Rozkulačení bohatých – přání většiny Američanů?

Klíč k politické nadvládě spočívá v kontrole veřejné agendy. Pokud taková kontrola neexistuje, pak pracují politologové marně a finanční sponzoři marně dávají peníze na volební kampaň. 
Pokud lidé hovoří pouze o revoluci, je bezpředmětné se snažit “prodat” jim politika, který se zabývá problematikou rovnosti pohlaví nebo změnou klimatu.

Ten, kdo vybírá téma veřejného dialogu, a to zejména pokud to dělá „jakoby přirozeným způsobem“, vytváří
v publiku iluzi, že toto téma bylo zvoleno právě jím, tak ten i kontroluje agendu, a ten, kdo má pod kontrolou agendu – vyhraje volby nebo úspěšně provede barevnou revoluci pokud volby nedopadly podle jeho scénáře.

V tomto smyslu je dobrým příkladem Trump a jeho tým, ti byli schopni  navzdory maximálně negativnímu pokrytí ze strany médií, kontrolovat témata veřejné politické debaty, od trestních činů Hillary Clintonové (všichni si pamatujeme výkřiky «lock her up!» při  shromážděních Trumpa) a končící “Velkou mexickou zdí”.

Trump – je mistr virusových myšlenek prezentovaných v tak primitivní formě, že dokonce uráží inteligenci politických expertů, ale zároveň jsou tak účinné, že začnou doslovně žít a vládnout v myslích milionů voličů. 
Ale pro každého pravicového populistu, se dříve nebo později najde levicový populista, tím více, že k levičákům se populismus vždy hodí líp, než k těm, kteří se snaží alespoň někdy obléknout do úctyhodné tógy konzistentního konzervatismu.


Alexandria Ocasio-Cortez

V nové vlně amerických levicových politiků se našel „levicový Trump“ – kongresmanka Alexandera Ocasio-Cortez, která je v současnosti nesporným lídrem v závodě o sympatie amerických progresivních mladých lidí, a která opakovaně prokázala doslova „trampovskou“ schopnost přinutit tisk a sociální sítě mluvit o sobě.

Pokud donedávna její mediální kousky byly poměrně nevinné, to teď se otřela o posvátnou krávu americké politiky – daňový systém, navrhuje zavést 70%  „daň na bohaté“ a tím financovat celou řadu programů a reforem, od garantované zdravotní péče pro všechny až po převedení celé země na zelenou energetiku.

Podobné návrhy předložené jinými politiky okamžitě vedly k jejich marginalizaci a posměškům, ale v epoše hesel a virusových obsahů,  mozkový virus ve formě sloganu „70% bohatých!“ zachvátil nejen mysl internetových komentátorů, ale i stránky významných novin v zemi.
A ty seriózně probírají a zcela vážně projednávají plusy a mínusy tohoto návrhu, nemluvě o tom, že The Hill-HarrisX provedl průzkum se šokujícími výsledky:
– 59%(!) registrovaných voličů podporuje zavedení “70% daň z bohatých” – a to je pravděpodobně jediný návrh v současném americkém politickém diskurzu, který snadno přesáhne stranickou podporu.

Trumpa často obviňují z  toho, že Ameriku rozdělil.

Možná Ocasio-Cotres Ameriku spojí ve jménu nenávisti k bohatým. 
Praxe ukazuje, že národní jednota pod takovými slogany obvykle vede k tomu, že země se pomalu, ale jistě přeměňuje na moderní Venezuelu. 
Ale to bude později. 

Dnes Američané postupně objevují kdysi zakázanou radost z třídního boje…. budiž jim přáno.

https://www.politanalitika.ru/actualcomments/bolshinstvo-amerikantsev-za-to-chtoby-raskulachit-bogatyh/

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
19. 1. 2019 14:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Než Gates, tak to spíše Jeff Bezos, který ho posunul v žebříčku dolu, díky nákupní spotřební nenažranosti lidstva naskakujících na nesmyslné podmínky.
Pěkný obrázek.