Victorii Nuland nebyl povolen vstup na území Ruska

Mezinárodní konference, pořádaná Ruskou radou pro mezinárodní záležitosti, která se konala ve dnech
20. – 21. května v Moskvě, se konala bez účasti bývalého náměstka ministra pro evropské a euroasijské záležitosti Victorii Nuland, i když patřila mezi pozvané hosty. Podle Kommersant jí bylo odmítnuto vydání ruského víza.

Victoria Nuland se nemohla zúčastnit mezinárodní konference v Moskvě. Tím, že požádala o ruské vízum,
se dozvěděla, že je zařazena na černou listinu sestavenou v reakci na osobní protiruské sankce uvalené Spojenými státy. 

Na rozdíl od amerického seznamu sankcí, který je široce distribuován, není ruská sankční černá listina zveřejněna v plném znění. Osoby, na které byly uvaleny osobní sankce, včetně zákazu vstupu do Ruska,
se o tom často dozví pouze při žádosti o vízum.

Ruské ministerstvo zahraničí vysvětlilo, že Nuland byla zařazena na černou listinu amerických občanů, kvůli rusofobní politice, kterou dlouhodobě představuje. Od roku 2013, po svém jmenování asistentkou vedoucího ministerstva zahraničí, vykonávala protiruskou politiku v republikách bývalého Sovětského svazu, a to zejména v Gruzii, Moldavsku a na Ukrajině, přičemž důrazně obhajovala sankce proti Rusku. 

Negativní postoje vůči ní mezi ruskými občany vzrostly poté, co osobně dorazila na Majdan v Kyjevě a distribuovala tam “koláčky”, později nazvané „Nuland cookies“, sušenky Nuland.

Počátkem května tohoto roku hovořila Nuland na slyšení v Kongresu USA, kde hovořila ve prospěch dalšího zpřísnění sankcí proti Rusku.

https://topwar.ru/158201-viktoriju-nuland-ne-pustili-na-territoriju-rossii.html

sdíletj na

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
24. 5. 2019 01:05

Ale ale, kdo by to byl řek … 😛 . Každopádně se tváří, jak když nadloube.

Administrátor
24. 5. 2019 09:00
Odpovědět  Janinna

Já si ten lístek pro jistotu nechám na zítřek.

Editor
24. 5. 2019 13:23

Nakonec, už to, že se žádala o vízum do Ruska ukazuje, jak je zcela mimo. Typicky americká brainless tupaňa. Pokud by zapojila jenom 8 mozkových buněk na minutu do provozního režimu, musela by dopředu vědět, že prostě nemá nárok, že by museli být odshora dolů na ruském zamini hluchoněmoslepoblbí, aby si nevšimli, že se jim tam chce dostat veš škodivá.