Vzít nabídku Ruska. Co vláda tají. Expert přes plyn o bídě a cenách,..Nezbývá než vládu vyzvat, aby okamžitě odstoupila, pokud jí jde o zachování existence České republiky, o prosperitu průmyslu a přežití obyvatelstva. Už jsme se dostali až tak daleko. – SDÍLEJTE ! ! !

04.04.2022 4:44 | Rozhovor

Ing.Vladimír Štěpán

„Martin Brudermüller, generální ředitel koncernu BASF, největší chemické společnosti na světě, varoval politiky, že omezení dodávek zemního plynu z Ruska do Evropy by mělo „katastrofální“ dopad na ekonomiku, jaký kontinent nepostihl od konce druhé světové války,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz energetický expert Vladimír Štěpán. Německý manažer dle něj též poznamenal, že ruský plyn je výrazně levnější než americký. Štěpán se diví, proč vláda tvrdí, že ceny energií stouply o desítky procent jako jinde, když stouply o „300 až 500 procent“. Expert v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz vyzývá k uzavření dlouhodobých kontraktů s Ruskem.

Jak byste charakterizoval situaci, do níž se naše země dostala v důsledku neřešení problémů v oblasti energií?

Česká republika se ocitla v megakrizi, která nemá obdoby v žádném evropském státě. Je to krize energetiky, která se přenesla do ekonomiky, návazně do zemědělství, velká část průmyslu je poničená, možná i nenávratně, a životní úroveň obyvatel se vrací do 70. let minulého století, nebo i do 50. let. Nabízí se otázka, jak je možné během několika měsíců zničit vše, co se budovalo desítky let? Je to tím, že politici nemají žádnou odpovědnost? Nebo si to aspoň myslí, a mohou tak svojí nečinností a neznalostí zavinit škody za stamiliardy korun, mohou ohrozit bezpečnost státu, na kritiku si zavedou cenzuru, opozici likvidují, na požadavky průmyslu a obyvatelstva nereagují, péče řádného hospodáře se jich netýká?

Tak nevím, jestli by měl premiér Petr Fiala, ministr průmyslu Jozef Síkela či jiný z ministrů odvahu reagovat na vznesené otázky. Dalo by se vládě vystavit dílčí vysvědčení za to, jak si vedla prvních sto dnů u moci?

Dovolte, abych k hodnocení činnosti vlády využil stanovisko, které vypracoval kolega ze skupiny „Energie není luxusní zboží“ a bývalý první místopředseda ERÚ Ivan Noveský: „České vládě se za pouhých 100 dní podařilo tak hluboko potopit české občany, české živnostníky a český průmysl, že to zatím nedokázala žádná česká vláda. Za pouhých 100 dní dokázala vyšponovat rekordní inflaci, v dubnu bude atakovat 17 procent, to zatím nedokázala žádná česká vláda. Za pouhých 100 dní dokázala vláda nastartovat šílenou hospodářskou krizi na úrovni třicátých let minulého století (dnes se moderně nazývá stagflace), ani to zatím nedokázala žádná (ani komunistická) československá ani česká vláda. Je opravdu otázkou, zda ještě lze Českou republiku zachránit nezbytnými razantními kroky: vyšší kvalitou řízení energetiky, zavedením sektorových a jiných daní, zavedením regulace cen elektřiny, plynu a tepla, opatřeními pro potravinovou soběstačnost, opatřeními pro snížení cen PHM a tak dále. Zatím současná vláda nalezla pouze odvahu zavést cenzuru, což je strategicky devastující vítězství, protože tím vláda nese odpovědnost pouze a jenom sama. I pokud by se podařilo dosadit rychle do české vlády ekonomy, národohospodáře, energetiky a další odborníky, kterým půjde opravdu o prosperitu státu, musí nová vláda najít ihned shodu při řešení krizové situace, a v tom může být základní problém. Svádění všeho na Putina už nezabírá, protože nyní do peněženek voličů nesahá ani Putin, ani Babiš, ale pouze a jenom Fiala.“

S tímto nekompromisním hodnocením jste zajedno všichni v rámci expertní skupiny „Energie není luxusní zboží“?

