Vyšetřovací výbor zahájil trestní řízení kvůli padělkům o akcích ruských ozbrojených sil v Bucha

MOSKVA, 15. dubna – RIA Novosti. Ruští vyšetřovatelé zahájili trestní řízení pro padělky o ruských jednotkách po ukrajinské provokaci ve městě Bucha v Kyjevské oblasti, uvádí Věstník vyšetřovacího výboru Ruské federace „Zapiski Investigator“ .“ Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní řízení pro trestný čin podle článku 207.3 Trestního zákoníku Ruské federace (veřejné šíření vědomě nepravdivých informací o použití ozbrojených sil RF ),“ píše se v článku. .

„Pod názvem.“ Kdo stojí za protiruskými provokacemi na Ukrajině

MOSKVA, 15. dubna – RIA Novosti, Andrey Kots. Západ připravuje provokaci s chemickými zbraněmi na Ukrajině, aby obvinil ruskou armádu z jejich použití, řekl místopředseda Rady federace Konstantin Kosačev v rozhovoru pro RIA Novosti. Je přesvědčen, že NATO potřebuje sabotáž k očernění Moskvy v očích Evropanů a Američanů a také k ospravedlnění ještě tvrdších sankcí. Hrozba je docela reálná – Brusel i Washington mají s takovým „inscenováním“ bohaté zkušenosti.

„Červená čára“

Americký prezident Joe Biden na konci března připustil možnost přímého zásahu NATO do ozbrojeného konfliktu na Ukrajině, „pokud Rusko použije chemické zbraně“. Německý kancléř Olaf Scholz a generální tajemník NATO Jens Stoltenberg si s ním okamžitě zahráli a řekli, že použití bojových chemických látek je „červená čára“, po níž následuje „tvrdá a přiměřená reakce“ Západu.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg na tiskové konferenci po zasedání Rady Rusko-NATO v Bruselu - RIA Novosti, 1920, 13.3.2022

13. března, 13:55 Generální tajemník NATO podezříval Rusko z plánů použít chemické zbraně na Ukrajině Samozřejmě neslíbili, že na Ukrajinu pošlou vojáky, protože dobře vědí, že přímý střet s Moskvou může přerůst v jadernou válku. Washington a Brusel však potřebují „chemickou výrobu“, aby zpřísnily sankce a zvýšily politický a ekonomický tlak.

„V západních zemích se tlak zevnitř každým dnem zvyšuje. Vzniká situace zugzwangu, kdy je nutné přijmout sankce, které je samy zasáhnou,“ domnívá se Konstantin Kosačev. Do toho by mohly jít i zbraně hromadného ničení. Na tomto pozadí , řeči západních politiků o bojových chemických látkách vzbuzují zvláštní obavy.“

Ukrajinská armáda v ochranných oblecích - RIA Novosti, 1920, 04/14/2022

© AP Photo / EFREM LUKATSKYUkrajinská armáda v ochranných oblecíchChemická a bakteriologická „mapa“ pro Američany a jejich spojence je oblíbený casus belli. Ministr zahraničí Colin Powell ve svém projevu v únoru 2003 v OSN představil zkumavku s „bacily antraxu“, po které Spojené státy napadly Irák. V důsledku toho tam nebyly nalezeny zbraně hromadného ničení. Ale provokace OSN stála Bagdád strašlivé zničení a statisíce mrtvých.

Syrská lekce

Chemické zbraně se v létě 2013 málem staly důvodem pro totální intervenci Spojených států a jejich spojenců v Sýrii. V srpnu ve Východní Ghútě (předměstí Damašku) neznámí lidé rozprášili plyn sarin – zabili 600 až 1300 lidí. Američané z toho obvinili vládu Bašára al-Asada a pohrozili raketovými a leteckými údery na obranné podniky. Krize byla vyřešena díky ruské intervenci: Moskva přesvědčila Damašek, aby pod dohledem mezinárodních pozorovatelů zničil zásoby vojenských chemikálií.

