslích lidí nezůstal prostor pro pochybnosti. Jinými slovy, myslí si, že si mohou dělat, co chtějí.

Možná bychom si měli připomenout vzorec Západu po skončení studené války, který byl vyhlášen v opojných dnech počátku tisíciletí, v éře, která se vyznačovala jiným slavným americkým politickým citátem Karla Rovea: „Teď jsme impérium, a když jednáme, vytváříme si vlastní realitu.“ Jak to v dubnu 2002 na stránkách deníku The Guardian nonšalantně vyjádřil politický poradce Tonyho Blaira Robert Cooper: „Výzvou pro postmoderní svět je zvyknout si na myšlenku dvojích standardů. Mezi sebou fungujeme na základě zákonů a otevřené kooperativní bezpečnosti. Při jednání se staromódnějšími typy států mimo postmoderní evropský kontinent se však musíme vrátit k drsnějším metodám dřívější doby – síle, preventivnímu útoku, lsti, čemukoli, co je nezbytné k jednání s těmi, kdo stále žijí ve světě 19. století, kdy každý stát žije sám za sebe. Mezi sebou dodržujeme zákony, ale když operujeme v džungli, musíme používat i zákony džungle.“

O dvě desetiletí později, navzdory vzestupu Číny i Ruska a neúprosnému vývoji světa směrem k multipolaritě, imperiální zvyky těžce umírají – obvykle do té doby, než narazí na zeď reality, jak se to v současnosti děje na Ukrajině a jistě se stane i na Tchaj-wanu. Ale vraťme se na chvíli k Burnsovi. V prosazování dvojích standardů v „džungli“ není zdaleka nováčkem. Před svou současnou prací na šťouchání do draka ohledně Tchaj-wanu a medvěda ohledně téměř všeho se vyznamenal jako straník a apologeta nezákonné agrese NATO proti Srbsku v 90. letech, která vyústila v jednostranné odtržení Kosova.

Glenn Diesen: V novém světovém řádu budou zbraně Ruska směřovat na Západ a jeho ekonomika na Východ.
Přečtěte si více Glenn Diesen: Rusko se vydává na cestu k Rusku: V novém světě se
https://bit.ly/3C8M8xa

3 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
17. 8. 2022 14:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Jo.

Ladislav
17. 8. 2022 14:09
Ohodnotit příspěvek :
     

💤♎ Amícke svině nestačí ve světě vojensky, tak začala používat zákeřné „zbraně“ biologické! Za tyhle prasárny proti lidskosti, vymazat tenhle sviňský stát z map! A to nepočítám ty dvě atomovky na Japonce! Nechápu jen, proč celý svět mlčel?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
primak
17. 8. 2022 17:47
Odpovědět  Ladislav

A kde ve světě v srpnu 1945 byl někdo schopen něco říct?

Ladislav
18. 8. 2022 12:49
Odpovědět  primak

💤♎ Primaku, představ si, kdyby toto ve r.45 udělalo někomu Rusko, to by bylo řevu a každý rok!

Lev Prch
17. 8. 2022 17:49
Odpovědět  Ladislav

Stát neničit, vrátit právoplatným obyvatelům, Indiánům!

zuza
17. 8. 2022 17:59
Odpovědět  Ladislav

videla som asi pred 1/2 rokom video – pýtali sa Japoncov na ulici, že kto hodil atómovú bombu na Hirošimu a Nagasaki – mladí tak pod 30 rokov nevedeli!!!!! ba našli sa idioti, čo povedali Rusko a Čína. Starí ľudia síce vedeli, ale hneď k tomu pridali, že to bolo nutné, lebo cisár nechcel kapitulovať a ukončiť vojnu. Takže tí japonskí blbci dobreže neďakujú hnUSAckym hrdinom, že tak šikovno skončili vojnu, zabili im za 2 dni iba nejakých 250 tis ľudí, ale ešte aj 80 rokov po vojne každý deň budú drístať, že rusi im okupujú 3 poondiate takmer ľudoprázdne ostrovy. Okrem toho, tie ostrovy obýval národ Ainu, ktorí Japonci vyhnali z južnejších úrodnejších ostrovov, národ, ktorým pohŕdali a ktorý diskriminovali a nútene asimilovali.
Ale japonskému páničkovi z hnUSAkova by nejaký ten Kurilský ostrov náramne šikol na nejakú tú mierumilovnú, démonkraciu a osvetu prinášajúcu základňu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
17. 8. 2022 19:02
Odpovědět  Ladislav

Já jo. Protože celý svět vymytý mozek a „First Amerika!“

Lev Prch
17. 8. 2022 19:59

Já to vyslovuju jinak
Fuck of uSSa.

Frakie
17. 8. 2022 19:23
Odpovědět  Ladislav

USA jsou potomci bandy gaunerů, kteří tam utekli před zákony a dobrodruhů a podle toho to tam dneska také vypadá. Odjakživa tam platilo právo silnějšího, kdo dříve vytasil pistoli a tak vypadala ta jejich demokracie. O vyvraždění indiánů nemluvě. Dodnes toto aplikují na spousty zemí celého světa, ale jejich hegemonie končí a proto kolem sebe kopou jako chcípající kobyla. Naštěstí jsou velmoci, které se jim postavily, protože na to mají nejen vojensky, ale i ekonomicky. Dolar je dávno jen cár papíru a když nebudou kšeftovat s petrodolary a vydělávat na jiných, tak budou totálně v hajzlu. A to se dnes děje.

