Venezuelské tajné služby zachytily náklad zbraní z USA určených pro radikalizaci majdanu

298

Caracas 7. února 2019 (HSP / RusVesna / Foto: RusVesna )

Američanům se ve Venezuele nedaří tak, jak by si představovali. Přibližně před týdnem rozstříleli venezuelské bezpečnostní síly bandu placených zabijáků z prostředí kolumbijské narkomafie, kteří měli podle kyjevského vzoru radikalizovat situaci v Caracasu

Nyní musí přemýšlet i nad tím, kdo pustil informace o Kolumbijcích tak, aby se to dozvěděli Rusové, Číňané a tím i venezuelská tajná služba, která na Kolumbijce uspořádala doslovné “safari”.

Pokud tuto záhadu Američané nevyřeší, další bandu může očekávat stejný osud. Pokud však Američané nepostoupí v organizaci venezuelského majdanu o “level výš”, tak hrozí, že atmosféra se vyčerpá a situace nakonec vyústí do ztracena, což však pro Guaidóa určitě nebude přínosem.

Nyní utrpěly americké plány nové fiasko. Venezuelské tajné policii se podařilo zabavit náklad zbraní, které
do Caracasu exportovaly USA s cílem ozbrojení provokatérů (je pravděpodobné, že jiné náklady amerických zbraní se do Venezuely ale dostaly).

Vysoký představitel venezuelské tajné policie Endesa Palensia Ortiz uvedl, že venezuelská policie zachytila ​​
15 amerických útočných pušek AR-15 (ráže 5,56 mm), útočnou pušku Micro Draco Ak-47 (ráže 7,62 mm), odstřelovací pušku Colt 762 se speciálními zařízeními, 2 cizí verze Kalašnikova (Kalašnikov vyrábí v licenci množství zemí), 118 zásobníků, optické zařízení ke kalašnikovu, množství střeliva, 90 rádiových stanic
a 6 speciálních upravených mobilních telefonů určených pro agenty v terénu.

Zbraně do Venezuely přivezlo letadlo Air Bus N881 YV, které vzlétlo z amerického Miami. 
Informace o zabavení nákladu zbraní přinesl portál RusVesna .

USA počítají s tím, že se jim podaří část důstojníků venezuelských sil dostat na svou stranu. 
V takovém případě by podle syrského vzoru získaly bandy přístup k vojenským zbraním (podplacení důstojníci otevřou kasárna, odkud se zbraně ukradnou).

Dokud se to však nepodaří, první agenti, kteří se nacházejí ve Venezuele, musí mít výzbroj. 
Ne všechno je možné v krátké době získat na černém trhu se zbraněmi a ne všechno mohou vydávat američtí diplomaté z depozitářů americké ambasády v Caracasu.

Při akci zabavování amerického nákladu zbraní asistovali venezuelské tajné policii a armádě i členové Bolívarské národní gardy, kteří jsou správně ideologicky motivovaní a kteří Guaidóa a jeho přívržence nenávidí.

Téměř všichni členové latinskoamerických paravojenských jednotek od Mexika po Argentinu mají smysl pro Zorra a romantiku a při likvidaci nepřátel, pokud je to možné (nůž je osobnější než pistole), dávají přednost chladným zbraním před střelnými, mačety jsou navíc součástí národní kultury a folklóru celé Latinské Ameriky.

Mačetový tanec Salvador 

Napětí ve Venezuele tedy roste, Američanům nevychází vše tak, jak by si představovali.

Samozvanec Guaidó nemá právě nejlepší pozici a čím déle bude období nejistoty ve Venezuele trvat, tím větší nebezpečí bude jemu i jeho přívržencům hrozit.

Zlikvidovaná skupina kolumbijských zabijáků, zachycení zbraní z USA svědčí o tom, že venezuelská tajná služba pracuje. Do tisku se většinou nedostávají informace o eliminaci “roztleskávačů majdanu”, oficiálně totiž žádní “roztleskávači” neexistují. 
To, co se děje ve Venezuele, je přece výsledkem spravedlivého demokratického procesu, který dozrál v řadách venezuelských obyvatel toužících po svobodě, demokracii, lásce, pravdě a prosperitě.