Ano, souhlasíme s ním. Vládě Petra Fialy se povedlo téměř nemožné; zničit fungující energetiku, vyvézt levnou energii, poničit ekonomiku, zemědělství, a k tomu cíleně připravuje devastaci životního prostředí. Už víme, že se krize bude dále prohlubovat. Protože vláda České republiky jako jediného státu odmítá odstranit příčiny krize, přijímá jenom sociální opatření, a přitom jako pravicová vláda v podstatě likviduje střední třídu pod záminkou udržení deficitu státního rozpočtu, který stejně nedodrží. Místo statisíců do energetické bídy spadnou v Česku miliony lidí, to už je jasné. Svoji strategii vláda založila na utajování nepohodlných informací za pomocí cenzury a na válce na Ukrajině jako jediné příčině všeho zla. Přitom vláda svojí činností stále více přibližuje Českou republiku Ukrajině, ekonomika ji nezajímá, válka a její eskalace je prioritou. Válečné výdaje stoupají, odlišujeme se stále více od západní Evropy.

Vraťme se k energetice, první a hlavní příčině megakrize v České republice. Pokud už neobstojí tvrzení, že za všechno může Putin, jaké vysvětlení se tedy nabízí?

Vláda musí lidem a krachujícímu průmyslu odpovědět na následující zásadní otázky: Proč právě a jenom Česká republika má nejvyšší ceny elektřiny na světě, když ji doma vyrábíme s nejnižšími náklady?

Proč už i ceny plynu narůstají na nejvyšší úroveň v Evropě, a přitom nové odběratele obchodníci v České republice odmítají?

Proč má Česká republika nejvyšší inflaci v Evropě, pokud pomineme baltské státy, a proč se její tempo má dále zvyšovat?

Proč 95 procent plateb EU za povolenky zaplatí v roce 2030 tři státy, Česká republika, Polsko a Bulharsko? Kolik platí za povolenky ČEZ a teplárny za rok, a proč se platby za povolenky promítají do cen tepla pro odběratele? Kdo za to může, a jak to bude vláda řešit?

Proč vláda České republiky nechce zrušit vazbu na lipskou burzu, když EU zcela jednoznačně deformuje ceny plynu i elektřiny na burzách? V letech 2011 až 2019 se cena plynu na burze řídila poměrem nabídky a poptávky, cena plynu proto zejména na jaře výrazně klesala s poklesem poptávky. Nyní i při rekordních dodávkách ruského plynu do Evropy cena plynu na burze neklesá. Svázání cen plynu s cenou elektřiny, spekulace s povolenkami a další nástroje, které nemají nic společného s trhem, zvyšují cenu plynu nejvíce z celé Evropské unie právě v České republice, ale vláda to neřeší.

To už je docela hodně naléhavých otázek. Měla by Fialova vláda veřejnosti zodpovědět ještě nějaké další zásadní?

Tak především tu, proč politici České republiky jako jediní v Evropské unii neobhajují národní zájmy. A proč se nechovají jako politici v Rakousku, Itálii, Francii nebo v Německu, proč podporují eskalaci války na Ukrajině, kterou v Česku nikdo nechce, a to v situaci, kdy všichni víme, že Česká republika je státem nejvíce postiženým energetickou krizí. A proč přispívají k úplnému přerušení dodávek ruského plynu bez ohledu na dopady na ekonomiku Česka? Politici nevědí, že přerušení dodávek ruského plynu do naší země bude mít právě pro Českou republiku naprosto katastrofální důsledky, protože jsme z 99 procent závislí na ruském plynu, protože EU nám nepomůže, LNG k nám minimálně několik let nelze dopravit a v zásobnících plyn není? Náhrada za plyn není, jenom stále dražší elektřina a vysoce emisní hnědé uhlí. Obnovitelné zdroje problém nevyřeší.

Proč vláda zakazuje tzv. dezinformační weby, ale sama dezinformace cíleně šíří? Například že energetickou krizi zvládneme a že jsme na ni připraveni. Jak? Do Česka se doveze zkapalněný plyn? EU bude společně nakupovat plyn? V Rusku se hroutí ekonomika, přitom ekonomické ukazatele má Rusko výrazně lepší než ČR? Nebo že u nás stouply ceny energií jako v ostatních státech, tj. o desítky procent, přitom stouply o 300 nebo i 500 procent? Proč vláda nemluví pravdu? Jak je trefně uvedeno v jednom článku, bídou v Česku Putina neporazíme. To ale vládě nevadí, už je v tisku uvedeno, že chleba může být za 100 korun, některé potraviny nemusí být vůbec a výroba masa se omezí. Ale dramaticky jenom v České republice, proč?

Ty vaše otázky by měla vládě klást především mainstreamová média a dožadovat se odpovědí. Neznamená to, že je nevznášejí, že situace až tak úplně dramatická není?

