Více než polovina obyvatel Německa by se chtěla dát očkovat “Sputnikem V” – výsledky průzkumu

Až 60 procent Němců by se chtělo dát očkovat ruskou vakcínou “Sputnik V”, kdyby jim byla poskytnuta taková příležitost. Ukázal to nový průzkum, informuje portál RT.

Průzkum uskutečnila agentura Forsa, kterou si objednalo německé sdružení Eastern Business Association. Skupina se zaměřuje na hospodářskou spolupráci mezi Německem a zeměmi ve střední, východní a jihovýchodní Evropě, jakož i v Asii.

Průzkum prokázal vysokou úroveň důvěry obyvatel Německa vůči Rusku. Většina respondentů byla vstřícná vůči společným hospodářským projektům s ruskými podniky.

Respondenti mimo jiné prokázali vysoký zájem o ruskou vakcínu proti koronaviru “Sputnik V”.

Asi 60 procent respondentů uvedlo, že pokud by se jim naskytla taková příležitost, dali by se očkovat. Východní Němci prokázali výrazně vyšší úroveň důvěry vůči ruské vakcíně. Až 71 procent oznámilo, že si přeje dostat ruskou vakcínu oproti 58 procent západních Němců, kteří vyjádřili podobný názor.

Ruskou vakcínu však zatím regulační orgány EU neschválily. Maďarsko zůstalo jedinou členskou zemí, která hromadně pořídila a používá tuto vakcínu. Několik veřejných osobností v Německu přesto vyjádřili podporu “Sputniku V” a naléhali na orgány, aby urychlily schvalovací proces.

Minulý týden například předseda Markus Soeder, vůdce největšího německého státu Bavorsko, prohlásil, že vakcína ruské výroby by měla být schválena co nejdříve.

“Je především třeba urychlit schvalovací proces Sputniku V,” uvedl Soeder pro deník Bild am Sonntag.

“Téměř dvě třetiny německé populace jsou připraveny na očkování vakcínou “Sputnik V”. Více než polovina obyvatel Německa věří více dodávkám energie z Ruska než ze Spojených států. Na úrovni zdravého rozumu je tedy postoj k Rusku v Německu mnohem lepší než ze strany liberálních elit nebo neotrockistů-atlantistů, kteří si říkají „zelení“. Ve skutečnosti tyto elity a média, která jim slouží, drží 50-60 procent Němců jako rukojmí jejich politiky,“ píše Alexej Puškov v telegramu.

https://bit.ly/3ceM9Sz
https://bit.ly/3ih5tSS

sdíletj na