nezařazené

Zájmy kolem NordStream 2 | Matěj Stropnický – VIDEO

“Již od doby covidu a teď v té válce, tak pociťuji velice silně, že diskuze není skoro vůbec možná, že existuje pouze jeden výklad reality a skutečnosti. Pokud nad tímto výkladem člověk pochybuje nebo kritizuje jeho části, kritizuje to, že to nefunguje, jak je to předkládáno v balíčku, tak se dostává částečně do izolace. Člověk přichází o přátelé, ale dobře získává zase nové přátelé, ale pro mě je tato situace překvapivá,” říká v rozhovoru politik a novinář PhDr. Matěj Stropnický. “Boje vůbec nemají na horizontu žádný konec. Ani jedna strana nemluví nějak naléhavě o tom, že by se to mělo začít zase řešit u jednoho kulatého stolu, tak jako se baví normální lidé. Měl jsem napsaný takový text, který jsem nakonec nikam neposlal, pak se na mě obrátil Jan Kavan s Václavem Hořejším zda bychom se do něčeho nepustili, když mě viděli v nějakém vystoupení. Později po diskuzi a připomínkování textu vznikla iniciativa pro mír a spravedlnost, která má za cíl zkusit vrátit do veřejné debaty jako legitimní postoj to, že se konflikt dá řešit také jednáním. My nepředjímáme, jak to jednání dopadne nebo jak má dopadnout. Tomu se iniciativa snaží vyhnout, protože jsem ty poslední, kdo má toto přesně vědět. My jako občané říkáme, vy pánové nahoře, experti, diplomati, tak mi po vás nechceme to, abyste tu válku vyhráli na bojišti, ale chceme, abyste bojovali u jednacího stolu, protože to nikoho nestojí žádné životy, neničí se u toho země a nemají z toho zisky zbrojařské průmysly a ekonomicky to neprospívá,” říká v otevřeném rozhovoru politik PhDr. Matěj Stropnický, který je jedním z iniciátorů iniciativy pro Mír a spravedlnost.

sdílet na

24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
20. 2. 2023 18:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Ať klidně Ukrajina celá shoří v ohni, mně jsou tihle zapáchající Vasilové a Vasilisy úplně lhostejní a totálně šumafuk. Ale dokáže mne vytočit, když se kvůli těmto smraďochům u nás v ČR zvyšují ceny a zvedají daně, aby je mohla vláda fialových pětizmrdů dotovat.

ijn
21. 2. 2023 07:02
Odpovědět  Teuton

Chazarští manipulanti se derou na světla ramp, jedno jaké ideologie i cílů, hlavně že jsou vidět, a k tomu ještě synáček-teploušek od komedianta , pouze zelený politik

Jan
21. 2. 2023 08:37
Odpovědět  Teuton

Zavreli CT3, protoze potrebovali plac pro ukrosske TV kanaly u nas. Byl to kanal pro pametniky a duchodce. Prestali vyplacet duchody zpetne, aby byly penize na Ukrose. Poslali 7 miliard Kc zase na Ukrajinu, ta potrebuje 5 miliard $ mesicne, jinak zkolabuje. Pry se nam to jeste vyplati, zivit tady uprchliky a posilat stale zbrane, penize a Fialu do cerne diry! Vyplati se nam to tak, ze na to do smrti nezapomeneme. Fiala a vlada se postaraji, abychom netrpeli dlouho.

Gales
20. 2. 2023 19:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Bájden navštívil Zeliňáka v Kyjevě.Pro sichr amíci poprosili rusáky aby tam neposílali žádnou raketu. Zeleňák ,,udělal” válečnou atmosféru tím že nechal zapnout sirény po celé ukrajině. Bájden se ho zeptal,proč pouští tu hymnu,že je tam inkognito.

Pavel K
21. 2. 2023 08:24
Odpovědět  Gales

👍 👍 🤣 🤣 🙋‍♂️

Radegast
20. 2. 2023 22:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Opravdu nepochopitelné, komu dávají opoziční média prostor. Příště budete dělat rozhovor s Babišem?!