Média jsou v Česku doslova bezradná, nevědí, co je pravda, a jak na tom Česká republika vlastně je. Svatá prostoto, řeklo by se, když slyšíte výrok Martina Kupky, který prohlásil, že kdyby byly přerušeny dodávky ruského plynu, tak by se to obyvatelstva v České republice nedotklo. Prý bychom si řekli o plyn jinde. A podobné perly zaznívají i od jiných vládních politiků. Tihle lidé řídí zemi, jak to asi mohlo dopadnout? Česká republika je závislá na ruském plynu z 99 procent, Německo jen z 50 procent. A přesto Martin Brudermüller, generální ředitel koncernu BASF, největší chemické společnosti na světě, varoval politiky, že omezení dodávek zemního plynu z Ruska do Evropy by mělo „katastrofální“ dopad na ekonomiku, jaký kontinent nepostihl od konce druhé světové války, a zničilo by to dosud vybudovanou prosperitu. Zejména pro mnoho malých a středních firem by to mohlo znamenat konec. Jen v Německu by to postihlo statisíce pracovních míst.

Co jsou pro Českou republiku momentálně největší problémy v oblasti plynárenství?

Situace je naprosto kritická. Ceny plynu pro odběratele jsou v Česku dvakrát vyšší než například na Slovensku, stoupají každý měsíc, nejrychleji v Evropské unii, a budou stoupat dále. Obchodníci v České republice nakupují plyn na burzách jen krátkodobě, za extrémně vysoké ceny, na nákup levného plynu na roky 2023 a 2024 nemají peníze. Odmítají proto přijímat nové odběratele, a to i z řad domácností. Opět jenom v Česku. To v historii České republiky ještě nebylo. Nabízené smlouvy s vazbou na ceny plynu na burze jsou zničující pro odběratele, protože cena plynu je extrémně vysoká – kvůli eskalaci války, kterou výrazně podporuje vláda ČR – a nepředvídatelná. Plyn do zásobníků na příští zimu obchodníci neukládají, chybí jim 50 až 80 miliard korun, protože ceny plynu jsou vinou nečinnosti vlády extrémně vysoké. Na uložení plynu do zásobníků potřebují obchodníci cca 4× více peněz než před rokem.

Abychom ale Fialovu vládu jenom netepali. Jaké řešení byste jí doporučil?

Není až tak složité; je to nákup zásobníků do vlastnictví státu, uskladnění plynu za levné ceny v letním období a jeho prodej obchodníkům při vysokých cenách plynu. Tím by se omezil i krach obchodníků. Stát toto řešení ale odmítá. Tím ohrožuje bezpečnost zásobování plynem pro příští zimu a startuje další cenový růst cen plynu.

Česká republika nutně potřebuje středně nebo i dlouhodobý kontrakt na nákup plynu za 7 Kč/m3 jako mají ostatní státy. Zmíněný Martin Brudermüller z koncernu BASF uvedl, že ruský plyn je výrazně levnější než americké LNG, chce někdo ještě další důkaz? Proč premiér Fiala nezajede do Německa pro plyn za 7 Kč/m3, abychom za plyn neplatili více než 100 miliard korun navíc proti jiným státům? Pro Česko z toho vyplývá, že nelze pokračovat v nákupu plynu z Německa za tzv. ceny na burze ve výši 25 Kč za m3 s nepředvídatelnou a stále se zvyšující cenou z tzv. burz, zejména když se jedná i nadále o ruský plyn, a nikoliv LNG. Když nám Západ nepomůže, tak lze využít nabídku ruské strany nákupu plynu v rublech, tím by se mohla snížit cena plynu na polovinu nebo i více. Když to dělají jiné státy, proč ne my?

Na to vám já neodpovím. Zato mě zajímá, když jsou náklady na výrobu elektřiny u nás nejnižší z celé EU, proč ceny elektřiny pro domácnosti ve vazbě na kupní sílu máme nejvyšší na světě. Jak je to možné, a proč to vláda neřeší?