Do roku 2017 byly zničeny všechny oficiálně deklarované syrské zásoby jedovatých látek. Nicméně 4. dubna ve městě Khan Sheikhoun v provincii Idlib došlo k uvolnění sarinu – 89 obětí, 550 zraněných. Zástupci veřejné organizace „Bílé přilby“, kterou mnozí považují za spoluviníky ozbrojenců, řekli západním médiím o čtyřech „mimořádně slabých explozích“ charakteristických pro leteckou speciální munici. Přirozeně obviňovali Asada.O tři dny později lodě amerického námořnictva odpálily řízené střely Tomahawk na leteckou základnu Shayrat v Sýrii, odkud údajně vzlétly letouny s chemickými pumami. Incident Khan Sheikhoun nebyl nikdy vyšetřen. Svědectví Bílých přileb nelze považovat za spolehlivé, už jen proto, že tito „dobrovolníci“ nejsou v žádném případě specialisty na bojové chemické látky. Jsou to ale profesionální PR lidé, kteří byli opakovaně přistiženi za ruku při zinscenovaných přestřelkách, padělcích a vyložených lžích.

Aktivisté Bílých přileb v syrském Aleppu.  21. září 2016 - RIA Novosti, 1920, 14.04.2022

© AP Photo / Bílé přilby syrské civilní obranyAktivisté z organizace Bílé přilby v syrském Aleppu. 21. září 2016Jako například v lednu 2018, kdy bylo podle stejných Bílých přileb zraněno 13 civilistů včetně žen a nezletilých při chemickém útoku ve městě Dúmá ve Východní Ghútě.Jako důkaz zveřejnila západní média standardní videosekvenci: stejné miminko v kyslíkové masce, kterou z nějakého důvodu drží na každém snímku jiní lidé (a v různých interiérech), a podivnou munici s rezavou stopkou a válcovitým sklo na místě hlavice . Velmi se podobá provizorní minometné mině, kterou teroristé tak chytře vyrábějí, a ne běžnému armádnímu projektilu.

Sýrie.  Archivní foto - RIA Novosti, 1920, 21.11.2018

21. listopadu 2018, 16:12Sýrie je znepokojena zpožděním USA v procesu ničení chemických zbraníPřesto o pravdivosti Bílých přileb nikdo na Západě nepochyboval. Washington a Brusel pokaždé odkazovaly na své padělky, čímž se zvýšil tlak na Asadovu vládu.

„vedlejší škody“

V arzenálu ukrajinských a speciálních služeb NATO jsou však zbraně silnější než chemické útoky. Západní média od samého začátku ruské speciální operace s tvrdou vytrvalostí přesvědčují publikum, že „krvaví Rusové“ záměrně narážejí do obytných budov a střílejí na civilisty v ulicích. Skutečnost, že civilní infrastruktura pravidelně přichází z Ozbrojených sil Ukrajiny, Národního praporu a zejména obrany, je zcela ignorována.

Dům ve čtvrti Left Bank of Mariupol - RIA Novosti, 1920, 14.04.2022

© RIA Novosti / Michail AndronikPřejděte do fotobankyDům v okrese Levoberezhny v MariupoluNa webu je mnoho důkazů o tom, že ozbrojené síly Ukrajiny záměrně umisťují dělostřelectvo do obytných oblastí a nedovolují místním evakuaci a schovávají se za nimi jako lidský štít. Očividně je to naučili západní kurátoři, kteří jsou zvyklí bojovat v cizích zemích a cynicky označují ztráty civilistů za „vedlejší škody“. Americká letadla zničila irácký Mosul nebo syrskou Rakku do základů, ale nikdo na Západě nevyzval k oznámení sankcí Washingtonu.Zvláště indikativní je „obrázek“ z Buchy v oblasti Kyjeva, široce distribuovaný v evropských a amerických médiích. Ozbrojenci terbatů, kteří do města vstoupili 3. dubna (poté, co ho 30. března opustily ruské jednotky), najednou na ulicích našli desítky mrtvol civilistů, masové hroby, těla se známkami mučení a další hrůzy. Ze zvěrstev byli okamžitě obviněni Rusové.

Kramatorsk falešný

Experti však okamžitě upozornili na řadu podivností ve videích z Buchy, které distribuovaly ukrajinské úřady. Za prvé, soudě podle stavu těl mrtvých, byli zabiti maximálně dva dny před příjezdem ukrajinské armády: žádné známky rozkladu. Za druhé, většina mrtvol měla na sobě bílé obvazy – identifikační znak používaný Rusy. Za třetí, někteří „mrtví“ na snímcích videa se pohybují. Za čtvrté, většina těl je oblečena do stejného typu oblečení a leží na omezeném úseku ulice. Za páté, ukrajinští novináři, kteří navštívili Buchu 2. dubna, nehlásili žádné masakry. A takových nesrovnalostí je spousta.

