nezařazené

Vysoká míra očkování je skvělým důvodem k přeočkování

Nová vlna koronaviru v Izraeli. Experti a vláda o revakcinaci.

čas zveřejnění: 31. července 2021 v 15:41 | naposledy aktualizováno: 31. července 2021 ve 20:41

Profesor Eran Sigal z Weizmannova institutu v Rehovotu, který je členem odborné rady při ministerstvu zdravotnictví, uvedl, že 30. července byl v Izraeli zaznamenán rekordní počet nakažených denně – 2424 lidí. Tyto údaje poskytuje Ynet.

V odpovědi na otázky novinářů Keshet-12 zdůraznil, že epidemiologická situace v zemi naznačuje novou vlnu koronavirové infekce, která by měla být „uhasena“ dříve, než se nemocnice s touto zátěží již nedokáží vyrovnat. Sigal poznamenal, že v této fázi je nutné přeočkování občanů ve věku 60 a více let.  Současně řekl, že stejně důležité je vypracovat akční plán pro situaci, pokud budou vakcíny proti koronaviru neúčinné, uvádí Maariv.

V pátek 30. července generální ředitel ministerstva zdravotnictví profesor Nachman Ash vyzval vládu, aby kvůli zhoršující se epidemiologické situaci v Izraeli zavedla přísnější omezení.

Téhož dne oznámil předseda vlády Naftali Bennett na setkání se zástupci fondů zdravotního pojištění, že jejich cílem je během osmi až deseti dnů přeočkovat asi jeden a půl milionu Izraelců ve věku 60 let a více. Bennett dříve požádal Izraelce starší 60 let, aby přišli na třetí vakcínu, pokud od druhé dávky uplynulo více než pět měsíců.

Zatímco Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) studují účinnost a potřebu posilovací dávky, rozhodnutí o přeočkování učinila izraelská vláda na základě doporučení odborníků ministerstva zdravotnictví. Třetí dávka vakcíny ochrání cílové publikum před těžkou nemocí, řekl Bennett. Tím se také zabrání zablokování.

V sobotu večer 31. července zveřejnilo izraelské ministerstvo zdravotnictví nová data o epidemii koronaviru.

<…>

Soudě podle zveřejněných oficiálních údajů bylo v zemi od začátku pandemie identifikováno celkem 873 827 nakažených (+2435).

V současné době je aktuálně nakaženo 18 273 lidí (+1160 od půlnoci).

6473 (+4) případů COVID-19 zemřelo.

848 971 (+426) lidí se uzdravilo.

Za posledních 24 hodin bylo provedeno 111 052 testů. V 2,49% případů byl detekován koronavirus.

326 nemocných je v nemocnicích, 34 se uzdravilo ve speciálních zařízeních, zbytek doma. Stav 201 pacientů hodnotí lékaři jako vážný, 37 z nich je v kritickém stavu, 31 je připojeno k ventilátorům.

Index infekce je v současné době 1,32.

Na tomto pozadí během minulého týdne počet vážně nemocných pacientů se výrazně zvýšil (více než 2krát). Dříve ministerstvo zdravotnictví předpovídalo, že k 1. srpnu dosáhne počet těžce nemocných COVID-19 100 lidí, ale dnes je jich už asi 170. Podle nové prognózy do 1. září počet vážně nemocných pacientů může být více než 900.

V Izraeli se výrazně zvýšil počet plně očkovaných pacientů, co potřebují umělou plicní ventilaci.
https://bit.ly/2WM6lWN

Připomeňme, že v Izraeli je míra očkování velmi vysoká, téměř 60 procent z 9,3 milionu obyvatel Izraele je očkovaných dvěma dávkami vakcíny, převážně od firmy Pfizer/BioNTech, počet nově infikovaných a hospitalizovaných stoupl na nejvyšší úroveň za posledních několik měsíců.

<…>

Více zde:
https://bit.ly/3AbGtST

sdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
4. 8. 2021 01:07

Tak to je výborné, sionisté se rozhodli k sebelikvidaci, Palestinci budou mít jistě radost, čím méně sionistů bude, tím dříve (snad, moc bych jim to přál!) se Palestinci dočkají svého státu s Jerusalémem jako hlavním městem?! Spravedlnosti po 76 letech od konce 2. světové války by tak bylo konečně učiněno zadost?!

Nofran
4. 8. 2021 13:11

Smazaná videa gestapem na youtube najdete na odkazu: http://www.nastub.cz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!