Krize UKRAJINAnezařazené

Za novým útokem na Krymský most stojí Ukrajina

Za novým útokem na Krymský most stojí Ukrajina – média
Incident si vyžádal životy nejméně dvou civilistů, jedno dítě bylo zraněno

Krymský most byl poškozen při společné “speciální operaci” provedené ukrajinskou bezpečnostní službou (SBU) a námořními silami, informovala v pondělí média. Ruské úřady zatím důvod incidentu neoznámily.

Podle zdroje RBK Ukrajina byla klíčová infrastruktura spojující poloostrov s pevninským Ruskem napadena blíže nespecifikovaným počtem bezpilotních letounů na mořské hladině. “Bylo obtížné se k mostu dostat, ale nakonec byl úkol splněn,” uvedl.

Ukrajinští představitelé nad incidentem zajásali, ale svou přímou účast na údajném útoku zatím nepotvrdili. Andrej Jusov, mluvčí ukrajinského Hlavního ředitelství rozvědky, označil Krymský most za “nadbytečnou konstrukci”, ale odmítl to upřesnit.


Provoz na mostě byl v pondělí v ranních hodinách zastaven, přičemž krymský gubernátor Sergej Aksjonov se odvolával na blíže nespecifikovanou “mimořádnou událost”. Později bělgorodský gubernátor Vjačeslav Gladkov uvedl, že při incidentu zahynul manželský pár z jeho regionu a jejich dcera byla zraněna.

Ruské ministerstvo dopravy uvedlo, že povrch vozovky jedné z kolejí byl poškozen, zatímco podpěry mostu zůstaly neporušené.

Ukrajina se podle Moskvy již v minulosti pokusila strategickou spojnici napadnout. Minulý týden ruské ministerstvo obrany uvedlo, že se Kyjev pokusil most zasáhnout raketou, ale nepodařilo se mu proniknout protivzdušnou obranou.

V říjnu loňského roku byl most poškozen při smrtícím výbuchu nákladního automobilu, který podle Moskvy zorganizovaly ukrajinské zpravodajské služby. Rusko tehdy reagovalo zintenzivněním raketových úderů na ukrajinskou vojenskou a energetickou infrastrukturu.

Část silničního úseku Krymského mostu zničena – média
Podpěry infrastruktury zůstaly nepoškozené, uvedlo ruské ministerstvo dopravy
Část silničního úseku Krymského mostu zničena – média

Jeden úsek Krymského mostu byl zničen, další část byla poškozena během “mimořádné události”, která si vyžádala nejméně dva lidské životy, informovalo v pondělí několik médií.

Ruské ministerstvo dopravy potvrdilo, že byl poškozen povrch vozovky mostu na jedné z kolejí. Zprávy o rozsáhlejším poškození však nepotvrdilo s tím, že “konstrukce rozpětí zůstávají na svých podpěrách”.

Fotografie a videa z místa události, které sdílely kanály Telegram Baza a Mash, ukazují značné poškození klíčové spojnice mezi Krymským poloostrovem a pevninským Ruskem, přičemž jedno z rozpětí visí níže než ostatní.

Provoz na Krymském mostě byl v pondělí ráno zastaven, krymský guvernér Sergej Aksjonov to zdůvodnil blíže nespecifikovanou “mimořádnou událostí”. Bělgorodský gubernátor Vjačeslav Gladkov uvedl, že při incidentu zahynul manželský pár z jeho regionu a jejich dcera byla zraněna. Podle agentury RIA Novosti byla přijata do nemocnice a nyní je na jednotce intenzivní péče. 

Ačkoli byl most v minulosti terčem útoků ze strany Ukrajiny, kyjevští představitelé svou účast na incidentu nepotvrdili – naopak nad ním jásali. Andrej Jusov, mluvčí ukrajinského Hlavního ředitelství rozvědky, uvedl, že Krymský most je “nadbytečná konstrukce”, a odmítl to blíže specifikovat.

stroj. překlad RT

Zdroje ukrajinské Pravdy informovaly, že noční útok na Krymský most byl speciální operací Služby bezpečnosti Ukrajiny a námořních sil.

Zdroj: Zdroj: Ukrajinská Pravda, zdroj v Bezpečnostní službě Ukrajiny.

Cituji: “Ukrajinská policie se domnívá, že se jedná o velmi závažný problém: “Na nočním vyhození Krymského mostu do povětří se podílela Služba bezpečnosti Ukrajiny a Námořní síly Ukrajiny.”

