„Vlastizrada.“ Když jde o vládu, Vlastimil Tlustý neváhal použít silná slova

9.7.2022 9:20 dop. | On-line

„Vláda jen oblbuje naše občany,“ alarmuje bývalý ministr financí za ODS Vlastimil Tlustý v rozhovoru pro XTV, že kabinet Petra Fialy nezodpovědně hospodaří. Cíleně nám prý lže a jen vytváří dluhy. Neváhal premiéra nařknout z „vlastizrady“: „Ukrajina má opravdu dobrého premiéra, Fiala tam dobře vládne,“ doplnil. Věnoval se i boji s dezinformacemi na půdě europarlamentu, kde si vzal na mušku eurokomisařku Věru Jourovou.

Moderátor Luboš Xaver Veselý otevřel rozhovor aktualitou, že europarlament schválil boj proti dezinformacím. Eurokomisařka Věra Jourová k tomu dodává, že svoboda slova se v zásadě zachovává. Nad tím se pánové společně zasmáli a Tlustý dodal: „„Mohu příklad? Já teďka prohlásím: Ta paní je tam úplně k prdu. Je to dezinformace, anebo není? A kdo to bude posuzovat?“ pozastavuje se.

„Já když budu vést tu příslušnou komisi, tak to prohlásím za generální pravdu. No, ale jestli to povede tahle paní, tak mě za to zavřou,“ pousmál se. A ke slovům europoslance Tomáše Zdechovského, že „opak dezinformace je informace“, doplnil: „Oni si totiž představují všichni tito lidé, co mají nápady tohohle typu, jak o tom rozhodují. Kdyby věděli, že o tom budu rozhodovat já, tak oni by to nepřijímali,“ podotkl Tlustý.

„Jakmile někdo začne zakazovat, tak začne zakazovat to, co se mu nelíbí. Bude to účelové zakazování. Vždyť teď to krásně vidíme, jak pravdy, jsou pravdy jedněch, ale pravdy druhých prý jsou dezinformace,“ poznamenal Tlustý.

Sám věří tomu, že jednou věc zajde tak daleko, že bude existovat čip v uchu, dálkově přenášené informace, na nějakém citlivém místě elektrody. „A jak začnete říkat: Tahleta paní je tam k … Tak už to nedopovíte. Pošlou vám ránu. Takhle to dopadne,“ míní Tlustý.

  • Záznam celého rozhovoru najdete ZDE

Věnoval se také oslabování eura. Ekonom Lukáš Kovanda upozorňuje, že euro kriticky oslabuje vůči dolaru. Klíčovým důvodem podle něj je to, že Evropská centrální banka není schopna přijít s jasným plánem, jak bojovat s inflací. Během pár týdnů může být prý na paritě k dolaru, prvně od roku 2002. „To je docela chytrý pán – pan Kovanda. Rád ho čtu. Je to pravda, to, co říká. Ale nás víc trápí, co naše koruna, co naše inflace, a to jsou hrůzy. A jak by mohla Evropská komise bojovat s inflací, když tiskne peníze? To je divný boj. Na to je jednoduchá odpověď. Přestaňte tisknout peníze,“ nabádá exposlanec Vlastimil Tlustý.

Když se tisknou peníze, jsou podle Tlustého řeči ze strany Fialovy vlády o boji s inflaci pouhou „propagandou a dezinformací“. „Víte, když někdo dělá dluhy, tiskne peníze a říká, že bojuje s inflací, tak je to propaganda, lež, neboli dezinformace. A to dělá jak Evropská unie, tak česká vláda, teď zrovna. Česká vláda oblbuje naše občany – dělá dluhy, tiskne peníze. A říkají, že jsou protiinflační. Ne, nejsou,“ konstatuje bývalý vlivný politik ODS s tím, že lide si myslí, že je to složité, ale je to takto jednoduché.

„V Německu je inflace 8 % – a u nás je 18 %. To jsou dvě krásná čísla. Za těch 8 % mohou tištěné peníze v Bruselu. A za těch 18 %, za to může zčásti inflace zvenčí, ale také špatné hospodaření naší vlády. Takže panu Fialovi bych připsal těch 10 procentních bodů za jeho nezodpovědné hospodaření,“ doplnil Tlustý.

Vládou rovněž otřásá kauza Dozimetr spojená s hnutím STAN. Tlustý v této souvislosti nevěřícně kroutil hlavou nad výrokem Petra Fialy, že „nevidí důvodu k rekonstrukci vlády, protože politická odpovědnost byla vyvozena“. „Tak, a to je dezinformace?“ pousmál se tlustý. „Ten jde vyloženě na ruku tomu STANu,“ soudí Veselý. „Nemělo by se to zakázat, takové blbosti říkat lidem? Oni si to ti pánové fakt tak myslí, to je mi jich líto,“ podotkl Tlustý.

