nezařazené

Výtržníci ‘Antifa’ napadli policisty na pochodu proti ‘státnímu násilí’ (VIDEA)

Černě odění ‘Antifa’ výtržníci ve Francii zaútočili na policisty pěstmi, projektily a kovovými bariérami na pařížském protestu, o kterém tvrdili, že je „proti státnímu násilí a extrémní pravici“.

Mezi demonstranty a tamními řadami policistů došlo ke střetům. Není jasné, která strana násilí vyvolala, ale videozáznam, který na Twitter zveřejnil policista, ukazuje, jak levičáci vrhají projektily na skupinu ustupujících policistů, než zvednou kovové zábrany pro kontrolu davu. Důstojník, který video zveřejnil, tvrdil, že „násilníci v černém“ udeřili jako první.

Další video natočené samozvaným „nezávislým novinářem“ ukazovalo malou skupinu policistů, kterou si výtržníci „vzali na úkol“ , strhli oplocení a použili je k napadení ustupujících policistů.

Záběry z dřívějšího odpoledne ukazují výtržníky, jak demontují barikády a odpalují světlice, což zřejmě znamenalo bod, kdy se demonstrace změnila v násilí. Policie reagovala střelbou slzného plynu do davu. Není jasné, kolik lidí, pokud vůbec nějací, bylo zatčeno.

Podobné scény se odehrály v pátek v Marseille, kde Antifa protestovala proti příchodu Erica Zemmoura, pravicového komentátora a pravděpodobného kandidáta na prezidenta. Zemmour popsal Marseille jako „město potopené imigrací a částečně islamizované“.

Sobotní protest se odehrál na pozadí širších demonstrací proti vládním omezením Covid-19 a přísnému francouzskému systému zdravotních průkazů – který bude vyžadovat, aby všichni dospělí dostali posilovací dávky vakcíny do poloviny ledna pro vstup do barů a restaurací a pro použití veřejné dopravy. . Obličejové roušky se staly v pátek povinnými pro všechna vnitřní zařízení bez ohledu na stav očkování nositele a jsou povinné i na venkovních vánočních trzích.

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
28. 11. 2021 13:51

Bohužel, takto se úspěšně ukončují demonstrace. U nás to byli i nasazení provokatéři z řad policie. Speciální složky k rozbíjení demonstrací.