nezařazené

Zakladatel Pink Floyd zrušil koncerty v Polsku. Čelil kritice za výroky o Ukrajině

Zakládající člen britské hudební skupiny Pink Floyd Roger Waters zrušil své koncerty v Polsku poté, co v zemi vyvolaly kritiku jeho názory na válku na Ukrajině. Informovala o tom dnes agentura AP.

Podle manažera haly Tauron Arena v Krakově, která měla v dubnu hostit dva Watersovy koncerty, se vystoupení britské rockové legendy neuskuteční. Webová stránka k hudebníkovu turné s názvem This Is Not a Drill (Toto není cvičení) rovněž vyřadila ze zveřejněného programu koncerty plánované na 21. a 22. dubna příštího roku.

Waters začátkem září napsal otevřený dopis manželce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, v němž obvinil »extrémní nacionalisty« na Ukrajině, že přivedly zemi »na cestu do této zničující války«. Kritizoval také Západ za dodávky zbraní Ukrajině a NATO, že podle něj provokovalo Rusko.

Poláci patří v Evropě k největším podporovatelům Ukrajiny. Příští týden mělo krakovské zastupitelstvo hlasovat o tom, zda Waterse v souvislosti s jeho výroky prohlásí za nežádoucí osobu.

Osmasedmdesátiletý protiválečný aktivista Waters, který opustil Pink Floyd v roce 1985, se s oblibou vyjadřuje k politickým záležitostem. Izrael označil za »stát apartheidu«, pranýřoval podporovatele brexitu, vyjádřil opovržení nad americkým exprezidentem Donaldem Trumpem a kritizoval »vládnoucí třídu« za uvěznění zakladatele WikiLeaks Juliana Assange, připomíná server Politico.

(jb, čtk)

sdílet na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pijack
25. 9. 2022 15:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Waters je jeden z mála rockových muzikantů pravicově orientovaných. Většinou se nechávají slyšet teplouši a levičáci, jako byl Mercury nebo ten Londýnský brejlatej cocot za klavírem co opěvoval Dianu… I když dávám přednost tvrdší muzice než Flojdům, uznávám Watersův nekompromisní rozhled. Méně slavnějším rockerům s podobnými názory už média zavírají huby, to je demokracie západního střihu. Waterse ovšem nedokázali umlčet a tak jdou na to jinak – rozeštvávají proti němu publikum na celém světě. U Poláků se jim to daří, protože tam funguje antirusizmus již od války a posledních 30 let ho Američané krmí o 106. Nějak jim ale nedochází, že stejně mají v “lásce” samotné Ukrajince. Poláci se s tím neserou – pro ně je Ukrajina stejný “nepřítel” jako Rusko, jenže to západní média potlačují. Ten cynizmus a neschopnost vidět oba státy jako jeden terč je obdivuhodný. Ostatně, už jsme si zvykli – a přitom mi ještě nikdo ze západních a českých politiků neřekl, proč se rozhodli označovat za zlo Rusko a dobro Ukrajinu. Lepší příklad infantilní ideologizace propagandy už asi dlouho nezažijeme.

sizok
25. 9. 2022 16:04
Odpovědět  Pijack

Shodneme se na tom, že polský šovinismus je realitou. Ale teď jim ta situace
nesmírně vyhovuje. Unie polsko-ukrajinská, nebo spíše ukrajinsko-polská,
je už realitou. Touha po Lvově a západní ukrajině je táhne k těsnějším svazkům
s ukrajinou. Doplatí na to.

Pijack
25. 9. 2022 16:23
Odpovědět  sizok

Poláci Ukrajinu spolknou jako čolek mouchu. Je jen otázka času, kdy jim připomenou Banderu. Doporučuji shlédnout film “Volyň”. Oni se vždycky vzájemně “milovali” jako čert s křížem. Dnešní EU na mentalitě těchto dvou národů NIC nezmění. Imperiální choutky Polska jsou známé. Na jedné straně do nás hustí propagandu o imperiálních choutkách Ruska, ale o ostatních zemí “západu” ani nepípnou. Polsko se jeví jako dokonalý první val. To si myslím, že speciální operace Ruska na Ukrajině zahrnuje na pozadí právě ty ambice Poláků. Z diplomacie nám toho moc neřeknou, o médiích je to známé. Ale kdo dokáže uvažovat současně i s tabu, dopátrá se stejných závěrů.

Zoltán
25. 9. 2022 19:55
Odpovědět  Pijack

Volyň natočenú poľským režisérom v 2016. Lebo tých filmov je viac. Tento je asi taký najreálnejší. Až sa človek Poliakom dnes čuduje…

josef
25. 9. 2022 16:55
Odpovědět  sizok

Churchill byl sice pěkný neřád, ale úsudek měl výborný. Poláky nazval hyjenami Evropy. Co dodat. Hitlerovi Poláci nabízeli spojenectví proti SSSR. Hitler to raději vynechal. Věděl asi svoje.

Autor
25. 9. 2022 20:53
Odpovědět  Pijack

A Fialova ODS je novodobá komunistická strana? Piráti komsomolská organizace, a ti ostatní jsou členy neoKGB nebo neoSTB? Proboha! Rozhoduje morálka, hodnoty a tradice člověka a ne až tak politické zaměření! Jestliže to neuděláte, pak jen přihráváte tomu, proti čemu vystupujete!
Pokud jste pravičák, pak je mi výs líto, protože všechno kolem dneška prosazují původně ryze pravicové strany také, třeba ta Merkelové, za všechny, nebo Klausova ODS. A liberalismus je pravicový směr, který nemá s nějakou levicí vůbec nic společného. Proto nevznikl, aby pomáhal obyčejným lidem.
Mimochodem znám lidi ze všech politických směrů a nejvíce mezi nimi proti dnešní situaci vystupují – utřete si nos – ti spíše doleva …
Pokud si neuvědomujeme, že pojmy jsou zmanipulované a často převrácené, bud enadále zle, pro nás.
Mimochodem, jakou hudbu nejraději posloucháte? Víte že i Beatles a další hudební skupiny a zpěváci, a to i dnes, byly a jsou využívány k tomu aby nás manipulovali právě falešným směrem a ničili přirozený hudební vkus a styl? Aby zaměnili , zase mimo jiné, i lidové písně, které jsou spontánní a vyjadřují to, čím žijí lidé a ne “nějaký” iluzorný “někdo” žiující něčím “unifikovaným”?

VratislavII.
25. 9. 2022 16:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Ten člověk má PÁTEŘ, DÍKY 👍

sizok
25. 9. 2022 18:42
Odpovědět  VratislavII.

A rozum.

Frankie
25. 9. 2022 19:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Pšonci si takového muzikanta nezaslouží.

ZRX1200
25. 9. 2022 19:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Neřekl bych že poláci, ale polská vláda. Poláci už mají Ukrajinců také dost. Je to stejné jako u nás, potažmo v celé EU. Dosazené kolaborantské a fašounské vlády zničí Evropu, pokud je nenakopeme do zádele.
http://www.infokuryr.cz/n/2022/09/25/dudo-uz-jsi-dostal-banderovu-medaili-ve-varsave-se-konalo-protiukrajinske-shromazdeni/

sizok
25. 9. 2022 21:04
Odpovědět  ZRX1200

Grzegorz Braun je nejvýraznější postavou bojující proti ukrajinizaci Polska.
Celkem tam situaci sleduji, umím dobře polsky a situace je tam ještě horší než u nás.