“Vyjadřuji solidaritu obětem liberálního fašismu”

Incident s redaktorem Sputniku má ohlas i na Slovensku. 

“Vyjadřuji solidaritu obětem liberálního fašismu,” píše Blaha

Slovenský poslanec za stranu Směr-SD Ľuboš Blaha okomentoval incident, který se odehrál mezi novinářkou Deníku N Petrou Procházkovou a korespondentem Sputniku Vladimírem Frantou na mediální konferenci v Praze. Blaha odsoudil fyzický útok novinářky a také lidi, kteří takové chování chválí.

Blaha ve svém příspěvku na Facebooku hned na úvod poukázal na dvojí metr v otázce násilí.

“Sluníčka se tváří jako ztělesnění humanismu a chvějí se dojetím, když hovoří o gayích či migrantech, žvaní
o svobodě, demokracii, toleranci a tak … Ale když jde o názorové oponenty, tak to řeší fackami, výhrůžkami, násilím,” napsal s tím, že případ v Česku je jen špičkou ledovce.

“Duševně zjevně nevyrovnaná novinářka Petra Procházková z tamního Deníku N fyzicky zaútočila na novináře alternativního média Sputnik.  Nejdříve po něm nepříčetně vřískala, že se má stydět za své názory. A pak mu vyrazila z rukou mobil a udeřila ho do obličeje,” popsal incident Blaha.

Také odsoudil reakci některých médií a politiků, kteří Procházková podpořili. 

“Sluníčka po celé síti dělají z násilničky hrdinku, která vlastně svou zlobou a násilím bojuje proti ruské hybridní válce. Najednou není nutné zdůrazňovat, že násilím se spory neřeší. Najednou není nutné se chvět dojetím z pravdy a lásky. Najednou je nutné tleskat fyzickým útokům – skvělé!” Dodal.

“I slovenští liberálové útočí – naposledy včera v noci”

Politik dále uvádí podobné případy, které se staly na Slovensku. 

“U nás se děje totéž. Ne tak dávno fyzicky napadli alternativního novináře na tiskovce Čaputový. Ne tak dávno poslanec SaS Osuský fyzicky inzultoval člověka, který vyjádřil nesouhlas s jeho politikou.

Včera se odehrál případ v prešovském baru, kde napadli mladého levičáka Lukáše Perného – sluníčka se mu vyhrožovali násilím, neboť prý píše statusy Luboše Blahy,” napsal poslanec a také dodal, že se směje podezření, že má nějakého spoluautora.

“Liberální extrém stále více připomíná esesáky”

Na konci si Blaha vzpomněl na časy fašismu a porovnal některé činy té doby s dnešními útoky. 

“Stále více připomínají jednotky SA a později SS, které Hitlerovci posílali do ulic, aby mlátili socialisty a oponenty. Mluvili o ,židovské’ hybridní válce, dnes mluví o ‘ruské’ hybridní válce. Jsou velmi podobní esesákům. Jejich život je násilí a nenávist” napsal Blaha.

“Chtěl bych vyjádřit solidaritu obětem liberálního fašismu. Začíná to mít epidemické rozměry a my to musíme zastavit,” podotkl.

Útok Petry Procházkové na redaktora Sputniku

Včera večer publikoval YouTube kanál Raptor TV Live video. Na něm je vidět, jak novinářka Deníku N Petra Procházková nejdříve verbálně útočí sprostými slovy na redaktora Sputniku Vladimíra Frantu. O několik okamžiků později mu nejprve vyrazila z ruky mobilní telefon a následně dala facku.

K události došlo na novinářské konferenci Media 2019, která probíhala od 20. do 22. listopadu v pražském hotelu Grand Majestic Plaza. Petra Procházková tak dala najevo svou nespokojenost s tím, jak korespondent Sputniku referoval o jejím vystoupení na fóru.

Český deník N zveřejnil ke konání novinářky následující stanovisko

“Celá akce nese znaky připravené provokace ze strany zástupce propagandistického serveru Sputnik. Jeho redaktor vydal o zkušené novinářce Petře Procházkové pomlouvačný článek a následně ji a našeho fotografa obtěžoval natáčením a fyzickým kontaktem přímo na akci. Petra Procházková se neměla nechat vyprovokovat, přestože je její reakce lidsky pochopitelná. Bez jakýchkoliv pochyb je však jasné, kdo cíleně lhal a manipuloval a kdo na místě nerespektoval opakované žádosti o ukončení obtěžování.”

https://www.hlavnespravy.sk/incident-redaktorom-sputnika-ma-ohlas-aj-slovensku-vyjadrujem-solidaritu-obetiam-liberalneho-fasizmu-pise-blaha/1965107

P.S.
Z tohoto videa je zřejmé kdo lže a kdo koho provokoval, jediný kdo zde cíleně lže a manipuluje je Deník N:

sdílet na