Fotr Stropnický (ANO) pomáhal zabíjet civilisty Rusy na Ukrajině od roku 2014, teď je velvyslanec v Izraeli! Celá odporná rozvětvená chazarská famílie Stropničtí – ŽIlkové – Hanychové – Soukupové patří dávno zkonfiskovat i s televizí Barrandov a na šibenici jak sionistické spiklenecké centrum Rudolfa Slánského!

Nejlepší bylo, jak si Stropnický sám v roce 2015 házel zápalné lahve na dům, aby vyprovokoval válku s Ruskem. Soud obviněného ruského studenta osvobodil pro nedostatek důkazů, to se vám nepovedlo, Stropničtí, že?

Pavel
21. 2. 2023 06:41
Odpovědět  Radegast

Neházel bych všechny do jednoho pytle.Matěj se alespoň snaží najít rozumné řešení i když vychází z naivní představy,že se lze s těmi co tahají z poza plenty za nitky domluvit. Nelze! Dokud nepojmenujeme pravdivě události na Ukrajině od prvopočátku barevných revolucí a její úlohu v likvidaci Ruska k ničemu se nedobereme.Ne, Rusko ale Ukrajina je agresor! Od roku 2013 útočí na východní Ukrajince a snažila se etnicky vyčistit Ukrajinu tak jako Hitler Německo. Od r.2014, po převratu, byla pumpována zbraněmi a cvičena pro válku proti Rusku.Plán- ukrajinci Rusko oslabí a NATO jej pak dorazí! Rusko bojuje o přežití a neskončí dokud si nezabezpečí své teritorium nebo nepřestane existovat ale i s námi v jaderném konfliktu!

Aleš
21. 2. 2023 07:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Stropnickemu nevěřím, vím kdo je jeho otec.

Albi
21. 2. 2023 08:30
Odpovědět  Aleš

Takže podle vás ještě nenarození potomci rodů – např.těch Radegastem jmenovaných – jsou souzeni a odsouzeni už dnes?

Vy všichni, kteří hodnotíte mladého Stropnického podle starého Stropnického, zamyslete se!
Nějak příliš jste “nasákli” těmi anglosaskými zvyky, které jindy právem tak kritizujete, tj. nos nahoru a domnívat se, že máte právo se nad jiné vyvyšovat jen proto, že jste se narodili – ne vlastní zásluhou !!! – do jiné, podle vás lepší společnosti.

Tak o co jste lepší? Co vám k tomu dává právo?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jan
21. 2. 2023 08:45
Odpovědět  Albi

Tenhle floutek se cpe stale do politiky, pak zase mizi, kdyz praskne, ze je buzna. A uz je tady zase. Pac LGBT je chraneno zakonem a nikde neni vetsi vejvar a tak male riziko odpovednosti jako v politice. Buzna nebuzna dnes jsou vsichni na jednom zachode. A buzna ma dnes oproti hetero navrch jako cerni nad bilymi.

Albi
21. 2. 2023 10:16
Odpovědět  Jan

A jak víte, že zmizí a zas se objeví?
Záleží to snad na něm? Není to spíš v tom, kdy se to hodí novinářům, – tedy těm mainstreamovým režimovým slouhům – signalizátorům?

Boomer
22. 2. 2023 19:42
Odpovědět  Albi

.. inu, geny našich rodičů se podílejí na naší vizuální stránce. Memy předávané horizontálně i vertikálně zase z velké části utvářejí naši osobnost.

Třicet let jsem žil jinde, než kde jsem se narodil a vyrůstal, ale když jsem se vrátil, u většiny lidí o jednu až dvě generace mladších jsem dokázal poměrně přesně určit, z kterého stromu ta jablka spadla..

Jan
21. 2. 2023 08:39
Odpovědět  Aleš

Neverim zadnemu buzerantovi.

