blognezařazené

Vítěztví nad pátou kolonou ve Stavropolu. Lidé se „dobušili“ k úřadům – včerejší příběh dostal nečekané pokračování

Dzen: HISTORIE STÁTU RUSKÉHO/ИСТОРИЯ ГОСУДАРСТВА РОССИЙСКОГО Včera jsem napsal krátký příspěvek o bezpráví ve Stavropolském kraji. Obyvatelé jedné z vesnic už dlouho bezvýsledně buší na dveře místní správy a požadují vyhazov Světlany Šelarové z mateřské školy Vlaštovka. To je ta paní

Jde o to, že Šelarová pochází ze známé země, kde má dva syny a příbuzné. Z nějakého důvodu pracuje v Rusku a zároveň se pomocí svých úředních pravomocí snaží zavést ve vesnici vlastní pořádek.

Ve školce je jakýkoli projev proruského postoje ke známým událostem Šelarovou ostře kritizován. Dokonce chtěla vyhodit jednoho ze zaměstnanců školky za jeho aktivní zapojení do humanitární pomoci.

Pohár trpělivosti místních obyvatel přetekl, když Šelarová na dotaz vychovatelky ze školky, zda může odjít, aby se rozloučila se svým manželem, který bohužel víte kde zemřel, odpověděla: “No, co s ním, neměl tam jít, proč tam jel?”.

Po těchto slovech se vesničané vzbouřili a bili na poplach. Sepsali hromadnou stížnost s žádostí o odvolání Šelarové z funkce. Nahráli video, v němž vyprávěli o všech incidentech, do nichž byla Šelarová zapletena, a nastínili své vidění situace.

“Apelovali jsme na vedení více než jednou. Ale oni říkají, že Šelarová byla prověřena FSB, že je pod kontrolou. Ale jak může být pod kontrolou? A jestli se tam něco stane jejím synům a něco jí cvakne v hlavě. Mohla by našim dětem něco podstrčit do jídla. A co manžel? Její manžel má už léta na starosti vodu ve vesnici. Zná všechny studny. Představuje velkou hrozbu,” říká jedna z místních obyvatelek.

Obecně se tomuto příběhu dostalo nejširší publicity. Nevím, zda poznámka kanálu přispěla k propagaci tohoto příběhu na webu – a i kdyby ne, výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Úřady se touto záležitostí skutečně zabývaly. Včerejší příběh měl nečekané pokračování. Proč nečekané? Nečekal jsem, že úřady zareagují tak rychle.

Situaci v obci Donskaja Balka vzal pod kontrolu gubernátor Stavropolského kraje Vladimir Vladimirov. Šelarová byla okamžitě odvolána z funkce ředitelky mateřské školy. Prověřují se vazby na Šelarové známé bezpečnostní služby a její výpovědi.

Do incidentu se zapojil i poslanec Chinštejn. Na svém kanálu Telegram napsal:

Skandální příběh s ředitelkou mateřské školy ze Stavropolu byl vyřešen.

Hejtman kraje si vzal situaci pod osobní kontrolu. Pokud se ukáže, že ji místní úředníci kryli, nebudou mít radost!

Ano, můžeme říci, že konečně vítězství vlastenců, ve Stavropolu se vypořádali s pátou kolonou. Ale. Náš systém bohužel nadále pracuje v manuálním režimu. Někde se něco děje, lidé musí bít na poplach a prostřednictvím médií upozorňovat úřady na nezákonnosti.

Je dobře, že to úřady slyšely a rychle zareagovaly. Otázky zůstávají nad strážci zákona, kteří Šelarovou kontrolovali. Nenašli nic? Nebo nechtěli nic najít?

Celkově se situace zatím vyvíjí pro místní obyvatele pozitivně. Uvidíme, co se bude dít dál.

Na závěr. Mnozí vážení čtenáři se někdy ptají, proč, autore, píšete o některých příbězích, stejně na ně nikdo nebude reagovat. Příběh kolem stavropolské vesnice dává určitou naději, že někdo z úředníků přece jen bude věnovat pozornost něčí poznámce na síti. Že se problému ujmou a vyřeší ho. Ve Stavropolu to vyšlo.

Z diskuse:

Pokud mlčíme nebo se ozýváme sami, úřady nereagují. K řešení problémů se musíme sjednotit, zaklepat ve všech instancích, úřadech, informovat společnost, aby se situace dostala na veřejnost.

Natali2022

A kolik takových “uprchlíků” se rozlezlo po Rusku? A možná čekají na “svůj čas”. Přítomnost sabotérů je děsivá.