Podrobné informace: Útok na most byl proveden pomocí pozemních bezpilotních letounů.

Zdroj ukrajinské Pravdy poznamenal, že bylo obtížné se k mostu dostat, ale nakonec se to podařilo.

Již dříve šéf Bezpečnostní služby Ukrajiny Vasyl Maliuk prohlásil, že most byl pro Ukrajinu zcela legitimním cílem, a slíbil, že po vítězství odhalí podrobnosti unikátní speciální operace.

Pozadí: V roce 2015 se na Ukrajině uskutečnilo několik akcí, na nichž se podíleli i vojáci, a to v rámci tzv:

Sergej Aksjonov, takzvaný šéf ruské správy na okupovaném Krymu, prohlásil, že na Krymském mostě došlo k “mimořádné situaci”, a proto byl provoz na mostě zastaven. Ruské telegramové kanály informovaly, že se na mostě zřítilo rozpětí.

Novináři bojují na vlastní frontě. Podpořte Ukrajinskou pravdu nebo se staňte naším patronem!

Translated with DeepL

sdíletj na

33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jiří
17. 7. 2023 09:56

2. světová válka v roce 1945 sice skončila na bojišti, ale za oponou pokračovala dál a díky Sio nacistickým organizacím jako EU, OSN, NATO, WHO atd., byl plán 3. říše a genocidy lidstva skoro dokončen.
https://celostnivzdelavani.cz/snad-se-konecne-blizi-oficialni-ukonceni-2-svetove-valky

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vanja
17. 7. 2023 10:04
Odpovědět  jiří

Byl to jen poslední pokus dovršit plán 3.říše. Nyní bude rozbito EU, OSN, NATO,WHO a především USA a GB.

sizok
17. 7. 2023 10:21

A co jim to pomůže? Banderovcům.
Odplaty se dočkají velmi brzy. A vrchovatě.

Mike
17. 7. 2023 10:56
Odpovědět  sizok

Já ti člověče nevím. Rok a půl tady sledujeme vojenský střet vedený konvenčními zbraněmi a nikam to nevede, jen spousta zbytečně mrtvých. Měl jsem za to, že Rusové mají EMP bomby.Stačily by dvě – Brusel a Washington s Pentagonem dohromady. Čisté a humání řešení, které by s okamžitou platností ukončilo tuto podivnou válku – a všechny následující ve výhledu stovek let. Jinak tomuhle představení prostě nerozumím.

Pavel z Moravy
17. 7. 2023 11:22
Odpovědět  Mike

Já už také ne. Chtěl jsem věřit, že jde o to vyčerpat protivníka ode všech zbrojních prostředků které vlastní. Ale ta válka přece probíhá na území bývalého SSSR. Žádných grázlovských zemí západu se nedotýká. Jak chcete někoho zklidnit, když ho necháte ničit de facto svoje území a on se doma chechtá. To, že tady některým zemím zničí trochu ekonomiku? Ta nám je ničena našimi škůdci i bez tohoto podivného konfliktu. Za chvíli začnu spekulovat, že za tím vším je úplně něco jiného. Co takhle dát si digitální koncentrák?

All
17. 7. 2023 13:56
Odpovědět  Mike

Ukazuje se,že rusové promyšleně ničí prostředky a zásoby zbraní celého NATO, USANATO, i USAEU. Tito všichni vedou válku proti Rusku. Je jisté,že Rusko vyhraje,pro nás ale,pro ČR to bude největší katastrofa díky našim idiotským politikům,kdy už nemáme vůbec zajištěnou budoucnost,protože žijeme už ,,Jen a Jen ! z dluhů a dluhů”,jsme těžce zadluženi,nic nemáme svoje a mladí jsou zdebilizovaní. To,jak to dojebali fialoví zmrdi i Babiš a všechny polit.strany znamená jistě pouze to,že ČR na tom bude v budoucnu nejhůře,budeme nejvíce poničeni a dojebaní z celé Evropy. Pětikolka,to už nejsou jen zrůdy a hrobaři ČR,to je to nejhorší,co nás mohlo potkat.

ModrýKlokan
17. 7. 2023 14:39
Odpovědět  All

Tento národ si to zaslouží. Dementní voliči volí dementy a zrádce. Mají co chtěli, dementní vládu, rozvrat, chaos. Mě už to ani nerozčiluje. Počítám předem, že se u voleb ovce nechají znova oblbnout a ostříhat.