Fiala by podle něj měl udělat následující: „Pan Fiala by měl běžet za panem prezidentem Zemanem, oni jsou prý v dobrých vztazích. Měl by říkat: „Prezidente, nic jiného mi nezbývá, chce to nového mistra vnitra.“ Víte proč? On totiž předseda politické strany, ve které řádí kauza Slepičák – náměstek primátora Prahy, s takovým rozpočtem, jaký Praha má… To není žádná kauza někde v malém městečku na venkově. To je kauza jako hrom! Není možné, aby spravedlnost na vnitru garantoval předseda strany, která je prolezlá Slepičáky, to nejde,“ vyslovil Tlustý svůj názor.

„Takových, které vláda zklamala, je moc. Já jsem je tedy nevolil, ale zklamaní jsme, protože, že to takhle bude vypadat, to jsme si neuměli představit. To je za hranicemi mé fantazie…“ uvedl. „Ukrajina má opravdu dobrého premiéra. Fiala tam opravdu dobře vládne,“ citoval Tlustý jeden internetový komentář, který s ním zarezonoval.

Neváhal hovořit o vlastizradě: „Z toho, co teď Fiala dělá, bude mít prospěch možná miliony, ale tahle země za to zaplatí biliony. On za korunu zničí milion. Jsou lidi, pro které jsou cizí miliony mnohem méně než koruna. Takhle nějak se ten člověk chová,“ pokrčil Tlustý rameny nad úřadováním Petra Fialy. „Je pro to jedno staré české slovo – vlastizrada, tak by se mělo říkat vládnutí Petra Fialy. To prožíváme a to jsme si neuměli představit,“ řekl Tlustý.

„Uměl jste si představit, že předseda české vlády se bude na prvním místě starat o Ukrajinu? Pak o Brusel? Pak o Washington? A nevím o koho ještě… Ale Češi?“ tázal se Tlustý Veselého. „Nikdy mu to nezapomenu,“ odvětil moderátor. „Nevíte, o co mu jde? Chce být také eurokomisař nebo nějaký ouředník v NATO?“ přemítal dál exministr. Veselý usoudil, že Fiala je zkrátka „hujer“.

Také ze slov šéfa Kremlu Vladimira Putina, že „Rusko ještě pořádně nic nezačalo“, mrazí, pokračoval Veselý. „Putin nemůže za vše, jak je nám předkládáno, namítl Tlustý: „Mainstreamová média nám cpou do hlavy propagandu, že to lépe dělat nejde a že za vše může Putin, i za 18 % inflace. To je naprostá dezinformace. Na to je důkaz, že jsou v Evropě země, které mají nižší inflaci. Za kousek Putin může, ale ne za vše – za to můžou místní politici. Jsou země, které se o své obyvatele starají, čísla jsou neúprosná. Ukazuje se, že na nás vše dopadá hlavně kvůli vlast zrazující vládě,“ zopakoval Tlustý, že za velkou část našich potíží může právě kabinet Petra Fialy.
https://bit.ly/3ysdJGa4.2 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.2 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
9. 7. 2022 17:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Ma pravdu. Kriminální organizace SPOLU patří před soud za likvidaci státu. Vlastizrada.

ijn
9. 7. 2022 18:53
Odpovědět  Aleš

ODS+……kde byl Tlustý rovněž (možná ještě je) a zahladil Nomury podvody, nač si ještě vzpomeneme??? v topolovo vládě nabrala vlastizrada tempo, zahlazování ČSSD+ODS zločinců je dodnes aktuální činnost politiků,…..důkazy jsou, ale zatím nedostupné,…..zkáza se blíží (i pro ODSáky )….!!!

Pan Tau.
9. 7. 2022 17:12
Ohodnotit příspěvek :
     

fiala-va-z-eni

sizok
9. 7. 2022 17:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Už jsem to tady psal, měli by být souzeni za i s Pekariovou za vlastizradu.
To, co udělali s ČEZ-em je bojkot vlastního obyvatelstva. Dát mu půjčku,
aby mohl obchodovat na burze v Lipsku a pak energii prodávat vlastnímu
obyvatelstvu, které je de facto jeho majitelem, 400x dráž. To mi hlava
nebere. A ještě se vymlouvat na minoritní vlastníky. (Zajímalo by mě,
zda ti zaplatili svou poměrnou část.) Fiala jenom lže a lže. Nic jiného
než vlastizrada. Pryč s ním a co nejdříve, nebo uvrhne do chudoby
celý národ.