Situace je ještě horší, nejedná se jenom o elektřinu, zbytečně si prodražujeme energii, i když jsme v bezpečné pozici, kterou nevyužíváme, jak upozorňuje Hynek Beran, také člen skupiny „Energie není luxusní zboží“ a expert ČVUT: „Naše energetická soustava byla vybudována před padesáti lety a úspěšně slouží dodnes. Stále dnes vyrábíme v přebytku velmi levnou elektřinu – výrobní ceny, nikoli ty pro zákazníky – a také dostatek tepla. Na našem území máme stále zásobníky zemního plynu na třetinu roční spotřeby, zásoby jaderného paliva a domácí energetickou a chemickou surovinu, ale i nové inženýrské kapacity na výstavbu obnovitelných zdrojů a nových technologií především v oblasti decentrálních soustav. Šancí na přežití celého oboru i české ekonomiky nejsou ideologie a uměle předražované ‚tržní‘ řetězce, ale technická inovace stále funkčního odvětví, jehož vedoucí složkou jsou inženýři a technici.“

Nu a copak je tak složité zařídit, aby obyvatelé České republiky profitovali z toho, že máme náklady na výrobu elektřiny, a nedopláceli na už tak bohatý Západ?

Řešení to vůbec složité není, jen je nutno regulovat cenu v České republice vyrobené elektřiny, pokud možno pro všechny kategorie spotřebitelů. Vývoz elektřiny je nutno omezit na úroveň přebytků, a mimo zimní období. Česká vláda má ale zcela jiný názor, vadí jí, že ČEZ nebude mít prostředky na garance pro vývoz elektřiny, což je naprosto neuvěřitelný přístup, který zásadním způsobem poškozuje odběratele v naší zemi.

Vláda také tvrdí, že nemůže regulovat ceny elektřiny pro odběratele ČR, protože má vlastnický podíl na ČEZ jenom 70 procent. Přitom slovenská vláda má podíl jenom 30 procent na Slovenských elektrárnách a dokázala to. Použila metodu zdanění nadměrných zisků, v tomto případě výroby elektřiny z jaderných zdrojů. A ČEZ je výrazně ziskovější než Slovenské elektrárny. Závěr je jediný, česká vláda opět selhala, problém nechce řešit úmyslně. Výsledek je pak jasný, cena elektřiny je na Slovensku zafixovaná do roku 2024 ve výši 62 euro/MWh, u nás nejnižší cena činí více než 160 euro/MWh.

Co by v tuto chvíli bylo pro Česko nejjednodušším a nejrychlejším řešením, jak se z pasti stále dražší elektřiny vymanit?

Muselo by se co nejrychleji vyčlenit 100 až 150 miliard korun na zateplení domů a budov a snížení energetické náročnosti průmyslu. Tím se sníží spotřeba energie o desítky procent. Toto řešení umožňuje i Evropská unie, která dává členským státům vybrat, zda chtějí podporovat další rozvoj obnovitelných zdrojů, nebo energetické úspory. Vláda ČR preferuje jednoznačně rozvoj obnovitelných zdrojů, o úsporách mluví jenom okrajově, resp. vůbec ne.

Z výše uvedeného vyplývá jediný závěr, vláda ČR zcela selhala, vlastními chybami a zejména svým přístupem a neochotou k řešení problémů přivedla zemi do megakrize a řešení této krize nehledá. Veškerá navrhovaná řešení odborníků na energetiku, ekonomů, zemědělců či zástupců průmyslu odmítá realizovat, a dostává tak Českou republiku do bezvýchodné situace.

Nezbývá než vládu vyzvat, aby okamžitě odstoupila, pokud jí jde o zachování existence České republiky, o prosperitu průmyslu a přežití obyvatelstva. Už jsme se dostali až tak daleko.
https://bit.ly/3u7kpZu

4.3 15 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.3 15 hlasy
Ohodnotit příspěvek
43 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
4. 4. 2022 11:38
Ohodnotit příspěvek :
     

A pak nás donutí vzít euro.Za slib že se tím všechno vyřeší. Nečekal bych na to až vláda sama odstoupí ale použít lidovější způsob a se slovy ,,Táhněte k čertu“, ji vykopnout.

Karel
4. 4. 2022 11:42
Odpovědět  Gales

Vykopat je málo, doživotí v lomu a zabavit veškerý majetek! ! Zlatý socialismus, opravdu zlatý, zlatí komunisti, zlatí, zlaté RVHP, zlaté!

Pavel
4. 4. 2022 12:00
Odpovědět  Karel

Pane Karle, v jednom filmu to bylo dobře řečeno. Člověk si neváží toho co má zadarmo nebo skoro zadarmo. Národ prostě neodhadnul kdo a za jakým účelem zde instaloval kapitalismus převratem v roce 1989. Více k tomu není zapotřebí nic dodávat. My, co jsme necinkali se prostě pouze nechtěně vezem.

