Vyjednávací super maraton Putina

Ruský prezident Vladimir Putin uspořádá v Soči v rámci rusko-afrického ekonomického fóra sérii summitů, uvedl náměstek hlavy státu Jurij Ušakov. Noviny Komsomolskaja Pravda označují nadcházející sérii událostí
za super maraton.

Podle Ušakova bude ve středu 23. října zahájena řada pracovních setkání ruského vůdce. 
Předpokládá se, že v tento den bude jednat se svým tureckým protějškem Recepem Tayyipem Erdoganem
o vojenské operaci v Sýrii, jakož i s egyptským prezidentem Abdelem Fattahem al-Sisi a řadou vůdců předních regionálních organizací.

Kromě dvoudenního summitu se Putin setká se zástupci 54 afrických zemí, včetně prezidenta Jihoafrické republiky Cyril Ramafosy a vůdce Namibie, Hage Gottfrieda Heynoba, předsedy vlády Etiopie Abiy Ahmeda
a prezidenta Středoafrické republiky Faustina Touadery.

Akce se zúčastní také prezidenti nebo předsedové vlád Konžské demokratické republiky, Ugandy, Nigérie, Súdánu, Alžírska, Angoly, Keni, Rwandy a Guinejské republiky. Mezi možná témata jejich jednání s ruským vůdcem, jak objasňuje RIA Novosti, patří rozvoj ekonomických vazeb, dvoustranná spolupráce, vojensko-technická spolupráce, společná práce v otázkách prevence a boje proti infekcím.

“Každý chce uspořádat celodenní setkání s Putinem, i když každý chápe, že to technicky ani není možné” říká publikace Komsomolskaja Pravda. Je třeba poznamenat, že na to, aby jednoduše pozdravil každého z účastníků fóra a představil se s nimi před fotografy, bude ruský prezident potřebovat alespoň hodinu.

O tom, kdy maraton vyjednávání ruského vůdce skončí, Ušakov nemůže spekulovat. Putin organizuje desítky schůzek, účastní se několika zasedání a dvou plenárních zasedání.

Na začátku října, v předvečer svých narozenin, odpočíval ruský prezident v sibiřské tajze, kde si užíval podzimní přírody. 20. září mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov uvedl, že Putin zpravidla nemá nikdy úplně volno, protože „přicházejí zprávy z oddělení, vyvstávají otázky, které vyžadují rozhodnutí prezidenta“.

https: //lenta.ru/news/2019/10 / …

sdílet na