Velvyslanec USA z nás dělá zapomnětlivé hlupáky. Okamurova upřímnost až vhání slzy do očí

Tomio Okamura to na svém Facebooku rozbalil. Pustil se do amerického velvyslance v Česku, řečí o agresivním Rusku, Petra Fialu (ODS) a Tomáše Petříčka (ČSSD) označil za americké lokaje. Výkřiky o ruské „hybridní válce“ připomínají spíše to, kdy „zloděj volá, chyťte zloděje“. Češi by měli z NATO ven, dodává. „Americký velvyslanec z nás dělá zapomnětlivé hlupáky. Ruská vláda je podle amerického velvyslance v ČR Stephena Kinga „režimem plíživé agrese” a Rusko je společně s Čínou a hybridními útoky největší hrozbou pro Severoatlantickou alianci. A co americké agrese ve světě a Američany rozvrácený Blízký východ a Ukrajina a „humanitární bombardování” Srbska a americkou vládou zaviněné statisíce mrtvých? Chápeme, že i Rusko i Čína mají své zájmy a nejsou to žádní svatoušci z nedělní školy, ale vyjádření Američanů jsou ve stylu „zloděj volá, chyťte zloděje”. Hnutí SPD není ani proruské, ani pročínské, ani proamerické — jsme pročeští. A v zahraniční politice prosazujeme nikoliv politiku konfrontace za každou cenu, ale jednání a spolupráce,” napsal Okamura na svém Facebooku.
To ale není všechno. Politik následně obvinil USA ze „statisíců mrtvých” v Iráku poté, co tam Američané zlikvidovali sekulární vládu. Podle Okamurova výčtu amerických „úspěchů” se zdá, že kamkoli USA nasměrují svojí pozornost, tam začíná panovat chaos a zkáza.
„USA rozvrátily Irák a odstranily proti-islamistický sekulární režim. Statisíce mrtvých. To samé v Libyi a Sýrii. Afghánský Talibán není zapojen do mezinárodního terorismu, přesto USA podnikly invazi i tam a nyní se s ostudou stahují. Sýrie se díky pomoci Ruska ubránila a syrští křesťané považují Rusy za své osvoboditele, zatímco Západ považují za zrádce, kteří podpořili islamisty… Jak dnes vypadá Ukrajina po Američany podpořeném Majdanu, kdy byl svržen legitimně zvolený prezident Janukovyč?” prohlásil politik SPD.
Podle Okamury stačí rychlý pohled na mapu, kde budou vyznačeny počty základen mimo vlastní území státu, aby bylo jasné, kdo je agresor.
„Spojené státy americké způsobují neštěstí a smrt milionů lidí a agresivní je Rusko? Jen se podívejme na mapu, kolik má kdo vojenských základen. Výdaje USA na zbrojení jsou téměř desetkrát větší než ruské,” srovnal český politik vojenské kapacity Ruska a USA.
České politiky, kteří podporují USA, jako jsou Petr Fiala z ODS a ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček z ČSSD, označil za „lokaje” Spojených států.
„Nedivím se, že agresi USA podporují američtí lokajové, tedy předseda ODS Petr Fiala a ministr zahraničí za ČSSD Tomáš Petříček. Fakt se divím, že v těchto stranách mohou s klidným svědomím ještě Václav Klaus mladší i Jaroslav Foldyna setrvávat…” napsal Okamura.
Předseda hnutí SPD dále prohlásil, že občané České republiky by měli mít právo vyjádřit svůj názor ohledně členství země v NATO a EU. Za předpokladu, že NATO bude jen loutkou USA pro šíření amerických zájmů, neměli by Češi být jeho členy.
„Pokud by mělo být NATO jenom fíkovým listem a loutkovou organizací pro agrese USA ve světě, pak bychom tam být neměli,” prohlásil Okamura s tím, že členem Aliance není ani sousední Rakousko.
O nutnosti, aby mezi sebou intenzivně spolupracovaly středoevropské státy, podle slov politika, věděl již František Palacký, přičemž tato nutnost bude jen narůstat, pokud se bude prohlubovat islamizace sousedních zemí.
„Především je potřeba, aby úzce spolupracovaly středoevropské státy. Již Palacký věděl, že středoevropská spolupráce v geopolitickém prostředí mezi Ruskem a Německem je pro středoevropské národy nutností. Bude ještě větší nutností, pokud v západních státech Evropy převládne islám a pokud budeme sousedit se Spojenými evropskými emiráty…,” dodal Okamura.

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201903059381203-usa-velvyslanec-irak-rusko-okamura-politika-valka/

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
30. 5. 2019 22:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Mluví mi z duše, dobře on:)) Celá naše věrchuška je lokajská.