Kolem
4. 4. 2022 13:42
Odpovědět  Pavel

Ale odhadl, během krátké doby měl plebs primo na podnose dukazy, co jsou zač. A nic. Chyba je v tzv.národě- jsme bezpaterni, proradny, zradny, lokajsky spolek. Petikolka u moci je jasný důkaz

Albi
4. 4. 2022 14:12
Odpovědět  Kolem

Jenom částečně je to naše vina.
Od doby Karla IV. – nebo možná Jiřího z Poděbrad jsme nikdy nebyli dostatečně suverénní zemí a dnes si to říkat (natož myslet), je čirý výsměch.

Můžeme snad dobrovolně vystoupit z EU? Ani referendum nám protektor nedovolí. Můžeme vystoupit z NATO? Mohli jsme tam vůbec nevstoupit přes Havlovy lži, že nikdy do žádného vojenského spolku nevstoupíme?

Vždyť si nedokážeme dupnout ani na současnou vládu a současná vláda nejen, že si něcco tajkového nedovolí k protektorovi (Německu a Bruselu), ale dokonce „koná“ nad rámec nutného a co je nejhorší, dělá to dobrovolně, z vlastníhio rozhodnutí, ráda a víc než aktivně.

Kolem
4. 4. 2022 14:54
Odpovědět  Albi

Ale on to je především NÁŠ problém, to je pouze odraz vlastní soudržnosti, která před Karlem IV, nebyla nic moc. A i on, římský císař, stahnul pred českou šlechtou ocas mezi nohy během jeho snahy kompletně změnit zákony v tehdejším království, a snaze omezit moc, vliv, práva slechty, a zároveň ji učinit odpovědnou za mnoho skutků. Sklapl, odpiskal to, údajně silný císař. Tedy to jen na okraj, kdo je tím hlavním viníkem a nepřítelem.

Albi
4. 4. 2022 16:14
Odpovědět  Kolem

Právě proto, že ani Karel IV. ani žádný jiný panovník neměl moc absolutní, nebyl ve světě sám a musel brát v úvahu všechny okolnosti, všechny děje, které nemohl nijak ovlivnit, jen je zmírnit, nebo ještě lépe využít pro sebe.
Např. král Přemysl I. Otakar byl věrným spojencem Svaté říše římské a všechny závazky, ke kterým se přihlásil, splnil.
A dost na tom! Jeho říše byla jeho dědictví, jeho majetek, tam ruka říše nesahala a taky si „sáhnout“ nedovolila.

To je ten propastný rozdíl mezi tehdejším českým panovníkem a velkou evropskou říší! A všichni měli k dispozici totéž, co mají dnes – svou zemi a svůj lid. Rozdíl je jen v chování a přístupu k lidem i zemi.

Milan h
4. 4. 2022 17:21
Odpovědět  Albi

otakar 1 trikrat zmenil dres tak jaky verny byl to politik a kral ktery podporoval podle toho co mu vic vyhovovalo a i ten titul dostal od cisare viz Zlata bula sicilska

Albi
4. 4. 2022 18:50
Odpovědět  Milan h

Zlatou bulu sicilskou získal Přemysl I. Otakar od Fridricha II. jako odměnu jako za podporu v boji o říšskou královskou korunu a potvrzovala Přemysla a jeho dědice jako krále.

Co jsme získali od našich polistopadovbých vládců my, kromě pochybné cti, že busta Václava Havla zdobí americký Kongres?

Přemysl I. Otakar dokázal knížectví povýšit na království – co dokázaly všechny polistopadové vlády?
Ubohý zbyteček Zemí koruny české, rozkrást, rozdat, zdevastovat a předat pod správu cizáků.
A pokud Přemysl někdy měnil dres, pak jistě ne pro osobní potřebu. Jeho hrdostí bylo jeho království, jeho dědictví.
A s dědictvím se nekramaří.

M.Š.
4. 4. 2022 20:40
Odpovědět  Albi

Albi,nevím zda jste protestoval aspoň jedenkrát za těch třicet a dva roky…….jen málo čecháčkú a moráků bylo nespokojeno,ostatní hrbili hřbet a šlapali jak vzteklí,asi jako za Hitlera……tak si nestěžujte

Albi
4. 4. 2022 22:30
Odpovědět  M.Š.

Podepsala jsem nějaké petice. Samozřejmě s vědomím, že je to na nic.
Ve městě, ve kterém bydlím bohužel žádné demonstrace neproběhly, resp. jedna byla dopředu avizovcaná, ale tak nepřipravená, že se omezila jen na hlouček odhadem tak 50 lidí mezi sebou diskutujících a o druhé jsem se dozvěděla asi 3 dny po akci..
Takže – nic. Protože 1 (slovy jeden) „protestující“, to je maximálně výtržnost na veřejnosti a žádný projev nespokojenosti s vládou.