Modelist konstruktor

https://dzen.ru/a/ZOI2T_D0X2xkRui-?utm_referer=cont.ws

Překlad Peter 008

sdílet na

20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pendergast
21. 8. 2023 20:35
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pendergast
21. 8. 2023 20:48
Odpovědět  Pendergast

To mi připomíná jak jednou vyprávěl Pjakin v jejich slavných devadesátkách. Probíhaly současně dva soudy. První obviněný obyčejný rus ukradl na skládce šrot v hodnotě několika set rublů aby mohl koupit jídlo pro svou dceru dostal osm let natvrdo. Druhý oligarcha obviněný ze zpronevěření několik set milionů rublů zproštěn z obvinění. Důvod? Šlo prý o zanedbatelnou částku.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
21. 8. 2023 21:24
Odpovědět  Pendergast

Možná ty částky – velká i “zanedbatelná” – se určovaly v poměru k jejich majetkům.
Podobně u nás, Jsou částky, které připadají lidem s průměrným platem ohromné, z hlediska našich oligarchů jde o drobné na svačinu.
Vysvětlit (= okecat) se dá cokoliv.

Pendergast
21. 8. 2023 21:29
Odpovědět  Albi

Ano ale tady to bylo v principu jednoduché. Oba okradli svůj stát. Jeden v hodnotě stovky, druhý v hodnotě milionů. To byl totální výsměch ruskému obyvatelstvu. Vlastně pořád je, tam tu justici mají vlasovci totálně pod kontrolou do dneška.

zuza
21. 8. 2023 22:01
Odpovědět  Pendergast

podľa toho článku nielen justíciu ale celkovo štátnu správu
Rusko potrebovalo, aby po Jeľcinovi vládol aspoň 10 rokov nový Stalin, aby urobil poriadok a potom mohol nastúpiť Putin, aby budoval…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Skeletor
22. 8. 2023 07:45
Odpovědět  Pendergast

No hlavně že se takové případy stávají pouze v Rusku že, umíte si představit kdyby se to stalo např. v česku a jiných DEMOkratických státech?

Albi
21. 8. 2023 21:35

Neměli odcházet do Irska, ČR mají blíž a “benefity” lepší a zaručené.
Údajně by se prý v nedaleké budoucnosti bez jejich přítomnosti (práce a zlepšování demografického vývoje) naše ekonomika záhy zhroutila.

No – ona se “hroutí” spíš z jiných příčin, ale takhle se hodí do vládní propagandy. 🙂

21. 8. 2023 23:56
Odpovědět  Albi

Kecy, kecy, kecy! Zhroutilo by se howno. (Tu první vlnu z devadesátek nepočítám.) Ale tihle mladí zmetci jsou líní jak vši, k tomu chlast a fety. Vím o čem mluvím, pozoroval jsem je při práci, když jsem v Roudnici ostrahoval na stavbě Lídlu. Kde “makala” pětičlenná druhá vlna mládí vpřed, a jednu jedinou noc první vlna, takže jsem to mohl posoudit.
Druhá vlna “makala” cca tři hodiny čistého času denně stylem vytváření pracovního dojmu. Ale já nebyl línej jim skutečnou práci spočítat, stejně jsem měl jinak houno na práci, než je hlídat. Nejlepší to ale bylo v den, kdy večer přijela autobusem první vlna.
Přes den, jak mi řekl kolega při střídání, pětičlenná druhá vlna celý den, až do večera!, zametala v Lídlu podlahu. A v osm večer přijel autobus s první vlnou středněvěkých ukrajinských fotříků. A teď si představ Lídl, ale holý – čistě jen hala. A do rána tam bylo všechno namontované. Pokladny s těmi pasy, regály, v pekárně ty elektrický pece, v lahvárně jak se odevzdávaj flašky taky všechno – zkrátka jen dát do regálu zboží a mohlo se otevřít. Za 10 hodin! Byl to orchestr pro ruce a nástroje. Ale tyhle zmetky druhé vlny do jednoho vyhnat, tak se nezhroutí nic.

