Vpravdě revoluční řešení, jak rychleji doletět k MARSU

RF vyvíjí elektro-reaktivní raketové motory | plazmové motory | iontové motory | jaderný tahač ZEUS

https://www.youtube.com/watch?v=a5TWvZ7ez2k

sdíletj na

Souhlas
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Peter
24. 11. 2022 21:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Když si vzpomenu na své mládí, jak jsem četl příběhy sci-fi, dnes prostě nelze napsat fantastické příběhy, prootže by došlo k nepochopení, vzpomínám na to, jak jsem považovalk zua samozřejmé, že se poletí na Měsíc, na Mars, i ke hvězdám. To trvalo jen do doby, než jsem pochopil také, že mnoho lidí nečte příběhy, ale jen slova. A navíc mnozí ani vlastně nečetli prakticky vůbec, i když se třeba chlubili nějakou tou knihovnou. Já mám sice asi 15 000 knih, ne všechny zdaleka beletrie a spoustu odborných časopisů ze všech možnýách oborů a všechny jsem přečetl (místo sledování amerických filmů a podobných zábav), ale netroufl bych si říci ani jednou, že všemu nebo něčemu zcela rozumím.
Proto jsem rád, že Rusko přichází s novou možností letů. Myslím si, že je to nakonec výsledek sovětské sci-fi školy. Výsledky sci-fi školy západního směru vidíme rovněž dnes na vlastní oči. Už tenkrát to byla samá katastrofa, násilí, tyranie, hvězdné války a honba za majetkem. Je jen málo skutečných výjimek ze západní produkce, které přežily čas. Ostatně ty rozdíly jsou krásně vidět na „východních“ (i našich) a západních filmových a tv zpracováních takových klasik jako jsou díla Julese Vernea.

Pavel z Moravy
25. 11. 2022 11:39
Odpovědět  Peter

Petře, tedy klobouk dolů. To je úžasná sbírka knih. A to já si myslel, že ta moje asi necelá tisícovka knih je něco. Musím se ale přiznat, že po převratu jsem toho již moc nekoupil. Časopisy atd do sbírky nepočítám, i tak stejně nevím, kdo ty moje knihy bude v budoucnu číst. Být trochu sečtělý se dnes nenosí. Vaše skromnost, že ne všemu až tak rozumíte je skutečně vyjádřením toho správného chlapství. Být upřímný k sobě i jiným to je kumšt. Tady na Pokecu s výjimkou těch různých trotlů trolíků jsou fajn lidé. Od každého i v našem věku je možno se ledasčemu přiučit. Lidé si mají pomáhat a být přáteli, to je to nejcennější co dnes máme. To se právě ti parchanti škůdci zemští snaží zničit. Možná, že se jim to podaří, a zničí nás. Já se jich zbabělců nebojím.

Rattus
25. 11. 2022 13:11
Odpovědět  Pavel z Moravy

Přidávám se k uznání. 15000 knih to bych musel mít pokoj navíc.Mám také asi tak
tu tísícovku.Sci-fi jsem vždy miloval.Mám knihy od Asimova.Strugackých,Lema a
naše autory Souček,Neff.Ted‘ se přikláním spíše k fantasy.Zaklínač od
Sapkowského je můj favorit.Jako polský autor používá v těchto románech staré
slovanské báje a symboliku.To se mi líbí.

Peter
25. 11. 2022 13:27
Odpovědět  Rattus

Ty knihy jsou za celý život. Tehdy stály tolik, že jsem si je mohl dovolit kupovat. Dnes už ne. Část je také po rodičích a čast mi koupili jako děcku. Ano, mám knihy de facto ve dvou pokojích, nepočítaje časopisy. Teď mám – nevím kolik – knihy v elektronické podobě, ovšem ty jsem zdaleka všechny nečetl a ani „neprolítl“. Nejčastěji využívám bezplatné – dosud – knihovny v ruském jazyce. Tam lze najít prakticky vše důležité a něco navíc, co je typicky „ruské“. Ale jak říkám – teď jinými slovy – všechnu moudrost z nich člověk nevyčte. Mnohé musí nakonec sám prožít. I to co se mu nelíbí. A hlavně musí být mozaikové chápání toho všeho kolem nás.
Jeden velmi chytrý člověk mi řekl, že k pochopení světa stačí plně tzv. středoškolské vědomosti, pokud se člověk je ochoten stále učit. On sám přezíral spoustu vysokoškoláků, protože říkal, že nakonec je pro tyhle „esa“, jak říkal, nejdůležitější navazovat kontakty pro budoucí využití (všeho druhu). Nechávám to na jeho svědomí.