Milan h
5. 4. 2022 08:49
Odpovědět  M.Š.

jaci my sme krocani my sme Moravane

Milan h
5. 4. 2022 08:48
Odpovědět  Albi

to vubec nerozporuju delal to co myslel ze je nejlepsi

Kolem
4. 4. 2022 19:32
Odpovědět  Albi

A už tehdy byl plebs to poslední, o co šlo, a samozřejmě neexistovalo nic, co bychom nazvali soudržností. Pud zvaný soudržnost nebyl v těchto zeměpisných šířkách lidu tento kraj obývajících souzen. I ta samostatnost v 1918 musela přijít z zvenčí, skoro na truc domácím pantátům u koryt. Potomci tehdejších kolaborantů dnes velí všude, jsou zpátky u moci.

ZMann
4. 4. 2022 16:47
Odpovědět  Pavel
Jana
6. 4. 2022 16:48
Odpovědět  Karel

vy jste dobrý mimoň. Neskutečné, jak je český člověk hloupý a zapomíná. A hlavně, komunisti se nemuseli vyrovnávat s covidem a válkou na Ukrajině a tudíž s krizí, která je s tím vším spojená.

Pijack
4. 4. 2022 12:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Už od samého začátku a intrik Rychetského bylo jasné, že dnešní vláda má být jen vrtícím ocáskem Bruselského psa. V podstatě by stejným způsobem dokázala vládnout ve Strakově akademii i opička na provázku. Nic se nemění, rohlíky se pečou a šaliny jezdí. Na to nepotřebujeme žádnou vládu. Pro okolní svět jsme nezajímavá aglomerace. Žádná opička neumí zajistit pro stát potřebné množství energií pro chod průmyslu a udržení stavu ekonomiky, když o tom bude rozhodovat někdo jiný v cizině. Jsme v prdeIi. Opakováním politologických pouček se národ nenasytí a nezahřeje. Slovník akademického lempla NIC ekonomického nezmění. To si pouze myslí naivní voliči a několik pokrokových mladých aktivistů před kamerou v ČT. Vláda musí rychle skončit, nejraději do léta. pokud ne, zažijeme takovou katastrofu, která se dá srovnat s koncem války.

Kolem
4. 4. 2022 13:46
Odpovědět  Pijack

Vláda nemusí nic, a také to NIC předvede, včetně zatažení a eskalace konfliktu na Ukrajině. Zaplaví ještě víc území imigranty, de fakto zničí prumysl, nakrmi exekutory, atd.- studenou občanskou válku již odstatrtovali

Kolem
4. 4. 2022 13:54
Odpovědět  Pijack

Obavy, reálné obavy, by měla působit otevřená snaha vlády vyvolat občanskou válku proti oponentům-studená je v plném proudu, pod hesly o solidaritě, agresorech, atd. za vydatné pomoci médií, cílené pasivity v krizi. Tedy nejen neschopnost – záměr. Čím hůře, tím lépe.

Dan
4. 4. 2022 12:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Vláda pochopila, že je neschopná a jen čekají kdy nám to dojde,…kdy dojde i na ty vidle.

Helena
4. 4. 2022 13:40
Odpovědět  Dan

Asi toto pochopila, ale koryt se bude držet zuby nehty. Asi je třeba, aby těch průšvihů měla ještě více a tím si podřezala pod sebou větev. Lidem opravdu nezbývá než jít do ulic.

Kolem
4. 4. 2022 14:59
Odpovědět  Dan

Ale ona nepotřebuje nic chápat. Oprostete se od hloupých předpokladů. Zase takoví idioti nejsou, oni vědí, ale cíleně nekonají – mají jinou perspektivu a cíl. Jde o záměrnou snahu. Dementi jako Pekarova a spol. jsou nastrcení uzitecni idioti sloužící k polarizaci společnosti.

Milan
5. 4. 2022 11:57
Odpovědět  Kolem

Přesně tak, nejsou to blbci, oni vědí co dělají, ale veřejnost si to nechce přiznat, že by to dělali záměrně, tzn. podle zadání od svých páníčků.

vlastisl
4. 4. 2022 13:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak teď je jasné k čemu sloužili převýchovné tábory, aby tací lemplové ochutnali co dá práce vydělat na chleba !

zdena
4. 4. 2022 13:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Jasně ! Zavřou lidem pusy a mají vystaráno – nic se neděje – vždyť nikdo nic neříká….
Takže je vše v pořádku…. Takhle nějak si to asi představují….