Albi
21. 2. 2023 10:19
Odpovědět  Jan

A co s tím mohou udělat? Spáchat hromadnou sebevraždu?
Kdyby z toho neudělali mocní strašáka, ani bychom většinu z těch 4-procentních nepoznali. Nechme je žít “po jejich”, pokud nemají nepřiměřené nároky a ať režim nechá žít “po našem” i nás.

Jaris
22. 2. 2023 06:41
Odpovědět  Jan

Spise jste mel napsat, ze neverite zadnemu zidochazarovi. Za tim stojim i ja.

jiří
21. 2. 2023 08:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Ruské síly v pátek „vyřadily z provozu“ továrnu na výrobu adrenochromu na západě Ukrajiny, tentokrát ji zasáhly raketami s plochou dráhou letu odpálenými z fregaty v Severním moři, uvedl agent ruské FSB Andrej Zacharov.
https://aktax.cz/putin-znicil-dalsi-sklad-adrenochromu-na-ukrajine/

Jan
21. 2. 2023 08:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Gates je stale cinny, neuveritelne, ze ho nechame cinit!
Gates-World-Unger.png

Pijack
21. 2. 2023 08:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Odkdy je Česká republika spojencem Ukrajiny? Od okamžiku, kdy nám premiér Fiala sdělil pateticky, že „jsme ve válce“? Žádný artikul zakladatelské smlouvy NATO, jehož jsme členem, se nevztahuje na jakékoli povinnosti členských zemí NATO vůči zemím nečlenským. Proto tedy vůči Ukrajině nemáme žádné závazky, kromě těch, které si sami vymyslíme, přisvojíme, či nám jsou odněkud nadirigovány. Vyber si každý tu možnost, které věříš nejvíc. A pokud je míněno, že „zrazujeme“ spojence v NATO samotném, pak platí totéž: Odkdy je kterýkoli členský stát smluvně zavázán být spojencem Ukrajiny? Nic o tom nevím. Nejspíš je to jen fráze, hodící se do propagandistického spisku KRIT, který založil liberální mafián Rakušan.

Albi
21. 2. 2023 10:24
Odpovědět  Pijack

No – vybrat si každý může. ale to je tak všechno co může – pokud je “chtění” ještě povoleno.
Praktická možnost tu ale není.

Dnešní titulek mainstreamu (nečetla jsem, nemám, proč si hned po ránu kazit den víc, než je nezbytně nutné):
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-rehka-pokud-bude-valka-mezi-ruskem-a-nato-budeme-ucastnikem-od-prvni-minuty-226091#

Boomer
22. 2. 2023 19:33
Odpovědět  Albi

.. no, to je celkem jasné, že od první minuty. Bo tak je to spravne a tak to ma byt!
Ale co bude v čase t+30?

unor 2022
21. 2. 2023 09:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Je pravdou, ze jablko nepada daleko od stromu. I kdyz, pokud stoji strom na svahu, v tomto pripade spolecensky, se muze nektere zakutalet dal od nej. Lec ani do jednoho z nich neni videt, dokud ho zivot a skutecne strety nerozkroji.

Pavel z Moravy
21. 2. 2023 10:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Omluvte můj pesimismus, ale když se dívám na ten náš lid kolem sebe, bude mít přesně to, co si za svoji duševní apatii a vyprázdněnost zaslouží. A to přesto vím, že jsou zde i odvážní a zralí jedinci. Tento maličký národ, historicky tak udatný je poroben. Pohodlný život způsobil jeho zánik.

Pavel z Moravy
21. 2. 2023 10:37
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nemáme v současnosti žádný nástroj jak to změnit, tedy stvořit hrdý a důstojný národ.

miro
21. 2. 2023 16:10
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tenhle národ nikdy nebyl hrdý,jsme národ kolaborantů,vítali jsme cisáře,TGM,Hitlera,Rudou armádu,Gottwalda,Američany teď ukrouše,jsme národ šmejdů,křiváků a podvraťáku kteří za groš prodají vlastni matěr a vlezou kde komu do prdele – TO JE TA HRDOST ?!