nezařazené

Výroba Sputniku V může začít ve Spojených státech

VLADIVOSTOK 2. září – RIA Novosti. 

Americké farmaceutické společnosti jednají o možnosti výroby ruské vakcíny proti koronaviru “Sputnik V” pro export do třetích zemí, řekl agentuře RIA Novosti Alexis Rodzianko vedoucí Americké obchodní komory v Rusku (AmCham).

“Včera jsme se setkali se zástupcem RDIF, jejich velký projekt “Sputnik V” získává stále více mezinárodního uznání. Nastala situace, že doufají, že ho začnou vyrábět v zemi, která “Sputnik V” neuznává, pro export do třetí země“, – řekl partner Východního ekonomického fóra.

„Včetně,“ odpověděl Rodzianko na otázku, zda probíhají jednání s americkými společnostmi o výrobě vakcíny “Sputnik V”.

“Sputnik V” je vakcína založená na dobře prostudované platformě vektorů lidského adenoviru vyvinutá v Národním výzkumném centru Gamaleya pro epidemiologii a mikrobiologii. Očkovací schéma zahrnuje aplikaci dvou složek léčiva v intervalu tří týdnů. Očkovaná osoba je považována za chráněnou za 21 dní po aplikaci druhé složky.

Dnes je „Sputnik V“ registrován v 70 zemích, celková populace všech zemí, které schválily „Sputnik V“, jsou čtyři miliardy lidí, což je více než 50% světové populace. Východní ekonomické fórum se koná 2. – 4. září v areálu Federální univerzity Dálného východu ve Vladivostoku.

https://bit.ly/3kSuV0L

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
3. 9. 2021 18:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Jo. Celej svět co nevidět přejde na Sputnik V, akorát nám (mě tedy rozhodně ne) budou ušáci, díky vrbětickým gerojům, dál cpát předražené genovakcíny.