Ladislav
4. 4. 2022 14:29
Odpovědět  zdena

Nesmíme se nechat a nebát se! Tvrdě do nich!

Milan
4. 4. 2022 14:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Máma má Emu. Ema má mísu. Máma mele maso. My máme vládu. Jé, my se máme!

Albi
4. 4. 2022 16:17
Odpovědět  Milan

Nemůžeme mít všechno. Když nemáme mísu ani maso, aspoň tu vládu.
Problém je v tom, že bychom to nejraději vyměnili a to c nejdřív. 🙂

orinoko
4. 4. 2022 14:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Abychom si rozuměli. Za haličského vopruze Babáka, bychom na tom byli úplně stejně. Jde jen o dvě různé bandy kradáků. Co jsme si zvolili, to máme. Já osobně mám svědomí čisté. Volil jsem najisto, tzn. Okamuru oproti totálně roztříštěné části opozičního spektra, kterou navnadila covid šaráda.
Sami jsme si připravili to, co už máme a co nás ještě čeká.
Jinak jsem už před mnoha lety navrhoval konkrétní řešení plynových problémů. Pražský Václavak mohl být průkopník. Každých 100, 200 metrů nějaký lapač, k němuž by bylo možné přistoupit, prdnout do něj /a ne Pánu Bohu do oken/, někde by se to jímalo a v případě potřeby čerpalo. Pokud by plynu bylo málo, tak by všichni povinně museli 2x týdně konzumovat čočku a hrách.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
orinoko
4. 4. 2022 15:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Heil Bandera, heil Novotný … fialový hejl…
https://gloria.tv/post/2nu6F1s1KK16DxcUWx3F9GhW4

janle57
4. 4. 2022 15:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Tenhle chytrý člověk z byznysu jednoznačně ukazuje všem evropským současným
politrukům,potažmo naší vládnoucí garnituře,s čím si zahrávají a jaké katastrofální
dopady to bude mít,především pro naše lidi, řešení proti totální energetické
chudobě tu jsou a všechny mají společného jmenovatele,což je dohoda s Ruskem
na přímé dodávky plynu po vzoru Maďarska,bojkotování emisních povolenek
a vykálení se na energetickou burzu v Lipsku,každá vláda,která slouží lidem
by do toho šla,ne však ta,co si tady přiblblá mladá vypatlaná generace,s mobilem
před ksichtem, zvolila,pro ní je zásadní politické rozhodnutí že Putin je vrah
a hurá na něj s bojovým pokřikem: Ať žije Ukrajina !!

Albi
4. 4. 2022 16:27
Odpovědět  janle57

Problém největší – hlavně do budoucna – vidím v tom, že odborníků a fachmanů valem ubývá a naopak řadou geometrickou přibývá absolventů tzv. žvanivých věd, kteří jsou školeni a dobře vyškoleni ve svém oboru – žvanění.

ladik
4. 4. 2022 18:17
Odpovědět  janle57

Vypadá to tak, že katastrofa je nezbytným činidlem pro probuzení blbých (nemocných) občanů. Na hovinkách je jich jako naseto. Jen se obávám, že zloba vůči nastalé bídě se neobrátí proti vládě, ale proti opozici. V předválečném Německu za bídu mohli Židé, dnes to budou „prokremelští trolové“. A jak snadné je vyvolat davovou nenávist proti těm „co za to můžou“ máme dostatek důkazů z minulosti.

orinoko
4. 4. 2022 18:42
Odpovědět  ladik

Vepři jsou docela specifičtí. Ne nadarmo se jim za Přemysla Totáče říkalo vepři. Hlavně šlapky si na výrazu dost zakládaly. Jedna moje známá je měla před časem na venkovské chalupě. Počasí jak zvon, Slunce dravě zvalo na souboj … a vepři strávili skoro celý týden ve sklepě při chlastu. Ale v pátek ráno už byli čilí a všechno balili. Vojenský dril. Domů se vraceli nordicky zcela v lati po autoBAHNU.

