VIDEO Naštvaná černoška vzala kýbl barvy a zamazala nápis Black Lives Matter. Vydrželo jí to jen pár vteřin

24.07.2020 12:33

„Chceme zpátky policii, obnovte naši policii, hnutí Black Lives Matter vám lže. Jsou to ďáblové! Ježíši, vezmi si zpátky svou zemi, vezmi si zpátky Spojené státy!“ Po sociálních sítích koluje video dvou černošských žen, které přímo před Trump Tower v New Yorku vykřičely do světa, co si myslí o současných protestech.

Zatímco v Česku se řeší roušky a někteří lidé si připadají jako velcí hrdinové, když poruší dané nařízení a nevezmou si roušku do metra nebo k lékaři, ve Spojených státech snad víc než nošení roušky cloumá společností hnutí Black Lives Matter, ničení soch historických osobností a snaha osekat pravomoci policie. 

Jenže ne všichni černoši žijící v USA mají za to, že je třeba ničit sochy historických postav, volat v ulicích, že „na životech černochů záleží“ a že život bez policistů bude lepší.

Americký černošský konzervativec sdílel na sociální síti Facebook video, na kterém dvě Afroameričanky zamazávají nápis „Black Lives Matter“ a volají po návratu pořádku do ulic měst. V tomto případě konkrétně do ulic New Yorku. Onen nápis Black Lives Matter se nacházel přímo před Trump Tower, před honosným věžákem současného prezidenta. Obě dámy byly zadrženy.

„Chceme naši policii, obnovte naši policii,“ volala černoška ve chvíli, kdy žlutý nápis Black Lives Matter polévala černou barvou z plechovky. „Vy lžete,“ křičela povšechně na zastánce BLM.

„Říkají vám, že na životech černochů záleží, ale ve skutečnosti se o ně vůbec nestarají,” volala černoška. Klekla si na zem a začala černou barvu po nápisu před Trump Tower rozmazávat.

V tu chvíli k ní přiskočili dva policisté, kteří ženu zvedli ze země, podrželi jí ruce za zády a odvedli jí pryč. Totéž se stalo i její kolegyni. Kolemstojící lidé si je fotili. A jeden z diváků začal na ženy řvát „f*ck you“, „nase*te si“.

A od jedné ze zadržených černošek se mu dostalo odpovědí. „Hnutí BLM je ďábel. Je to ďábel, který ničí tenhle národ!“ „My umíráme na ulicích a oni jen říkají Black Lives Matter, ale vůbec se o nás nezajímají,“ křičela z plných plic žena, která znovu klesla na kolena a znovu začala rozmazávat černou barvu po nápisu. „Záleží jenom na Ježíšovi. Ježíši, vezmi si svou zemi zpět!“ řvala na ulici, až se jí téměř nedostávalo dechu.

Podle serveru Daily Mail byly obě aktivistky po několika hodinách opět puštěny na svobodu a ke svému počínání se hrdě a s úsměvem přihlásily na internetu.

https://bit.ly/3jzXA9i. – foto SFGate,Lompoc Record

sdíletj na