nezařazené

Za nedostatkem nafty v EU stojí sankce vůči Rusku – Bloomberg

Za nedostatkem nafty v EU stojí sankce vůči Rusku – Bloomberg
V zimě, v době sezónně vysoké poptávky v EU, se očekává rekordní pokles zásob.

© Mark Renders/Getty Images
V zimě se očekává prudký pokles zásob nafty v celé EU, jakmile vstoupí v platnost zákaz vývozu ruské ropy a ropných produktů, uvedla ve středu agentura Bloomberg.

Podle odhadů společnosti Wood Mackenzie se zásoby nafty v severozápadní Evropě v únoru propadnou na 210,4 milionu barelů, což je nejméně od roku 2011, zatímco hrozící embargo na ruskou ropu plánované na stejný měsíc zvyšuje ceny nafty.

“Pokles v únoru se očekává v důsledku ukončení ruského dovozu, a to v období sezónně vysoké poptávky,” uvedl hlavní analytik společnosti Wood Mackenzie James Burleigh a varoval, že dovoz z alternativních “zdrojů na delší vzdálenosti může být omezen”.

Nafta pomáhá pohánět velkou část evropské ekonomiky a více než třetina z ní stále pochází z Ruska. Vzhledem k tomu, že EU nyní potřebuje mnohem více nafty, než je schopna vyrobit, může se situace ještě zhoršit kvůli nedávným stávkám ve francouzských rafineriích, které zastavily výrobu paliva.

Poradenská společnost poznamenala, že pokračující poruchy by mohly ještě více snížit budoucí prognózy zásob, a předpověděla, že v říjnu se zásoby sníží o téměř 6 milionů barelů.

Mezitím ceny nafty v EU a USA již zaznamenaly nejprudší nárůst za poslední měsíce, přičemž příplatek za palivo k ropě je po celém světě výrazně vyšší než sezónní normy.

Analytici varují, že prudký nárůst cen nafty zvyšuje inflaci před zimou a zvyšuje vyhlídky na přerušení dodávek, zejména v EU, což zvyšuje riziko globální recese.

sdílet na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jiří
21. 10. 2022 19:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Společnost Blackrock má tajnou zbraň, která z ní udělala nejmocnější společnost na světě: Aladin. Pokud vás někdy zajímalo, jak by umělá inteligence mohla ovlivnit naše životy, zde je odpověď.
https://cz24.news/umela-inteligence-ktera-brzy-bude-vlastnit-vse-robot-aladdin-spolecnosti-blackrock-video-8-min-cz-dab/

Jo Fa
21. 10. 2022 20:13
Odpovědět  jiří

Myslím, že Amerike hrozí návrat k otroctvu, pôvodný plán bol zotročiť celý svet, no to už im dochádza, že sa asi nepodarí. S Aladinom ovládnu celú Ameriku, Monsanto má pôdu, Aladin zvládne zbytok. Keď budú vlastniť všetko, budú potrebovať otrokov, všetko stroje nezvládnu, takže im už veľa času neostáva aby s tým niečo urobili, keď chcú zachrániť slobodu a keď vidím čo sa deje na uliciach totálna beznádej, ďalší ľudia umierajú po vakcínach, tak inak to asi nemôže ani dopadnúť.

Autor
21. 10. 2022 21:14
Odpovědět  Jo Fa

Tím ale zároveň v Blackrocku prohrávají. Protože oni budou stále chtít dobývat svět, jenže za prvé si ničí zdroje jak lidské, tak materiální a nejdůležitější je to, že nakonec se ukáže, že “zbytek světa” se bude muset s nimi vypořádat jednou provždy, jinak mu nedají pokoj a klid.
Právě globalizace za podmínek “vládců” měla zotročit celý svět a bez jeho některých důležitých součástí jsou nahraní. Čína si bude muset definitivn vybrat, zda chce obchodovat s Amerikou a tím být na ni závislá nebo jestli chce být skutečně nezávislá.
Jestliže Rusko vyhraje, prakticky minimálně půl Afriky se bude aktivně drát o svou svobodu ze všech sil. A zbytek se bude muset přidat nebo zhyne. Podobně je to v Asii, jen je tam více větších hráčů. Každý velmi podceňuje Indii, ale já říkám, že ta dokáže předehnat tak za 50 let Čínu. Indové jsou více kreativní, nápaditější, Čína je stabilní, založená na svých tisíciletých tradicích (na tom není nic špatného, naopak, ale brzdí to aktivitu). Indie má ohromný potenciál, pokud se nepletu, pak v minulosti před kolonizací spolu s Čínou vytvářely většinu světové výroby! Indie potřebuje jen “nějaký” vnitřní impuls.