Mačetový tanec Salvador 

Pokud se tedy nebude situace v nejbližších týdnech ve Venezuele dále radikalizovat, bude možné to považovat za nepřímý důkaz skutečnosti, že venezuelská tajná služba již přesvědčila, odstavila, nenávratně pokazila nebo zlikvidovala dostatek “roztleskávačů majdanu”.

Pro ty, kteří věří spontánnímu vystoupení venezuelského lidu, toužícího po svobodě, demokracii, lásce, pravdě a prosperitě (tak jak o tom píše mainstream), bude vyprchání atmosféry protestů ve Venezuele pravděpodobně potvrzením skutečnosti, že se touhy venezuelského lidu naplnily a Venezuelané se proto vrátili k běžnému životu a obvyklému životnímu rytmu.

Jedno je však skutečností – jestliže se Američanům Majdan ve Venezuele nepodaří, znamená to, že americké problémy rostou a Američanům se nedaří.

Venezuelská tajná služba má pracovní den jako každý jiný. Venezuelští agenti pokračují ve výslechu zatčených, které zatkli při zabavení nákladu amerických zbraní.

Netřeba pochybovat o tom, že venezuelští agenti tajné služby se ve své práci vyznají, mají ji rádi a vědí klást sugestivním způsobem otázky, na které vždy dostanou požadované odpovědi. Netřeba však usnout na vavřínech, takže venezuelskou tajnou policii, armádu a Bolívarské skupiny čeká ještě mnoho práce.

Od roku 2017 se stupňují útoky neznámých ozbrojenců na venezuelské jednotky, zejména v příhraničních oblastech s Kolumbií s cílem získat vojenské zbraně. Podle venezuelských armádních zdrojů jsou útočníci
z velké části dezertéři z řad venezuelských bezpečnostních sil a specialisté zejména z Brazílie či Kolumbie.

Dezertéři a cizí agenti pracují na Američany. Útoky na vojenské konvoje ze strany venezuelských dezertérů a cizích agentů však stmelují příslušníky venezuelských bezpečnostních sil a omezují možnosti váhajících přidat se na proamerickou stranu.

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
8. 2. 2019 23:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobře oni? Z Kolumbie, která je zcela v moci USA, tam pronikají agenti neustále.
Tohle dneska také zaznělo, možná jsi už četl:
„Humanitární pomoc se změnila na show, která ospravedlňuje převrat, je to levná snow, která nás ponižuje. Zablokovali téměř 10 miliard dolarů, naše zlato, peníze z ropy a nyní nabízejí 20 milionů dolarů? Venezuela nedovolí tuto falešnou show s humanitární pomocí. Pokud chcete pomoci, uvolněte peníze, které jste zablokovali ze země. Ukradli nám peníze a pak nám nabídli toaletní papír,“ – Maduro
https://cz.sputniknews.com/svet/201902089154649-Maduro-Venezuela-pomoc-zaminka/

Dobře jim to natřel:)) ale tyhle slova v čété neuslyšíme. Zato plačky už ukazovaly srdceryvné záběry jak Venezuelčané hladoví a diktátor blokuje humanitární pomoc.

Editor
8. 2. 2019 23:58
Odpovědět  josh-xy

Asi tam nemají všeho dostatek, a je to i možné. Ale, já moc nevěřím těmhle prvoplánovaným reportážím. To máš jako když zavedli sankce na Rusko, hned za pár dní ukazovali prázdné regály v ruských obchodech, a nebylo to tak. Vždycky si říkám, že s námi manipulují a tak i k těm informacím přistupuji. Když lhali o Ukrajině, která je co by kamenem dohodil, tak jak asi lžou o Sýrii, Venezuele,…..
Ale o Venezuele máme málo informací, takže je to možné, že strádají. Ale na druhou stranu, hladové obyvatelstvo by Madura svrhlo samo, bez americké intervence.