Rattus
25. 11. 2022 15:24
Odpovědět  Peter

Také jsem hodně podědil po svém dědečkovi,to byl historik a po tchánovi
sci-fi.Rád poslouchám audioknihy na svých toulkách přírodou.Ted‘ mám
rozposlouchanou audiovku,Paměti Prokopa Drtiny.Byl to tajemník
prezidenta Beneše,ale to vám nejspíš nemusím říkat.Je to dost dobré a
dá se to stáhnout na Uložto.Na nové také nemám.Jsem čerstvý důchodce
a 4 roky po rozvodu.Takže rád brouzdám po antikvariatech a pár dobrých
věcí jsem ojevil i v knihobudkách.

Rattus
25. 11. 2022 15:34
Odpovědět  Rattus

Pokud zdejším vlastencům mohu doporučit knihu o nepříliš vzdálené
historii, tak je to dílo plzen’ského historika Jana Drnka-Žáby v mlíku.
Děj začíná několik let před r.1938 a pokračuje nepřijetím Mnichova.
Takže půl knihy realita,historie a půl fikce.Ale nádherná fikce.nemá
cenu zde dodávat,že vše končí odražením německého útoku a smrti
Hitlera.Velkou úlohu v knize hraje při obraně rep.SSSR od kterého
jsme dostali 800 letadel,což nakonec bylo rozhodující.

skeptik
25. 11. 2022 19:10
Odpovědět  Peter

Americké filmy to je čistá propaganda o „čestných“ „odvážných“ „mírumilovných“ Američanech jak zachraňují svět před zlem.
Většinou je to propaganda na druhou, když to „zlo“ představuje SSSR, Rusko nebo jiný slovanský národ.

https://covertactionmagazine.com/2022/03/27/black-ops-in-hollywood-from-censorship-to-normalization/

Milan ze Zahrady Čech
24. 11. 2022 22:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak to máme jaderné perpetuum mobile (reaktory 4 gen.) a tím pádem nejen elektřinu nafurt, ale i vodík nafurt, takže žádné větrníky a fotovoltaiky a elektromobily a ekopýčoviny, k tomu mobilní jaderky, a ted ještě, pokud si to správně vysvětluji, iontový raketový motor… O kterém snil A.C.Clark… A to vše v posledním desetiletí – když tedy nepočítám výzkum, rozumí se.
Trole-1, co myslíš, kdy natrhnou ušáci pr-del mužikům v láptích?
P.S. To je kolem toho ticho v našem majstrýmu, co? Aby taky ne. NATO je ve válce s Ruskem, a zatímco z toho NATO hysterčí, méda si točí palci mlejnek a při drbání ve válečným kožichu jen tak mimochodem postrkuje svět ke hvězdám.

Veny232
25. 11. 2022 00:29

Iontový motor je znám dávno, spousta moderních satelitů je dnes má… Ovšem má problémy, které nedokážem vyřešit. Zaprvé potřebuješ pro něj energii a to velké množství, kde jí vzít? Zadruhé má malou učinost, při cestě na dlouhé vzdálenosti se to vyplatí ,ale i tak to není žádný zázrak. Když bereš v uvahu, že potřebuješ také zabrzdit, je Iontový motor pro cestu na Mars k ničemu, než z něj vytáhneš slušnou rychlost, už budeš muset brzdit…Další o čem píší jsou jaderné reaktory…no, ještě nikdo nepřišel na to, jak reaktor ve Vakuu uchladit… Vesmírná stanice musí mít panely jak fotbalové hřiště,aby se zbavila tepla z počítačů a lidí… reaktor ve Vesmíru je scifi…jedině otevřený pohon Orion, ale to se díky jadernému znečištění Vesmíru zavrhlo dávno…ještě k tomu na tak krátkou cestu je to také k ničemu. Takže já stále nic převratného nevidím…na tom pracují všichni , ne jen Rusko.Jde o to,že to je k ničemu….

