nezařazené

Zabijte je všechny

Zabijte je všechny

Společná zpráva Chrise Hedgese a reportéra Maxe Blumenthala o tom, jak izraelská armáda zahájila 7. října sérii útoků, jejichž cílem bylo zabít ozbrojence Hamásu spolu s jejich izraelskými rukojmími, byla zveřejněna na platformě Substack. Poslechněte si i video, kde Max Blumenthal popisuje celou chronologii útoku Hamásu ze 7. října, cituje svědectví přeživších a jasně mluví o ostřelování domů rukojmích, aby byli zabiti spolu s únosci. Zde je úvod a shrnutí:

„Přibývá důkazů, že v chaotických bojích, ke kterým došlo poté, co militanti Hamásu 7. října vstoupili do Izraele, se izraelská armáda rozhodla zaměřit nejen na bojovníky Hamásu, ale s nimi i na izraelské zajatce.

Tuval Escapa, člen bezpečnostního týmu pro kibuc Be’eri, řekl izraelskému tisku, že zřídil horkou linku pro koordinaci mezi obyvateli kibucu a izraelskou armádou.

Escapa řekl izraelským novinám Haaretz, že když začalo nastávat zoufalství, „velitelé v poli učinili obtížná rozhodnutí – včetně ostřelování domů, aby zlikvidovali teroristy spolu s rukojmími“.

Noviny informovaly, že izraelští velitelé byli „přinuceni požádat o letecký úder“ proti vlastnímu zařízení uvnitř přechodu Erez do Gazy, „aby odrazili teroristy“, kteří se zmocnili kontroly. Na této základně byli úředníci izraelské civilní správy spolu s vojáky.

Izrael v roce 1986 zavedl vojenskou politiku zvanou Hannibalova směrnice, zjevně pojmenovanou po kartáginském generálovi, který se raději otrávil, než aby byl zajat Římany, a to po zajetí dvou izraelských vojáků Hizballáhem. Směrnice má zabránit tomu, aby se izraelští vojáci dostali do nepřátelských rukou, a to pomocí maximálního použití síly, i za cenu zabití zajatých vojáků a civilistů.

Směrnice byla provedena během izraelského útoku na Gazu v roce 2014 známého jako operace Ochranné ostří. Bojovníci Hamásu zajali 1. srpna 2014 izraelského důstojníka, poručíka Hadara Goldina. V reakci na to Izrael shodil na oblast, kde byl držen, více než 2000 bomb, střel a granátů. Goldin byl zabit spolu s více než 100 palestinskými civilisty. Směrnice byla údajně zrušena v roce 2016.

Ke mně, abychom diskutovali o zprávách o Izraeli ostřelujícím své vlastní občany tanky a raketami, se připojuje Max Blumenthal, který to vyšetřoval pro The Grayzone.“

https://chrishedges.substack.com/p/the-chris-hedges-report-with-reporter?utm_campaign=email-half-post&r=1rd7rc&utm_source=substack&utm_medium=email#details

sdíletj na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
18. 11. 2023 19:43

“Zabijte je všechy”.
Fajn. Když všechny, tak ale opravdu VŠECHNY a oboustranně – demokraticky a spravedlivě, žádné výjimky, žádná diskriminace. .

Bety
19. 11. 2023 09:11
Odpovědět  Albi

Pro západní civilizaci to není nic nového. Například během náboženských povstání ve Francii řekl
generál, jehož vojska dobila vzbouřené město na otázku, jak mají odlišit kacíře od pravověrných takto: Zabijte je všechny, Pánbůh si je přebere!

Albi
19. 11. 2023 10:23
Odpovědět  Bety

Chyba bude asi v tom, že těch Pánůbohů mají tolik, že se k “probírce” vždycky najde ten nejvíc vyhovující dané situaci. 🙂

Bety
19. 11. 2023 12:03
Odpovědět  Albi

Také, ale chyba je hlavně v tom, že pro generály a jejich šéfy má lidský život včetně žen a dětí naprosto zanedbatelnou cenu. Nebo lépe – nemá pro ně cenu vůbec žádnou.