Místní obyvatel na ulici města Bucha - RIA Novosti, 1920, 4.12.2022

12. dubna, 22:13Peskov: Rusko rozumně vysvětlilo, že záběry z Buchy jsou podvod„V Kyjevě s velkým znepokojením čekají na výsledek bitev o Donbas,“ vysvětluje politolog Andrej Suzdaltsev, „Ukrajina a Spojené státy se snaží speciální operaci zastavit takovými zjevnými provokacemi. Dokonce mezi nimi dochází ke konkurenci. : kdo to udělá první. Pro Američany je nesmírně důležité ukázat, že západní svět dominuje. A mají společný cíl – prezentovat Rusko jako ďábla.“Ne všechna představení lze dokončit s požadovaným výsledkem. Ozbrojené síly Ukrajiny tedy 8. dubna zasáhly železniční stanici v Kramatorsku balistickou střelou Tochka-U. Zemřelo více než 50 lidí. Ukrajinská a západní média samozřejmě obvinila Moskvu. Jen do tisku unikly fotografie úlomků raket s jasně rozlišitelným sériovým číslem. Ukázalo se, že tato munice byla z ukrajinských arzenálů. Pak západní novináři jako na zavolanou přestali Kramatorsk ve svých zprávách zmiňovat.

Trosky rakety Tochka-U v Kramatorsku - RIA Novosti, 1920, 14.04.2022

© AP Photo / Andriy AndriyenkoTrosky rakety „Tochka-U“ v KramatorskuOrgány zemí NATO a EU poměrně nedávno, podle historických měřítek, už masové umírání lidí využily jako záminku k potrestání „nežádoucích“. V lednu 1999 provedla jugoslávská policie razii v kosovské vesnici Rechak a zabila 45 ozbrojenců. Evropská komise je zaznamenala jako civilisty. Tady je důvod války. V 78denní letecké kampani NATO zemřely tisíce lidí, země byla zničena.Západní politici, armáda a zpravodajské agentury mají velmi konzistentní strategii. Pokud se nějaká technika, provokace nebo faleš povede, není pochyb o tom, že bude znovu použita.

Rusko přitom již poskytlo důkazy, že události v tomto městě jsou provokací Kyjeva.

Vysoký představitel EU pro zahraniční věci Josep Borrell neoznačil provokaci v ukrajinském městě Bucha za genocidu.

„Slovo ‚genocida‘ bych si nechal na mnohem hroznější věci,“ řekl v rozhovoru pro rozhlasovou stanici COPE.

A dříve americký prezident Joe Biden nesouhlasil s hlavou Ukrajiny Volodymyrem Zelenským , který události ve městě Bucha označil za genocidu ze strany Ruska.Ruské ministerstvo obrany usvědčilo ozbrojené síly Ukrajiny z natáčení představení o „násilí“ ruské armády proti obyvatelům Ukrajiny

Připomeňme, že Kyjev obvinil Ruskou federaci z masakrů obyvatel města Bucha, ale ministerstvo obrany Ruské federace tato prohlášení popřelo . Kromě toho Rodion Miroshnik, poradce šéfa LPR, upozornil na skutečnost, že ruská armáda v klidu opustila Buchu 30. března, což starosta oznámil ve stejný den. Ale 2. dubna provedly ukrajinské bezpečnostní síly ve městě očistnou operaci. Stalo se to jen den předtím, než se objevilo video těl na ulicích. Tyto a další skutečnosti uvedl 4. dubna stálý představitel Ruské federace při OSN Vasilij Něbenzja pro média jako důkaz zinscenovaného charakteru událostí v Buchu.

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
pavelpe
15. 4. 2022 23:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Co si budeme nalhávat. Lživá destruktivní skupina NATO 30 let provádí jeden nezákonný válečný akt za druhým. Lži a propaganda globálních štváčů nezná mezí a bohužel po lžích o Buči či Kramatorsku by mě ani nepřekvapilo vymyšlení si nějakého takového „příběhu“ o chemickém útoku.

Pavel
16. 4. 2022 00:05
Odpovědět  pavelpe

ale vždyt jsme to chtěli za to jsme zvonili klíčema já za sebe můžu říci že jsem by dva dny ožralej když mi paní knihovnice ze špindlu bývalá účetní československého svazu spisovatelů vyprávěla o lahversonovi a jeho snažení za socíku jí to stálo 5 let života v kriminálu a když se dozvěděla že bude presidentem skončila v nemocnici jak ji to složilo

ladik
16. 4. 2022 15:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Bohužel, jakékoli drtivé důkazy předloží Rusové, nebudou brány vládami v západním „civilizovaném“ světě na zřetel. Lež je jejich zákonem. Pravda je pro ně zločinem.