Od barevného převratu 1989 jsem pokaždé byl u voleb a nikdy jsem nevolil stranu, která potom vládla nebo byla v koalici. Byla nás menšina. Tak ať se většina kreténů třeba podělá.

Jak nazvat stav, kdy většině lidí nestačí mnohokrát opakovaná 34-letá zkušenost? To přece není normální. A jako blázni nemáte nárok na nic.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Skeletor
18. 7. 2023 11:05
Odpovědět  ModrýKlokan

Stále žijete v nějakém jiném světě jak se zdá, neb v česku už dávno nejsou volby záležitostí těch jenž chodí k urnám. Nevím v kolik toho už pamatujete, ale v pohadrákové době skončila možnost lidu rozhodovat o své zemi a voliči jsou jen a pouze ” kus jenž se dostavil k urně “, těmi čísli potom mohou tzv, politici argumentovat a o to vlastně šlo, nyní rozhodují kdo a kde bude vládnout jen ti jímž jsou ony státy vetknuti v tlustém střevě.

Skeletor
18. 7. 2023 11:07
Odpovědět  Skeletor

Dodatek, ona ta možnost volby ostatně nebyla ani v tzv socíku, ovšem po hadráku je to už totální.

Mike
17. 7. 2023 18:44
Odpovědět  All

To je pravda, a když si vzpomenu, že tomu dopomohl předseda Ústavního soudu, který se pak nechal slyšet, že se cítí být evropanem, je mi fyzicky nevolno. Co nám tím chtěl říct? Národe český, polib mi pr:del, budoucnost je být vykořeněným evropanem s vypláchnutou lebkou? Osmdesátiletej dědek, kterej se měl za každého režimu dobře, je smutná ukázka naší justice.

Skeletor
18. 7. 2023 10:52
Odpovědět  Mike

Já nevím a ptát se nechci, ale myslíte si že by bylo dobré v tomto období ukazovat nepříteli čím vším Rusko disponuje? To by byla obrovská chyba a tu Rus nedělal a doufám neudělá, neb nikdy nevíte co se odehrává v lebečních dutinách nepřítele a tím nejsou jen Ukrajinci. Notabene rakety sice odpálili ukrajinci ale byly vyrobeny jiným nepřítelem i na to se musí hledět.

All
17. 7. 2023 13:40
Odpovědět  sizok

Ano,tento ůtok na krymský most z vojenského hlediska byl nesmyslný,takže opět teroristický ůtok ze strany bandernacistů UK. Tohle přinese ukrajině velmi vážné následky, kalibry a kinžaly pravděpodobně zaburácí v Kyjevě,Lvově, řídící centra a dopravní uzly budou jisté zničeny odvedtným ůtokem,rusové se s tou sebrankou už párat nebudou.

Pavel z Moravy
17. 7. 2023 14:18
Odpovědět  All

Alle, jednoznačně víme, že tito naši škůdci budou ty banderovce podporovat stále a nás stále ždímat a zadlužovat. Věřte mi, že to nebude dlouho trvat a řeknou, že teď už je jedno kolik dlužíme a budou rozkrádat a rozdávat ze státního dál. Nikdo jim nestojí v cestě. Dav je zdebilizován a oni cítí, že jsou pány situace. Stojí za nimi amíci a Brusel. A toto je jasný úmysl, dovést tento národ k absolutní porobě. Za nějakou dobu se na nás vrhnou věřitelé a tihle čeští a moravští mamánci jim odkývnou cokoliv. Co když už je na stole NWO, co když jsme teď vybraný objekt jako Nizozemí. Zadluženi, bez průmyslu, zemědělství, bez zdrojů, s infantilními vládci. Pěkně k nakousnutí a nebo přifaření k nějakému sousedovi. Těmto mladým je jedno komu budou sloužit. Možná to vidím černě, ale tento vývoj se mi nejvíce nabízí. Už jsem to zde říkal několikrát, my dopadneme úplně nejhůř z celé Evropy. A bude to pád, který jim potom z holých prd.elí sedře i kůži.