Jo Fa
22. 10. 2022 08:07
Odpovědět  Jo Fa

Naozaj je zákaz vývozu čipov obmedzením Číny, alebo je za tým niečo iné? A čo tak ” Ak to nemôže kúpiť Aladin, tak to zničte!”
https://www.hlavnespravy.sk/nocna-mora-pre-americke-cipove-firmy-sa-po-najnovsom-zakaze-zacina/2949772

Aleš
21. 10. 2022 19:28
Ohodnotit příspěvek :
     

CZEXIT, vyhnat US ambasádu, SPOLU do vazby a před soud, nové volby, dojet do Ruska pro dohodu o plynu ropě, výstavbě JE jako Maďarsko.
Konec vysávání této země od EU.

Markýza
21. 10. 2022 19:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Alw to je překvapeníčko, Blůmbergu, co? Dobré ránko přeju.

21. 10. 2022 21:41
Odpovědět  Markýza

Oni jsou v poslední době vůbec samý překvápko, jak furt objevujou něco nečekanýho, o čem tu už slámomlátíme půl přes roku.

Markýza
22. 10. 2022 08:25

Zaplaťpámbu, že to k nim vůbec dolehne. Radujme se z maličkostí.

ijn
21. 10. 2022 19:51
Ohodnotit příspěvek :
     

vydíratelné loutky EU konají k zániku civilizace, BIS a další spolupachatelé vysoké politiky EU i národních států musí být potrestáni tresty nejvyššími!!! České politiky nevyjímaje ++ soudce a SZ!!!

Teuton
21. 10. 2022 20:03
Odpovědět  ijn

Fialové pětišmejdy ale nemůžeme oběsit na kandelábrech, jak si přeje většina veřejnosti. Jsem pro to, aby byli postaveni před řádný soud. Nechci je vidět viset. Jsme přece demokraté.

Gene
21. 10. 2022 20:13
Odpovědět  Teuton

I demokracie ma sve hranice. Nemusime to nazyvat obeseni na kandelabrech, ale treba povyseni v zajmu lidu.

jiří
21. 10. 2022 19:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Edgar Cayce: „Skrze Rusko přijde naděje pro svět. Ne v souvislosti s tím, co je někdy nazýváno komunismus nebo bolševismus – ne! Ale svoboda – svoboda! Že každý jeden člověk bude žít pro toho druhého. Ten princip se tam zrodil. Bude to trvat roky, než to vykrystalizuje, ale z Ruska přijde naděje pro svět.“
https://cz24.news/j-kaufman-tajne-duvody-pro-nenavist-vuci-ruske-federaci/

Teuton
21. 10. 2022 20:00
Ohodnotit příspěvek :
     

” My si v bé-bé-BIS, Bezpečnostní informační službě, naopak myslíme, že za všechno můžou karibští piráti a cizí agenti z Vrbětína a Holosmetek, ” říká podpraporčík Michal Čoudelka, vrchní vibrátor výše jmenovaného pimprlového divadla.

Autor
21. 10. 2022 21:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Za nedostatkem nestojí zdaleka až sankce.
Všechno to začalo mnohem dříve a je to hra na to, aby se zamezila případná spolupráce (bez ideologie, prostě jen obchodní a výrobní) mezi Evropou a Ruskem. Stejně jako s tím plynem. A začalo to již za Reagana! Ten sice musel ustoupit, byli tu velcí politici v Evropě, v Německu, ve Francii, ale USA a ti za nimi ve svém úsilí nepolevovali! Vyvrcholení se stalo právě vyhození plynovodů a Evropě vnucované sankce přes dnes už poslušné proamerické loutky ve vládách evropských zemích, viz třeba ty “naše” , slovenské, polské, pobaltské, německé … právě Německo však chtělo couvnout a spustit plynovod.
Ten výbuch je vlastně prohrou USA a těch za nimi, protože musely definitivně odhalit karty a teď už mohou jen zastrašovat a nutit násilím. V podstatě je to tečka za jejich představou o globalizaci a také za jejich hegemonií. A zvláště tehdy, vyhraje-li Rusko svůj boj o svou suverenitu, o svůj život.
Američané, kromě atomové bomby (a nikdo neví v jakém jsou stavu jejich atomovky a navíc i zde Rusko má činné páky zastrašení), nemají reálnou možnost Rusko porazit, protože obnovit armádu, která je v celkem žalostném stavu a výrobu zbraní ve velkém v dohledné době nemohou. Ani když si k sobě přestěhují průmysl z Evropy. Nemají to nejdůležitější – jak říkával Stalin – “Kádry řeší vše!”
To bylo, když se kladly první ropovody a plynovody do Evropy … a u moci ještě nebyla ta kreatura Gorbačov …

IMG_20220723_104809_534.jpg
Naposledy upraveno$ s uživatelem$