Vylodění okupantů v Pozzallo – Itálie 2.2. 2020

Itálie:

Sebevražda Evropy radostně pokračuje. Média už o tom ani nepíší…

2.2. 2020 Pozzallo – Itálie Video : Matteo Salvini – Monika Pilloni : Sympatizanti z Čech, Moravy, Slezska a Slovenska

2.02.2020 Španělská neziskovková loď vplula do přístavu Pozzallo ráno po 9 hodině.

Na palubě bylo 363 migrantů, z nichž prý 57 nezletilých…

Zvýšené ochranné opatření zdravotníků a policie. Zdravotnický personál si navlékl bílé ochranné kombinézy a roušky. Byl aktivován protokol Coronavirus (možná tak akorát pro lékaře)…Dle nařízení vlády o “zdravotním nouzovém stavu.” Prý byla celá procedura vylodění delší než jindy…

Prvního migranta položili na lehátko (viditelně nemocní vystupují vždy jako první). Byla mu změřena teplota… Byl odnesen do sanitky… Posléze lékaři vstoupili na palubu.

Okolo 11:30 byl povolen výstup, potom co byla provedena celková kontrola na palubě. Zde migranti ukazují jak jsou šťastní, že dosáhli svého cíle (mladí invazoři nadšeně tleskají).

První vystupují ženy a děti. Je zde pouze 8 žen a z počtu 57 nezletilých vidím jen 1 dítě, ostatní jsou mladí muži!!! Mužů, kteří se nenechali zapsat jako nezletilí je 298.

Divadélko pro kamery nesmí chybět… Kvůli coronavirusu byla každému zkontrolována teplota…

Někteří migranti mají popáleniny ze člunů (od uhlovodíkových látek – da idrocarburi) a v jednom případě bylo podezření na zlomeninu.

Teplota byla kontrolována 2 krát za sebou. (Se stopkama jsem naměřila, že tato dvojitá kontrola jednoho migranta trvá 13 vteřin)!!!

Migrani na palubě Open Arms byli naloženi v 5 různých akcích. Poslední v SAR vodách Malty. Gerard Canals, šéf mise: … “Open Arms odplula z přístavu Siracusa minulou neděli. Po 24 hodinách jsme v pondělí v noci nalezli první plavidlo a následně jsme učinili celkem 5 akcí.” Gerard Canals, šéf mise Open Arms: “Zachránili jsme 365 osob. 2 z nich CP310 evakuovala na ostrov Lampedusa.”

Dále říká: “potom jsme se pokusili navázat kontakt s Maltským úřadem, abychom si domluvili bezpečný přístav, protože poslední akce byla v Maltských SAR vodách, ale odmítli jakékoliv vylodění nebo koordinaci z jejich strany.Takže jsme požádali o povolení Itálii a po 2 dnech nám povolili příjezd do přístavu Pozzallo, kde jsme nyní vylodili 363 osob”, dodává Canals.

Vylodění a se dokončilo okolo 14 hodiny.

Video zdroj: Local Team
České titulky: Monika Pilloni
https://bit.ly/2OsKFbu
https://bit.ly/36Yoosb

sdílet na