All
17. 7. 2023 14:44
Odpovědět  Pavel z Moravy

Každému myslicímu člověku musí být jasné,že nám v budoucnu bude hrozit bankrot.Jak to ale bude opravdu,je ve hvězdách,protože i příroda začíná rozdávat rány a ty budou přibývat.Že krachne EU plné magorů je jasné,to USA ale potřebuje,aby nás koloniálně vydírala mnoho dalších let. Nebo nás zahltí chalifát,sen Erdogana zmocnit se kusu Evropy. Ale je tu ještě jedna možnost,odpor a nic než odpor podvedeného národa ČR a SR, začít znovu spolupracovat s Ruskem,vyhnat cizince upíry,chazarské sluhy, vymanit se z otroctví a ůtlaku a jít tam,kam patříme. Nikdy jsme nepatřili západu a patřit nebudeme.Ti rozumní už dnes pracují na svém a pro sebe,dělají si zásoby všeho a jsou schopní pouze spolupracovat,tvořit a žít.

J.Sladin
17. 7. 2023 15:54
Odpovědět  All

O tom dosti pochybuji. Tuto možnost má Rusko rok a půl a ještě nikdy totálně nezničli všechy železniční tratě a významné silnice Ukrajiny.Ne jen že stále proudí ze západu výzbroj, ale vrcholem výsměchu Rusům jsou cesty ukrů na dovolenou na ukradinu.

EvaK
17. 7. 2023 20:11
Odpovědět  J.Sladin

Ti co jsou bydlištěm původně v těch územích co se bojuje, nikam nejezdí a pokud jsou tam Ukrové, ti je ještě loví jako zvěř.
Tihle jsou ze západu Ukraruiny a patrně už na západě byli. V práci jsme měli dvě děvuchy z města Luck, jedna česky rozuměla, druhá ne a ta si jezdila domů už loni. Klidně i na dva měsíce a vždy ji vzali zpátky. I z Tatry si jezdili domů, i z dalších montoven. Poláci s nimi jezdili v autobuse a byli na ně naštvaní, protestovali, že s nimi jezdit nechtějí. A tam kde pracovali Ukrajinci Poláky nebrali, věděli, že je mezi nimi rivalita.

Pepa
17. 7. 2023 10:40

Ukajina uznala Krym, jako RUSKÉ území..citace z (Novinky.cz)
Pokud jde o komentáře k důvodům, nekomentujeme. Lze pouze citovat slova šéfa HUR Kirilla Budanova, že Krymský most je zbytečná stavba,“ řekl Jusov. Ukrajinské vedení se nikdy nevyjadřuje k incidentům na ruském území, nekomentovalo ani útoky drony na ruská vojenská letiště.

janle57
17. 7. 2023 10:48
Odpovědět  Pepa

Zase to odnesly nevinné civilní oběti,nechápu,že Rusové nepřikročili k vysoce
razantní odpovědi,hypersonická střela Avandgard bez jaderné nálože způsobí
zemětřesení v okruhu 30 km,městům jako Kiev,Charkov,Oděsa,Lvov by tahle
návštěva moc a moc slušela,lidi by tam pak měli o to větší důvod zelené tričko
nakopat někam.

Pavel z Moravy
17. 7. 2023 10:56

Vše to bohužel vnímám jako slabost z ruské strany. Já vím, chtějí být opatrní, nerozpoutat 3. světovou válku atd. Jenže, když mně soused dá dvakrát v určitém čase ránu na hubu a já to tak nechám, tak on vycítí obrovskou slabost a bouchne si potřetí. Západ si bude dovolovat stále více, na hrubou sílu platí zase pouze hrubá síla. A o tom mne život přesvědčil. S grázly se nevyjednává.

eFPe
17. 7. 2023 11:18
Odpovědět  Pavel z Moravy

I když víme, že mozek a signál byl vyslaný kozou,všichni se musíme tvářit, jakoby to byli jen ukrajinci.Protože i kdyby rusové poslali něco na jakoukoliv jinou zemi, byl by to pro svět zpráva, že rusové zaútočili první.Na zemi NATO, se kterou nejsou ve válečném konfliktu.Zdá se, že se to všechno musí odehrát na šachovnici okrajině.A v mediálním a hospodářském prostoru. Třeba úplným zavřením kohoutků- i přes prostředníky.řáden uran pro kozu žádné raketové motory apod.