Milan ze Zahrady Čech
25. 11. 2022 11:09
Odpovědět  Veny232

Uvidíme. Rok 2030 není zas tak daleko.

Veny232
25. 11. 2022 00:16
Ohodnotit příspěvek :
     

To je všechno k ničemu. S tím se Vesmírem cestovat nedá. Dvojitý plášť , mezi radioaktivní plyn a do něj pulzy vysokého napětí o frekvenci 10 na jedenáctou +. Funguje to jako cedník. Vesmírem prochází,různé vlny, Ionty nesoucí náboje, to všechno spojuje prostor. Hmota je jako cedník, tyhle věci skrze ní procházejí a zároveň s ní provádí interakci. Tedy voda teče skrze cedník. Jak jí v tom zabránit? No jednoduše, když tím cedníkem budete extra rychle kmitat ze strany na stranu, molekuly vody v dírkách, budou putovat ze strany na stranu, od jedné strany děrky ke druhé, a voda neproteče. A tak funguje pohon UFO. Plášť lodi je elektromagneticky rozkmitaný na tak vysokou frekvenci, že skrze něj nic nepronikne, ani gravitační vlny.
Vznikne prostor v prostoru ,pokud na ten objekt vystřelíte kulku,nejkratší cesta prostorem pro tu kulku na druhou stranu lodi bude po obvodu pláště lodi. Vůbec se lodi nedotkne, je jedno jak velká a jak rychlá bude. Můžete na tu loď střílet roky, a nebude mít škrábanec.
Díky tomu že tvoří prostor v prostoru, neplatí pro ní fyzikální zákony Vesmírného prostoru, takže ,setrvačnost, omezení rychlosti světla…. nic. Může létat milionkrát rychleji než světlo instantně z místa,aniž by vás setrvačnost rozdrtila na atomy…..Američani už to mají dokonce potají patentované..https://patents.google.com/patent/US10144532B2/en

Peter
25. 11. 2022 09:24
Odpovědět  Veny232

Copak o to, Američané mají patentovanou kdejakou „figňu“. Otázkou je přivést to do života. A to je ten kámen úrazu. Víte, že všechny problémy se suchem a deštěm lze skutečně řešit „pouhým stisknutím knoflíku“ nepříliš velkého přístroje? Vychází z vlastností lektřiny v přírodě. Znáte ty antény, kterými mají Američané ovlivňovat i počasí? Tak ten „aparát“ je zhruba maximálně stejně velký. Používá se to občas – podle kontraktu – v Mexiku. V současné době mraky přivolávají jako šamané Američani, klasicky rozprašováním „kovových částeček“ na mraky, aby pršelo nebo nepršelo. Výsledky Američanů? Jen vydělávají peníze a nic jiného.
A to všechno protože současná věda je uměle zadržovaná. Vždyť kdo dostane prostředky na výzkum? Dnes to není jako dříve, kdy se prostě pozorovalo a dalo se zkoumat i jen za své. Do vědy pronikli kariéristé, hlupáci, podvodníci. Copak vás nevaroval Kovid?
Ostatně kdybychom věřili zprávám, tak už máte mobil o váze 30 gramů a nabitý vám vydrží nejméně při plném provozu měsíc … už by dávno nebyly problémy se skladováním elektrické energie. Neznám ten váš příklad, ale podezřelý je mi původ.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Veny232
25. 11. 2022 10:24
Odpovědět  Peter

Správně…

Helena
25. 11. 2022 13:20
Odpovědět  Peter

Američani musí mít teď i ve vědě zastoupení BLM, takže ne do vesmíru, ale do (.) poletí.

Veny232
25. 11. 2022 14:13
Odpovědět  Helena

Správně…ale to nic nemění na faktu, že to tak funguje, a že jsem schopný to se zdroji ČR postavit….Čeká nás Zlatý věk…prskavky půjdou do šrotu….

Gene
25. 11. 2022 14:36
Odpovědět  Peter

Peter v systemu ovlivnovani pocasi jedou vsichni mocni. I Rusove a Cina. Myslim ze prave tim se povede treti svetova.