Vláda na jednání k ukrajinským uprchlíkům zřejmě požádá o delší nouzový stav

17.05.2022 6:30

Vláda na svém dnešním speciálním zasedání, které se týká uprchlické krize způsobené válkou na Ukrajině, patrně požádá Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu.

Ministři mají na programu jediný bod nazvaný „Informace o dalším postupu při řešení uprchlické krize“. Vláda by mohla schválit i novelu zákona, který kvůli příchodu prvních uprchlíků prosadila v březnu. Po jednání vlády bude dnes zasedat i Bezpečnostní rada státu.

Kabinet zřejmě bude po Sněmovně chtít, aby nouzový stav neskončil 31. května, ale prodloužil se o 30 dní. Červen pak plánuje vláda využít k tomu, aby některá mimořádná opatření prosadila do zákonů. Od prázdnin by se tak vláda při zvládání migrační vlny obešla bez nouzového stavu, ale současně by mohla dosavadní pravidla dál uplatňovat.

Cílem novely od ministerstva vnitra je například i nadále omezovat vstup a pobyt občanů Ruska a Běloruska do Česka tím, že se nebudou přijímat žádosti o vízum. Předpis má také upřesnit podmínky pro udělení dočasné ochrany, ale také zajistit rovnoprávné postavení ukrajinských uprchlíků s ostatními pojištěnci v oblasti veřejného zdravotního pojištění.

Ministerstvo vnitra chystá v souvislosti s uprchlickou vlnou z Ukrajiny také zpřísnění kontrol běženců a přidělování sociální pomoci. Co se týče první humanitární dávky po příchodu do ČR, vnitro společně s ministerstvem práce vytváří systém, na základě kterého dávka pro lidi ubytované v zařízení hromadného typu by mohla být nahrazena tím, že stát by platil jídlo a veškeré zabezpečení. Tyto záležitosti však podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) vláda možná projedná až na středeční řádné schůzi.
https://bit.ly/38rm2sV

3.9 12 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.9 12 hlasy
Ohodnotit příspěvek
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
All
17. 5. 2022 10:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Nouzový stav ? Pro koho,pro olízavače cizích zadků ve smečce vlků a hyen. A naše smečka,co vůbec nic neumí se přikrývá běženci. Jakými ? Ani to nedokáží rozlišit.Umění rozlišovat je totiž dáno znalostmi.A jaké znalosti mají ? Politickoideologických lží a podvodů v posluhování cizincům a cizím zájmům spolu se šířením strachu a rozdělování lidí,aby mohli více buzerovat a více ovládat vlastní voliče a občany české republiky. Mají jeden směr,jedové vakcíny 666, posloužit válce a štvaním do války, o ničem jiném neví nic.Tajtrlíci a olízavači zadků.

Helena2
17. 5. 2022 11:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Je vidět, že ještě nemají svá konta plná po okraj. Ještě musí splnit rozkaz páníčků z USA-dokonat rozvrat naší země návozem ukrošů a s tím spojených výdajů a odklánět a odklánět, ještě musí znepřístupnit jakoukoli cestou energie ovčanům/je jedno jestli to bude drastické zdražení-že energie prostě nebude moci nikdo odebírat, nebo si zavřou na rozkaz kohouty z Ruska sami/. A nejspíš bude nouzák až do voleb-pro jistotu. Jak dlouho ještě?

All
17. 5. 2022 13:40
Odpovědět  Helena2

Přesně takk,olízavači potřebují nouzák na své krytí. Jako ,,Obdoba lidských štítů“, je to stejné. Dokud si nenarvou své kapsy,konta,nezásobí majetky i za cenu olízavání zadků náckům,Proboha,vždyť my jsme pro ně taky jen lidské štíty ,jen nás zatím nestřílejí. Vše připravovali covidem a lákadly na jedové vakcíny pastičkami pro ovečky,neschopné sebevzdělavání , jak lehce se nechaly oklamat malým lízátkem ,příslibem cestování . Svěrací kazajka covidpasti.Nyní jsme pro ně jen štíty,opona aby mohli cucat a cucat, ..SSát na náš ůkor.Přestane to,až padne utrejch EU a my nebudeme kolonie pro cucsssavé.

Ladislav
17. 5. 2022 11:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Tuhle zrádnou fašistickou vládu okamžitě svrhnout a všechny do kriminálu za zradu své vlasti!

skylla
17. 5. 2022 11:40
Ohodnotit příspěvek :
     

tohoto fialového hnusu se zbavíme jedině defenestrací…doufám že už všichni vidí co si zvolili….

Petr
17. 5. 2022 12:34
Odpovědět  skylla

Nezbavíme , tahle vladní pakáž si prohlasuje co bude chtít !

Pavel K
17. 5. 2022 20:08
Odpovědět  skylla

….a kdo to učiní, místní ovce?!! ???