Pavel z Moravy
17. 7. 2023 12:04
Odpovědět  eFPe

Jenže někdo má asi stále zájem ty komponenty a další do Evropy a amíkům dodávat. Jsou to soukromé, nebo státní firmy, nevím. Je to zvláštní. Všichni víme ze všech možných dokumentů a zpráv, kdo výzbrojoval Hitlera a kdo ho financoval. A titíž se potom hrdě hlásili k odboji proti němu. Všem nám je jasné, že 2.frontu otevřeli pouze proto, že Hitler okupoval západ. Kdyby šel pouze na východ, tak by se přidali k němu, nu a my bychom zde již ani spolu nekonverzovali. Ta pátá kolona v Rusku má ještě znatelnou sílu. Stalin věděl co jsou zač, že za jakékoliv pozlátko zradí vlast bez mrknutí oka. To jsou ještě pozůstatky carismu, kdy tato vrstva si žila na super úrovni a mužici umírali po milionech jako neptřební psi. To vše má hluboké kořeny. Proto houbeles víme, proč jim stále ta zařízení a zdroje dodávají. Složitějši je to u dodávek přes druhé státy. Zakažte třeba Indii, která kupuje taková kvanta ropy, že to nesmí přeprodávat. Budou to brát jako diktát.

Vladimír
17. 7. 2023 14:06
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ale oni to Rusové nenechali tak ani napoprvé – zlikvidovali při té příležitosti 50% ukrajinských elektráren. Ale máte částečně pravdu: Ty elektrárny byly postaveny ještě za Sovětského svazu, a Ukrajina se snaží co nejvíce dekomunizovat, takže jim vlastně jen pomohli… :-)))))

Gales
17. 7. 2023 11:34

Opět se budou ukrouši chvástat kolik sestřelili nad Kyjevem Kinžálů a dronů.

Milan ze Zahrady Čech
17. 7. 2023 13:17
Odpovědět  Gales

Kinžálů sestřelí obvykle 20 ze 17, a dronů 999 z tisícovky.

Markýza
17. 7. 2023 18:42

No to ať se koukají v těch dronech zlepšit! Jako členka státu, který je členem NATO chci vidět nejméně 1214 z tisíce!

Milan ze Zahrady Čech
17. 7. 2023 21:15
Odpovědět  Markýza

😀

Vladimír
17. 7. 2023 12:23

Něco mi říká, že bude následovat likvidace spousty nadbytečných konstrukcí na Ukrajině. :-))) Rusko už na to má levné řešení… Ale k čemu to vlastně je, když Rusko má přístup po pevnině? Jen další PR.

Veny232
17. 7. 2023 12:47

Už zase prohlašují…že se chystají na genocidu tisíců Rusů na Krymu ty prasata Ukrajinský…
A naše Nacistické špinavé kuvy z mainstreamu jim ještě tleskají…
Všechno se to dohledá…do posledního komentátora…a pověsí…
Když kolektivní vina…tak na té správné straně…
Jako v Norimbergu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
All
17. 7. 2023 14:17
Odpovědět  Veny232

Tohle nebude navěky,vše se zase obrátí a nechtěl bych být v kůži pitomců z TV a všech,co jsou v politických stranách na vedoucích postech,ale i všech těch olizávačů neonacistů,bandernacistů a hujerů poskoků satanistů Soroše,Schwaba,Fauciho a Gatese. To budou taky odpadávat z podvozků letadel,jak na ně nezbude místo,nebo budou obracet a přebarvovat jak hadrfous na hradě a zpívat písně zhulených cvoků já nic,já muzikant.

Pavel
17. 7. 2023 15:03

no vždy když se ukrajincům něco hroutí vždy se udělá nějaká pr akce která má odklonit pozornost a vyzdvihnout že se stále úspěšně bojuje takže očekávám co se kde ukrajincům podělá zatím přiznávají že postupují pod heslem kupředu krok zpátky dva

Frank
17. 7. 2023 22:32

Doufám, že to konečně náckům Rusové spočítají.

Frank1.
18. 7. 2023 08:24

Ne Ukrajina, ale Britove maji sabotaz mostu a zavrazdeni dvou lidi co jeli na dovolenou na svedomi. Britove Ukrajine tyto zbrane poskytli a technicky celou operaci provedli! Ukrajinci tyto zbrane nemeli, ani schopnost je pouzit. Je to valka Londyna proti Moskve. Pachatel Londyn se schovava za Ukrajinu.
Cynicke prohlaseni Londyna: My jim ty zbrane dodame. Co s nimi pak oni udelaji je jejich vec. Za to neneseme odpovednost!
To je filozofie vraha a podleho zmrda!

Pavel K
18. 7. 2023 09:46
Odpovědět  Frank1.

👍 👍 👍 👍