Vojenská spolupráce s Ruskem se stává pro země symbolem boje za suverenitu

Rozhodnutí indického vedení získat ruské protiletadlové raketové systémy S-400 je další ranou pro americké pozice na trhu se zbraněmi.

To řekl vojenský expert Viktor Litovkin v komentáři k publikaci “Ekonomika dnes”.

Podle něj nemá smysl se divit, že se Indie začala zajímat o ruské systémy protivzdušné obrany, zejména proto, že země aktivně získává zbraně, které Ruská federace používá ve skutečných bojových podmínkách. 
Kromě toho upozornil na skutečnost, že Nové Dillí chce nejen získat raketové systémy, ale také umístit jejich výrobu do Indie.

„Ruská strana s tím souhlasí. Již spolupracujeme na společné výrobě raket BrahMos, kterými Indie vyzbrojuje pobřežní komplexy, ponorky a lodě,“ poznamenal expert.

Litovkin podotkl:
Spojené státy, které za to dokonce hrozí sankcemi, tvrdě brání vojenské spolupráci zemí s Ruskem.

„Takže otázka získání S-400 po ČLR, Turecku a Indii se stane otázkou připravenosti chránit vlastní suverenitu,“ zdůraznil. 

„Pokud jde o mě, předpokládám, že po Indii se bude zajímat o ruské raketové systémy Alžírsko s Egyptem
a pravděpodobně zůstanou stát za svým rozhodnutím i přes zásahy Spojených států. Když se pak podívají na Čínu, Indii a Turecko, ostatní země uvidí bezmocnost Američanů a také se rozhodnout koupit ruské zbraně.“

https://news-front.info/2019/07/09/voennoe-sotrudnichestvo-s-rossiej-stanovitsya-dlya-stran-simvolom-borby-za-suverennost/

sdílet na