Pavel K
17. 8. 2022 19:52
Odpovědět  Frakie

Stačí se jen podívat na jeji filmovou tvorbu plnou násilí, proudy krve a nic jiného než teror a fantasmagorie. Jó zapomněl jsem ještě na veškeré ty uchylárny deviantní. Zkrátka chazarská banda a veškerá kriminální svoloč z Evropy. To je jejich genom.

Lev Prch
17. 8. 2022 19:59
Odpovědět  Pavel K

Náhodou,Sedm statečných je klasika.🙂

Cafik
18. 8. 2022 08:36
Odpovědět  Lev Prch

I ta vznikla po vzoru japonského filmu -sedm samurajů

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prchala
18. 8. 2022 10:35
Odpovědět  Cafik

To máš pravdu,ale byl to skvěle obsazený i zahraný film.

Lev Prchala
17. 8. 2022 14:38
Ohodnotit příspěvek :
     

A že mě u amiokupanta a u celého záchoda nic takového nepřekvapuje!Něco z Vás snad ano????

Lev Prch
17. 8. 2022 15:47
Odpovědět  Lev Prchala

Oprava…. Někoho z Vás ano????

Pedro
17. 8. 2022 15:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsou tak namistrovaní, že si vůbec nepřipouští, že dostanou nakopáno a to ponížení neunesou, způsobí apokalypsu, kterou tak rádi natáčeli v pedoúúdu. To bude pád na držky, až nebudou koukat na cizí neštěstí v tv, ale reálně na sůj zánik. Ten hřebínek vám zažíná padat, kreténi zrzaví!

Markýza
17. 8. 2022 15:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Mezi sebou dodržujeme zákony, ale když operujeme v džungli, musíme používat i zákony džungle.

Tohle je roztomilé rčeníčko. Počkejte, blbouni, až ho uvede do praxe Putin a Si. Jau.

Milan ze Zahrady Čech
17. 8. 2022 19:08
Odpovědět  Markýza

Neuvedou. Nebudou chtít sestoupit na úroveň barbarů, proti kterým bojují. Kdyby na ni chtěli sestoupit, tedy aspoň Rusko, už by Ukrajina neexistovala.

Lev Prch
17. 8. 2022 19:33

Už aby z ní byla alespoň savana…..

Pavel
17. 8. 2022 16:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Větší šmejdi než anglosasové se prozatím na planetě nezrodili. Ale už i jim zvoní hrana a to je pro zbytek světa jen dobře.

Pedro
17. 8. 2022 16:14
Odpovědět  Pavel

Moje řeč, hned jak nás vnutili do EU a ponižovali nás dál a okrádali. Živíme celý západ, za podřadné platy a potraviny!

UFF UFF
17. 8. 2022 19:20
Odpovědět  Pedro
  • Dodavatele banánů za babku mají už dlouho, a protože banánů mají dost, a my si banán považujeme, udělali gesto, a o banány za babku se podělili i s námi.
  • Na dodávky textilu, elektroniky a jiného spotřebního zboží za babku byla úspěšně transformovaná JV Asie a Čína – a opět se vezeme i my, aby bylo jasné že jsme kamarádi.
  • Na náročnější produkci dílů a subdodávek za babku bylo nutné pořídit další posluhovače – a tím se s neskrývaným nadšením, že mohou do „super klubu“ rády staly země střední a východní Evropy. My vysoce oceníme i pochvalu a pohlazení – „česká tělnik – tobrá tělnik“ takže nám při pochvale po dlouhá léta stačilo za práci na měsíc 500-1000 euro! Plně jsme chápali, že vyspělá demogratická tělník potřebuje za stejnou fyspelou práci 2000-3000 euro! Hlavně, že jsme v Klubu, že!
  • No a ted jeste chybí hooodně levných surovin, a za babku ropa-plyn !!! Takže alles faršafskasmluva fojak na takovou práci toprá fojak, toprá kanonenfutter, jen musí ukázat a dokázat, že být lepší než ruská fojak! Ja wohle-tyvole a my to dokážeme – s takovou důvěrou fyspělych demogracii do toho jdeme s neskrývaným nadšením – i kdyby to bylo do posledního …
Pavel K
17. 8. 2022 19:56
Odpovědět  UFF UFF

😄 😄 😄 👍 👍 🙋‍♂️

Milan ze Zahrady Čech
17. 8. 2022 19:09
Odpovědět  Pavel

Zrodili. Církev římskokatolická.

ijn
17. 8. 2022 16:11
Ohodnotit příspěvek :
     

jsme spojenci krajiny == jsme ve válce proti RF == nedostaneme suroviny ani ZP ropu jaderné palivo

jiří
17. 8. 2022 16:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina je krycí manévr.
https://cz24.news/nato-opakuje-manevre-wehrmachtu-z-roku-1941-ukrajina-je-kryci-manever/

Lev Prch
17. 8. 2022 17:52
Odpovědět  jiří

Taky jako Hitler dopadnou,to jim prezident Putin vzkázal a je jen na nich,kdy jim to reálně DOKÁŽE!!!!