“Zabij všechny policajty!” Násilí ve Stuttgartu šokuje Německo. VIDEO.

Brutální útoky na policii. Vyrabované obchody, 19 zraněných policistů. Stojí za tím Black Lives Matter a ANTIFA?

 21. 6. 2020

142

JaK Němci přicházejí o Německo. Rabování a útoky na policii vypukly v noci na dnešek v centru Stuttgartu. Rozbuškou byla půlnoční policejní kontrola drogového dealera u městského jezera Eckensee. Dav se vrhl na policisty, násilí pak pokračovalo.Šéf policejního svazu Bádensko-Württembersko Hans-Jürgen Kirstein (54) pro deník der Bild uvedl: „Vypadá to, že mezi vzbouřenci byli zejména mladí lidé s migračním původem.“


Dav útočí na policejní auto, poté rabuje


Dav se pak přesunul dále do centra města a rozdělil se na malé skupiny. Vzbouřenci se maskovali kuklami, šátky a rouškami. Vypukla vlna násilí: slepá zuřivost zničit, násobená možností zmizet beze stopy temnotě.

Bylo napadeno 40 obchodů, devět obchodů – většinou s elektronikou a šperky, bylo zcela vyrabováno. Na útocích se podílelo asi 500 převážně mladých mužů, 24 bylo zatčeno.

“Zásahu se zúčastnilo 280 policistů bylo 19 zraněno”, řekl na tiskové konferenci viceprezident policie Thomas Berger. Do akce byl nasazen i vrtulník.

Vedoucí policie ve Stuttgartu Franz Lutz byl událostmi šokován: “Jsem policistou 46 let a hodně jsem viděl, ale tohle bylo násilí mimo jakoukoli kontrolu. Jsem šokován. Nikdy jsem nic takového neviděl.”


Zabij všechny policajty

Nedávno se na zdi nedalekého Karlově pivovaru na Schlossplatz objevil nápis “Zabij všechny policajty“.

Zde také došlo k útokům na policii před dvěma týdny, kdy byl při první velké demonstraci skupiny „Black Lives Matter“ zatčen agresivní muž tmavé pleti. Dav poté zaútočil na policii. S intenzitou dnešního útoku se to však nedá srovnat.

Výpovědi očitých svědků. Násilí se stupňuje…

Postup policie je zarážející. Míra zásahu se vůbec nedá srovnat s nedávnými akcemi policie při demonstracích proti vládním zásahům kvůli koronaviru. Tam si policie vytahovala z davu v přesile deset na jednoho demonstranty v rouškách, odvlekla je o aut a odvezla.


Květnový zásah německé policie na demonstracích proti opatřením kvůli koronaviru

Policejní zpráva ze zásahu proti drogovému dealerovi, jejíž uzkázky zveřejnil deník der Bild, uvádí: „Mnoho mladých lidí na oslavě prokázalo solidaritu v souvislosti s kontrolou drogového přestupku proti policejním úředníkům,“ říká policejní zpráva.

Jinými slovy: Policie zhodnotila útok davu lahvemi a kameny na strážníky, kontrolují drogového dealera, jako projev solidarity. Děsivé.


Česká televize se na to dívá takto (banner na obrazovce dole): “Policejní kontrola vyvolala nepokoje spojené s rabováním.” Zní to tak, že za rabování může policie

Velmi znepokojující je též vyloučení politického motivu, což policie ohlásila jen pár minut po násilnostech. Podobný průběh, tedy včetně rabování a útoků na policii, přitom mají v USA demonstrace Black Lives Matter v USA.

Tam dochází k nepokojům především v závěru demonstrací, když podle prezidenta Trumpa a tajných služeb USA stojí militantní ultra-levicová organizace ANTIFA. Trump již ohlásil, že ANTIFA bude zařazena na seznam teroristických organizací.

ANTIFA má v Německu pevné zázemí a stála mimo jiné za útoky na politiky AfD, kteří vystupují proti migraci.


Zdroje: BildStuttgarter Zeitung, https://bit.ly/3fI8gQv


sdíletj na

Ohodnotit příspěvek (5 / 1)
Přihlásit: Login
1000
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Pojmenování nahrávaného obrázku
 
 
 
Audio and Video soubory
 
 
 
Jiné typy souborů
 
 
 
1 Komentáře vlákna
0 Odpovědi vlákna
0 Sledování
 
Nejvíce komentované
Nejméně komentované
1 Autoři komentářů

  Souhlas  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ohodnotit příspěvek :
     

To je masakr. Taky byly nepokoje a střety s policií v Haagu