Pavel K
9. 7. 2022 18:04
Odpovědět  sizok

Ale pokud budeme pouze žvanit na netu, tak se nic nezmění, tedy v náš prospěch. A ještě, myslím si, že o to tu jde, aby tu vznikly nepokoje. Určité priviligovaní hosté mají zbraní dost.

VAL
9. 7. 2022 18:42
Odpovědět  Pavel K

Hlavně už je v zákulisí připravený ansámbl na vystřídání, až to rupne.

Pavel K
10. 7. 2022 08:37
Odpovědět  VAL

Máte jména? Celkem by mě zajímali.

VAL
9. 7. 2022 17:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Enormně by mě zajímal ten kousek, za který může Putin. Jinak mám názory politických hochštaplerů („já jsem u komunistů byl, ale nikdy jsem komunisticky nemyslel ani nekonal“) v demokratickém koverkotu, směněném za rubašku, u pr-dele, ale tenhle jeden jeho názor by mě zajímal. Jinak je to jasný – vláda se rozkližuje a tlustý demokrat by rád ještě k lizu. Asiže už hrací bedny nebudou v krizi tolik vynášet.

sizok
9. 7. 2022 17:58
Odpovědět  VAL

Taky ho nemusím.

Ladislav
9. 7. 2022 18:32
Odpovědět  sizok

Pozor, je to stále odsák a ten byl taky u těch beztrestných zlodějen! Nic mu nevěřím!

janle57
9. 7. 2022 17:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Konečně někdo z ODS musel lidem říct,co to vlastně ta ODS je
a jací lidé se za ní skrývají,nic lepšího pro tuhle zlodějskou
partaj nemohl udělat,jen,aby nedopadl jako ten Japonec,
Rittig,Janoušek a další šmejdi na to mají peněz víc než dost.

JEBAL
9. 7. 2022 18:39
Ohodnotit příspěvek :
     

MYMUŽEME ŘÍKAT ,PSÁT CO CHCEME TEN TLUSTÝ TEPRVE TED ZJISTIL TO CO OBČANÉ,MY UŽ DÁVNO VÍME?????? KDO TY ZRÁDNÉ POLITIKY POTRESTÁ??? SAMOZŘEJMĚ NIKDO!!! BUDOU SI VESELE MEZI NÁMI DÁLE ŽÍT V BLAHOBYTU A BUDOU SE NÁM PŘÍMO VYSMÍVAT DO XYCHTU!!!
TAKOVÁ JE SPRAVEDLNOST V ČECHÁCH.

PÍCUSOVÉ.jpg
sizok
9. 7. 2022 18:45
Odpovědět  JEBAL

Jaké si lidi zvolili, takové mají. Lháře a zloděje.

Ladislav
10. 7. 2022 07:00
Odpovědět  sizok

Většina v Práglu si ho navolila!

Šel Don
10. 7. 2022 06:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Český národ si neuvědomil ,
že volí podplacené zkorumpované politiky,kterým pomáhají všechny média EU,ne jen české, hlavně pansoudruh „“richetski““ velice moc pomohl,
kteří jdou do vlády už stím umyslem,že tento stát
„CO NEJRYCHLEJI PŘIVEDOU DO LIKVIDACE“

SPOLU_Koalice-PEKLO.jpg
Jarda
16. 7. 2022 11:33
Odpovědět  Šel Don

Už by mněli vyrazit aby to stihli než je český národ zašlape do země

me2d44
10. 7. 2022 20:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak se dostali k veslu?? No předseda Ústavního soudu Rychetský podepsal zrušení původní klauzule, která říkala, že samostatné straně stačí 5% a koalice potřebuje 15% – místo toho, aby podepsal, že ve volbách musí být procento hlasů násobkem počtu stran koalice (pak by se to klidně dalo snížit i na 3%). Takže – kdo může za současné martirium? Mám pocit, že Ústavní soud, který podpořil vlastizrádce – neřeším, co kdo z toho měl, jen definuji FAKT.

me2d44
10. 7. 2022 20:11
Odpovědět  me2d44

Malý dodatek: Zatímco V PRŮBĚHU VOLEBNÍHO OBDOBÍ Ústavní soud bleskurychle změnil pravidla – a tím i vyváženost sil, otázkou PORUŠENÍ ÚSTAVNÍHO ZÁKONA v oblasti práva na svobody projevu (a po projevu) se vůbec nezabýval. Ale před Bruselem sklapne krovky…..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Šel Don
12. 7. 2022 09:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Z NCOZ se vyčlení útvar proti terorismu, extremismu a kybernetické kriminalitě. Realita je taková, že část NCOZ místo boje s organizovaným zločinem, jako je např. kauza Slepičák a spol.
bude slídit po internetu a stíhat ty kteří budou mít blbý kecy.
**********************************************************************

SVIN.jpg