Frank
17. 5. 2022 12:12
Ohodnotit příspěvek :
     

No vida, ani to tak dlouho netrvalo. Nouzový stav je tady od té doby, kdy se ke korytům dostala současná věrchuška

Milan ze Zahrady Čech
17. 5. 2022 13:15
Ohodnotit příspěvek :
     

No comment…

Gales
17. 5. 2022 14:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Nouzový stav? Nas*at. Všechno projednat veřejně ve sněmovně.Nikdo neumírá a nikdo není ve válce.Takže,nasrat.

Boomer
17. 5. 2022 15:14
Odpovědět  Gales

..právě prodloužením nouzového stavu se chtějí dostat do pozice, kdy nějaké velké a zásadní projednávání ve sněmovně nebudou potřebovat. Blíží se doba, kdy se jim větší dynamika rozhodování bude náramně hodit. Vzor mají ve snahách exekutivy EU, které otevřeně deklaroval von Leyenová.
Kupříkladu Hitler to měl pojištěné od 23.března 1933 tzv. Zmocňovacím zákonem..

Pavel K
17. 5. 2022 20:09
Odpovědět  Gales

Fyjala ale tvrdí pravý opak. A ten poroučí. ovce béékají.???

Helena2
17. 5. 2022 14:42
Ohodnotit příspěvek :
     

No, ale co to musí být za lidi? Bože, to musí být nátury, ti musí mít žaludek!! Takový Rak ušan, Fyjala, Černochová, Babiš/strůjce největší sekyry v dějinách naší republiky-kdopak mu to asi přikázal a zaplatil/, Vojtěch, Válek, Blatný, Stančura apod. Ti musí mít žaludek? Takto škodit milionům lidí, uvrhnout je do bídy, až nebudou mít co jíst a dát dětem. TFUJ! A něco takového ještě platíme z našich peněz! TFUJ !!! Že se ze sebe nezeblejou k smrti!!

janle57
17. 5. 2022 16:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Nouzový stav a jeho bezdůvodné a nekonečné prodlužování je jen a jen posilování
totalitní moci,kterou se tahle vláda už ani nesnaží zatajovat.Kdo jim v tom,ale zabrání,
když mají ve PS většinu?tohle je jenom na lidech a ti budou čekat až bude doopravdy
nejhůř,kdo je ale do těch ulic dostane? Určitě ne ten neschopný Středula,který s nimi
drží basu a Okamura na to nemá zatím širší podporu,takže,bude hůř !!

All
17. 5. 2022 16:55
Odpovědět  janle57

Pramenem naší totality,místo odkud totalita vylézá je Londýn a Washington. A rusové prakticky proti tomuto zlu přímo bojují na okrajině,proti náckům vedeným právě Londýnem a Washingtonem.Co se týče EU,tak to už jsou jen loutky,hovniválové,kolaboranti,sluhové, chrochtající vepři a bachyně,psychopaté,co nám začínají škodit podobně,jako náckové okrajiny. Je nutný odchod z EU,budovat si zase Vlastní Zahradu, EU ignorovat,žít bez svěrací kazajky.Pak dojde i na ten pramen zla, totalitu anglosasů.

Ladislav
17. 5. 2022 17:33
Odpovědět  All

Jene Žižko, prosím povstaň z hrobu a vybij tu fašistickou zrádnou EU! Kam jsme to dolezli? Zlatí komunisti, opravdu zlatí!

iii
17. 5. 2022 18:58
Odpovědět  Ladislav

To je novodobý liturgický žalm ?

Duudu Wo
17. 5. 2022 18:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsem zvědav, kdy občané vyhlásí nouzový stav?

Pav-el
17. 5. 2022 18:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Nejvíce trpí a to již 8 let rodilí Ukrajinci na východě Ukrajiny. 8 let genocidy, vraždění ze strany Kyjevské štvanice, to jen proto, že ti zlí Ukrajinci mluví rusky! Dnes a denně ostřelují ukrajinská děla civilní objekty na Doněcku! Proč? Matka se vrátí z práce a má zničený byt od střepin z granátu! Proč? Proč umírají stále civilisté? Civilní obyvatele nezajímá Putin, ani Zelenskyj. Chtějí MÍR! Jsou již válkou vyčerpaní, mají ztráty v rodinách! Chtějí žít jenom jako lidi. Poslouchejte je už konečně všichni!

BB Rad
17. 5. 2022 18:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Joshi máte asi těžkou pozici ! Stačí pohled na ty umučené postavy za pultíky a jejich výrazy tváří – ty hovoří za milion slov . Už se to na ně začíná valit. EU nové direktiva ohledně – vyberte si lidičky co chcete. Od nedostatku ropy,plynu a nakonec potravin. Můžeme jim děkovat “z celého auta ,domácnosti a v neposlední řadě žaludku” nás všech. Méně svítit,méně – všeho!! A jen díky EU &Uszupáků -Evropa musí padnout do hospodářské závislosti na ZIO-USorlosupů aby si mohli tito zupáci stále žít nad poměry a na úkor svých poddaných. I ČR mezi ně patří

BB Rad
18. 5. 2022 09:45
Odpovědět  josh-xy

Je mi to zcela jasné, ale tak nějak se s tím nemohu stále srovnat a ten hnusný pocit v podbřišku mne ne a ne opustit. Všem dobrým *** držím palce