“Vyberte si svou budoucnost.” Oficiální reklama na volby do EP s párem tmavé pleti

Kampaň evropských instituci před volbami do Evropského parlamentu, které se uskuteční koncem příštího týdne, je v plném proudu. Jednotlivé volební spoty však vyvolávají vlnu kritiky.

Evropský parlament v dosavadní kampani využil například transvestit zpěvačku Conchitu Wurst (více v článku ) a jeho zastoupení na Slovensku vsadilo na tzv. YouTubery a influencery, kteří měli ovlivnit zejména mladou generaci (více v článku ).

Kromě toho EP v oficiálním video spotu k volbám se snaží naznačit, že děti se už rodí společně – jako Evropané. Zároveň v jedné ze svých výzev hlavní roli hrají představitelé tmavé pleti, na co na sociální síti reagovalo negativně množství lidí.

V jednom z videí k potenciálním evropským voličům promlouvá dětský hlas, který říká, že “někteří přišli na svět plánovaně, někteří z nás plány změnily”. Přesto, jsme prý všichni společně ovlivnili tento svět ještě předtím, než jsme se narodili.

EP ve videu navozuje pocit, že lidé v jednotlivých zemích se rodí jako Evropané. 
“Život v nás dokáže vyvolat pocit křehkosti a samoty, pokud víme, že se blíží změny a nic už nebude jako předtím. Říká se, že na tento svět přicházíme sami. 
Není to tak! Od první sekundy jsme na tomto světě společně.”

Kvůli globálním výzvám a problémům je podle EP nyní šance změnit naši budoucnost, proto se lidé mají zúčastnit voleb. “Společně můžeme podporovat mír, rovnost, práva a demokracii. Každý z nás zde může zanechat stopu, ale spolu můžeme dokázat mnohem víc. Právě proto volíme.”

K videu na serveru YouTube Evropský parlament dodává:
“Od první sekundy jsme na tomto světě společně. Každý z nás zde může zanechat svou stopu, ale společně můžeme udělat skutečné změny. Zvolte si svou budoucnost. Evropské volby – 25.května.”

“Kromě svého hlasu můžete udělat něco navíc. Můžete také přesvědčit ostatní, aby šli volit, a tak ovlivnit to, jakým směrem se Unie bude ubírat.”

Iniciativa dále na své stránce uvádí, že Evropané čelí mnoha výzvám – “migrací počínaje, změnou klimatu či ochranou dat konče”. 

“Žijeme ve stále globalizovanějším světě plném konkurence. Zároveň referendum o brexitu ukázalo, že EU není nezpochybnitelným projektem. I když většina z nás považuje demokracii za samozřejmost, zdá se,
že je stále více ohrožena.”

Mnozí uživatelé sociálních sítí namítali zejména to, že hlavními postavami kampaně je pár tmavé pleti, kteří prý nereprezentují majoritní populaci Evropy.

Iveta napsala:
“Nerozumím. Odkdy jsou vzorem občanů EU představitelé afrických zemí? Změnilo se něco, nebo jste prostě určili, že bílé obyvatelstvo musí vyhynout a nahradit ho černé? Má to být ukázka naší popravy? A my si máme dokonce volit představitele, kteří nám otevřeně hlásají jako naši budoucnost vyhynutí a upřednostnění občanů jiných kontinentů. Pak jste asi zešíleli, pokud máte dojem, že toto si zvolíme dobrovolně.”

Uživatel Vladimír má podobný názor:
“Není to omyl? Taková kampaň s titulním foto patří do Afriky a není to o budoucnosti Evropy!”

V podobném duchu s vyjádřila i Jarmila:
“Ukázka, co magoři v EU chtějí u nás realizovat.”

Evropský parlament v reakci uvádí:
“Žádáme diskutující, aby dodržovali zásady diskuse pod příspěvky EP. Vážíme si různorodost názorů, nemůžeme však tolerovat komentáře, které jsou urážlivé samy o sobě či vůči jiným uživatelem. Komentáře, které jsou v rozporu se zákony nebo našimi pravidly budeme mazat. Děkujeme všem slušným diskutujícím.”

https://www.hlavnespravy.sk/zvolte-svoju-buducnost-oficialna-reklama-volby-do-ep-parom-tmavej-pleti/1759577

sdíletj na

12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
17. 5. 2019 22:18
Odpovědět  Janinna

Haló, halóóó,..je tu Janinna, co koně miluje?

Administrátor
17. 5. 2019 22:30
Odpovědět  Janinna

Jo, to jsem také četl, jen nevím, jak chtějí zabránit otravě ostních zvířata. Nebo ten jed kočkám popíší only for cats?
V západním světě se zase přemnižili černí živočichové,…co s tím? Stejné řešení, jako v Austrálii?

Administrátor
17. 5. 2019 22:53
Odpovědět  Janinna

Co obrázek? Myslíš toho koně? Tak to je jako ta hvězda po 22 hod., nebo +18.
Do článku jsem umístnil video,..ta ukradená Amerika je neskutečně veliká,..prostě se jen podíváš do kraje kolem sebe a cítíč svoji malost, jak ve vesmíru. A ty koně, kteří tam jsou jsou stejně malinkatý….prťatý….Vadili indiáni, vadějí i koně.
http://img24.cz/images/58964357859463688010.png

Administrátor
17. 5. 2019 23:03
Odpovědět  Janinna

Tak obrovská země a není na ní místo pro koně?…krásná věta se slzou.

Administrátor
17. 5. 2019 22:25

A nejen to,…i bílý muž stojí za ,…..a v očích ženy je k ničemu. Tedy dobrá, tak si i ty mimina dělejte sami;). Spráně by mělo být, že tenhle market půjde do ……do zapomnění.
Tedy nejen že bílý jsme špatní budikničemu….No tak nastupte černí..budujte tvořte a ne jen děti…
https://www.youtube.com/watch?v=9PLKVNBcF3s

Administrátor
17. 5. 2019 22:46
Odpovědět  Janinna

Ta k s tím Old Spice si se trefila. Já sice mám také, ne že bych osobně zakoupil, ale když vidím tu reklamu, tak jsme na to stejně. Ta je tak dokonele hnusně odpudivá …stejně jak. “můžu hned” a to z důvodu, aby vešla do podvědomí. O otom to je,..Buď krásná, nebo hnusná. Hnusnou má i Alza, a mnoho lidí řekne že kvůli tomu mimozemšťanovi….

Janinno, ti černí si svojí voličskou základnu budují úspěčně. Zde už není co řešit krom zdi, jako buduje Donald.https://www.eurabia.cz/Articles/33070-muslimsky-uprchlik-ma-v-nemecku-tri-zeny-a-13-deti-nepracuje-a-zije-ze-socialnich-davek-a-nemecke-urady-mu-jeste-podkuruji.aspx