Kolem
4. 4. 2022 19:23
Odpovědět  ladik

Dobrý postřeh. Navíc jsme jimi „klonovaní“, respektive mimo vlastních „předností“ vyjmenovaných jinde, byly zdejším plebsem vstřebány i „přednosti“ germánských sousedů a uchvatitelů, zdokonalené o porci vlezdoprdelství a hyenismu. Váš předpoklad je trefa do černého.

jirka52
4. 4. 2022 16:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Výborný, erudovaný a tvrdý rozbor prakticky bezvýchodné situace naší republiky. Jakou máme vládu, tak v takové situaci se nalézáme. Tady není opravdu jiné východisko, než je urychleně vykopnout. Chce to opět 200 tis. demonstrantů na Václaváku a defenestrovat, ale kde je vzít, když Pražákům tato situace tolik nevadí, protože žijí v naprosto jiné ekon. situaci než zbytek republiky, kde jsou v průměru sotva třetinové mzdy a přitom ceny jsou podobné, ale i vyšší. Spíš to vypadá, že tyto vládní party mají svými loutkovodiči stanovaný cíl nás zničit stylem „čím hůře, tím lépe“ a pak rychle zmizet za kopečky za svými konty. V zásadě to vypadá jako vlastizrada v přímém přenosu a do toho všeho se nám zbláznil i prezident. Ovšem toto vše bylo zřejmé hned po „sametu“, který byl prvním plánovaným krokem k těmto cílům. Hluboké změny byly už tehdy nutné, ale určitě ne tímto devastujícím směrem.

Rony
4. 4. 2022 16:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to jako bychom měli vlastníma rukama vybudovali prosperující firmu a pár zaměstnanců by ji vyrabovalo a zadlužilo tak, že by nám i nakonec ostřihli i proud….Na to snad může koukat jenom blbec !!!

Jarek123
4. 4. 2022 16:32
Odpovědět  Rony

a to ten dobytek tak bohatýrsky vykrmujeme

Kolem
5. 4. 2022 15:09
Odpovědět  Rony

Kdyby jen koukal – on jim pomáhá, platí svaciny, obědy i ubytování, nářadí, montérky, dopravu, diety, když houknou, pomohou zatlačit, a ještě to vše chodí pravidelně slavit ?. Jsme v Čechách, kde nic není nemožné…

ijn
5. 4. 2022 00:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Má-li naše protinárodní a vlastizrádná cíle totální destrukce naší vlasti,….tak úkoly zadané B+B plní, válku podporuje a §§ Tr.z. 40/2009 Zavlečení ČR do válečného konfliktu ..vláda ČR naplnila, Státní Zástupci +Ústavní Soud nekoná, naopak vládu kryje prohnilá justice ČR!!!
Cíl EUGENIKŮ: Rozklad EU + HYPERINFLACE == zárodek velké války bude neodvratně vyvolán.

All
5. 4. 2022 06:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Velmi jednoduchá odpvěď zní: Máme ve vládě a parlamentu Zločince a mafiány,to za prvé. Za druhé ve vládě mimo zločinců jsou lidé,kteří absolutně nemají záiem o budování,prosperitu státu a spokojenost občanů,jsou naprosto Neschopní Hospodáři,naprosto bez Znalostí a Umu Pracovat.Někteří vystupují dokonce jako ,,Nepřátelé našeho státu,nepřátelé našich občanů( Fialova vláda,šílená psychopatka jako předs.parlamentu a mnozí další patřící spíše do ůstavu pod dozor psychologů a psychiatrů)

Karel
6. 4. 2022 07:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Česká vláda neselhala. Ona byla neschopná cokoli řešit ještě před svým vznikem. Volebním podvodem se dostala k moci, bohužel. Představa o krásném životě na výsluní se jí rozplynula. To, že vládnout znamená tvrdě pracovat pro stát a jeho občany, ji zcela vykolejilo.Ukázalo se, že nejní schopna pracovat pro stát, jako Babiš. Postavte její členy vedle sebe do řady a zcela správně je rozpočítáte, debil, blbeček, debil, blbeček, debil, blbeček a to bez vyjímky.

Jana
6. 4. 2022 16:46
Ohodnotit příspěvek :
     

A ví o tom tzv. pan odborník, že inflace nastupuje vždy se zpožděním? A vy všichni odborníci, co tady diskutujete? Politiku neřeším a vlády se nezastávám, ale zcela určitě za to, co se nyní děje a kam vystoupala inflace nemůže současná vláda, nýbrž vláda minulá, která nás neskutečně zadlužila, což se zatím nikomu jinému takto nepovedlo, Současná vláda přebírala moc v době, kdy se naše země nacházela už tak v šíleném stavu. Do toho přišla válka na Ukrajině a s tím problémy ještě více přiostřily. Myslím, že na takovou situaci nebyl nikdo připraven a je dost na hlavu z tohoto všeho vinit Fialovu vládu. Čímž neříkám, že zaslouží pochvalu.