21. 8. 2023 23:57

Jen by se přijali zpátky naše lidi, které kvůli nim vykopli na pracák.
Jo ještě, jak jsem napsal, že jsem je hlídal.
Než se na stavbě objevili ukrozmetci, tak jsme hlídali jen v noci. Jenže dva dny po nástupu ukrozmetků jsme museli hlídat i přes den, protože běhen těch dvou dnů nehlídání se zčistajasna začaly ztrácet věci. Tamhle najednou scházelo pár pytlů lepidla, tamhle se někam vypařila dlažba, tam zas někomu zmizelo nářadí, atd. atd. A taky se přesmíru flákali a drundili. Takže hlídání i přes den, a to konrétně hlídání pěti ukrozmetků. Nenápadné rozumí se, ne že bych jim stál za pr-delí (co jim stabyvedoucí nakecal, aby to tak blbě nevypadalo, že najednou ostraha i přes den, to nevím).
Tak jsem si hned druhej den vzal svou bruninu (italská pistole zn. Bruni) a hned ráno, jak jsem vylez z Dědka, jsem se protahoval v rozeplý bundě, když na mě při vylejzání z auta čuměli. Možná blbost, ale prevence je prevence a rešpekt muší bejt, jak mě naučil kriminál. V každým případě jsem s nimi, na rozdíl od svých dvou kolegů, nikdy žádný nedorozumnění neměl. Sakra, kde to zase jsem.
Potud moje zkušenosti s “pracujícími” ukrozmetky, bez nichž by se nám zhroutila ekonomika.

anonym
21. 8. 2023 21:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle ale ukazuje na to hrozbu, ktere Rusko doma celi. Sabotaz. Gerilova valka. To, ze tahle baba jaga mela takovou moc, a tak dlouho, neni zrovna optimisticka storka.

zuza
21. 8. 2023 22:02
Odpovědět  anonym

tie drony, čo lietajú na Moskvu, tiež neštartujú z ukroRuiny……

pája
22. 8. 2023 00:12
Odpovědět  anonym

Rusko je na tom zas bledě, baba Jaga chroustá kůstky a rozpaluje pec. A přijde Ivan, nezván, nečekán. Otoč babice tu banku, ke mně čelem, k lesu zády.:)

Pavel K
22. 8. 2023 09:08
Odpovědět  pája

…….a zase bude,čufír mufír dřevěný bohatýr…….ty máš svaly já mám čáry.
A budou se všichni divit jako divizny. 🤣🤣🤣🤣🙋‍♂️

pája
23. 8. 2023 02:40
Odpovědět  Pavel K

Ty máš Pavle chromý kosti a klouby a velkej pupek. Je mi líto, ateisty neléčím.

křehulka
21. 8. 2023 22:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Podle mých informací, které mám od obyvatel brněnského Bystrce, které osobně znám, dávám za pravdu onomu odvážnému soudci. Každý kdo zná romskou komunitu, jak agresivně a hulvátsky se chová, když je momentálně v přesile, tak musí připustit, že ten Ukrajinec mohl jednat v nutné obraně. Ta morální zrůda, která momentálně řídí ministerstvo vnitra způsobuje, že jinak docela normální lidé začínají jednat předsudečně a okamžitě ze všeho špatného obviňují automaticky Ukrajince. To, že se snaží bagatelizovat zrůdnosti, které tady páchají jiní Ukrajinci má důsledek ten,že občané neznalí okolností automaticky odsuzují člověka, který možná jednal čestně a odvážně.

křehulka
21. 8. 2023 22:11
Odpovědět  křehulka

Omlouvám se, ale můj příspěvek nereaguje na článek, ale na diskusní příspěvek účastníka, který se tituluje Pendergast.

22. 8. 2023 00:45
Odpovědět  křehulka

Zrovna tak to může být i obráceně. Co se týká chování, nevidím rozdíl. Včetně bordelu do rána. V ďouře kde bydlím, naštěstí nejsou, ale za řekou v kempu, kde je ubytovali, ano. Je to tam ode mě vzdušnou čarou cca půl kilometru a vítr ke mě den co den v noci nárazově donese jejich hulákání. Třeba zrovna teď – je po půlnoci, a občas je zaslechnu. Jak se to asi líbí lidem vedle kempu? Ale musí držet hubu, protože ubozí běženci. A kdyby zakročili, tak odvážný soudce, předsudečná nenávist, a mazali by do tepláků.

A když jsem u toho. Nebohý afromigrant znásilnil před třemi lety nedaleko mého bejvání šestnáctiletou holčinu. Trest dva roky – trpí chudák schizofrenií, jak zjistili znalci. Nejspíš proto holčině ke znásilnění ještě čajznul mobil. Ale choval se prý – cituji:Kvůli jeho podivnému chování ve vazbě i během hlavního líčení si však soudkyně nechala znalecký posudek vypracovat. Znalec Jan Flídr dospěl k závěru, že obžalovaný trpí schizofrenií a jeho ovládací a rozpoznávací schopnosti byly v době spáchání skutku vymizelé. S ohledem na složitou komunikaci s Diallem ale připustil, že by mohl simulovat.” https://1url.cz/8KiDu
Kam se na znalce hrabe chytrá horákyně!

Oy Vey
22. 8. 2023 12:33

nebohý aneb ubohý?

22. 8. 2023 08:55
Ohodnotit příspěvek :
     

A vo čem tendle článek vlastně nám je?