Velké je vidět na dálku

Dnes jsou narozeniny Vladimira Vladimiroviče Putina. A nezáleží na tom, jak je starý. Měli jsme štěstí, že jsme se stali jeho současníky, neznáme ho jenom z filmu, nebo z příběhů, ale „žili“ v době tohoto člověka. 

Jak jednou napsal Sergej Esenin, „velké je vidět na dálku“ a skutečnost, že dnes ne každý rozumí rozsahu osobnosti Vladimira Putina a jeho roli, je zcela přirozená. 

To je osud všech lidí, kteří jsou v předstihu. A Putin je v mnohém před svou dobou, v předstihu. Nebo to můžeme říci jinak – Putin jen drží krok s tokem času, a my všichni – „obyčejní lidé“ (nemluvím o dnešních takzvaných „elitách“ v širokém slova smyslu – nejen u moci, ale také těch kteří jsou propagováni v televizi, rozhlase a v médiích) katastrofálně zaostáváme za realitou. 

Tak či onak propast mezi úrovní Putina a úrovní dnešní společnosti (nejen v Rusku, ale i ve světě) je prostě obrovská. Drtivá většina lidí na naší planetě si dnes ani neumí představit, jaké to je dát celý svůj život pro zájmy lidí, pro zájmy obyčejných lidí a zároveň vědět, že mnozí to prostě nedokáží ocenit a lhostejně projdou kolem, nebo také plivnou jedovatou slinu tvým směrem… jak to mnozí dělají.

Stejně jako ostatní lidé jeho velikosti je Putin odsouzen k tomu, aby ho dav kritizoval a pomlouval. 
Na jedné straně – zástup závistivců, kteří umí pouze krást s využitím svého oficiálního postavení, a proto nemohou nikdy dorůst na jeho úroveň. 

Na druhé straně, dav obyvatel, před nimiž je Putin „vinen“, že osobně každému z nich nezabezpečil světlou budoucnost, pro kterou nikdo z nich ani prstem nehnul.

A mezitím velká většina obyvatel Ruska dnes dluží tomuto člověku svůj vlastní život. Z pohledu procesů globálního řízení současná existence Ruska nebyla vůbec plánována … a bez státu není národ.

V těchto dnech se konalo pravidelné Valdajské fórum , na kterém prezident Ázerbájdžánské republiky Ilham Alijev řekl velmi správná slova:

S velkým zájmem jsem poslouchal projev Vladimira Vladimiroviče.  Souhlasím s ním ve všem. 
Jediné, co neřekl, když hovořil o situaci, která se vyvinula v Rusku na přelomu tisíciletí, bylo to, že hlavním faktorem, díky kterému Rusko se ctí vyšlo z nejobtížnějších procesů, je faktor Vladimíra Putina. 
Je pravda, že by to měli vědět všichni. Právě díky jeho odvaze, odhodlání, moudrosti, vlastenectví Rusko překonalo nejobtížnější zkoušky a dnes je přední světovou mocností.“

Byly již oznámeny plány používat Putinovo jméno pro zájmy mocenské nomenklatury, pomlouvat ho a očerňovat, a pak veřejně plivat. Mnoho z nich se nestydí dělat to všechno dnes, ještě během Putinova života. 

Stačí si vzpomenout na situaci, kdy byl v červenci 2014 nad Ukrajinou sestřelen Boeing, letadlo nemělo čas dopadnout na zem, ale všechna západní „nezávislá a pravdivá“ média publikovala články pod titulky:
„Putin zabil naše občany a děti!“

Západ měl vždy špatnou představivost; dlouho Putinovi připisoval roli „krvavého diktátora“ (nezapomeňme,
že Putin není prvním, komu je tento „status“ přisuzován, takto byl „cejchován“ Ivan IV. Veliký (na Západě
jmenován Hrozný) i Peter Veliký i Josif Stalin). 

A to navzdory skutečnosti, že Putin je pacifista, jakých je ve světové politice málo. 

Není těžké si představit, že pokud dnes ještě za Putinova života, mu starostlivě připisují tento status, co se stane, až Putin nebude existovat a kdy nebude nikdo, kdo by se veřejně postavil za jeho dobré jméno. 

Například dnes je jednoduše nemožné veřejně prohlásit, že ani Stalin, ani Beria nebyli „krvavými katy“. 
Celý veřejný prostor je již dávno okupován silami, které vyžadují souhlas s těmito falešnými tezemi, jako se „samozřejmostí“. Byla vytvořena atmosféra absolutní netolerance vůči jakémukoliv nesouhlasu v této otázce. 
A je jasné, že Putin bude mít v budoucnu stejnou roli.

A s tím vším Putin najde sílu žít každý den pro dobro svého státu a svého lidu. A jeho motivace není v celoná-
rodním uznání, ale v tom, že upřímně a úplně splnil svou povinnost, povinnost člověka a občana své vlasti.

Putin to vyjádřil upřímně:

“Věřím v člověka.
Věřím v jeho dobré myšlenky. Věřím, že jsme všichni přišli dělat dobro. Pokud to uděláme a uděláme to společně, pak nás čeká úspěch ve vztazích mezi námi, ve vztazích mezi našimi státy. Ale nejdůležitější věcí je, že tímto způsobem dosáhneme toho nejdůležitějšího – dosáhneme klidu v našem vlastním srdci “

… Hlavní věcí v životě není úplně to, na co je většina lidí zvyklá soustředit pozornost. 

***

Putin vždy najde příležitost nejen účastnit akcí, ale předvádí mistrovskou úroveň řízení.

Dnes, k Putinovým narozeninám, chci věnovat pozornost jednomu z posledních příkladů tohoto druhu. 

Před méně než týdnem se konalo fórum ruského energetického týdne . 

Na závěrečném zasedání tohoto fóra odpověděl Putin i na následující otázku:

K. Simmons : Dochází nám čas, ale nemůžu vás pustit pane prezidente, aniž bych se zeptal na nového vůdce Ukrajiny, prezidenta Zelenského, a na výzvy, kterým čelí v jeho vztazích s Bílým domem. Chtěl byste, aby zápisy z vašeho rozhovoru s prezidentem Trumpem zveřejnila vláda USA?

Vladimir Putin : Poslouchejte, celý svůj život jsem nepracoval v kvalitě, jakou pracuji dnes, a můj předchozí život mě naučil, že jakýkoliv můj rozhovor může být publikován, a já vždy z toho vycházím. Proto, když se pokusili rozpoutat další skandál ohledně našeho setkání s prezidentem Trumpem v Helsinkách, přímo jsme to řekli americké administrativě: pokud někdo chce něco zjistit, publikujte to, nevadí nám to. Ujišťuji vás, že tam není nic co by mohlo prezidenta Trumpa kompromitovat. Prostě to nechtěli udělat, jak tomu rozumím –
z principu, že existují věci, které by měly být ukryté, a to je vše.

Věnujte pozornost slovům Vladimíra Putina: „Můj život mě zvykl na skutečnost, že je možné zveřejnit jakoukoli konverzaci, a vždy z toho vycházím.“

Jen málo lidí může rozumět tomu, o čem je tato věta. Pro většinu lidí je to jen nutnost v životě rozvědčíka, zpravodajského důstojníka. Lidé ale netuší, co stojí za touto větou.

Faktem je, že je nemožné „jednoduše vycházet ze skutečnosti, že lze zveřejnit jakoukoli vaši konverzaci“. 

Není to jen způsob života. 

Zaprvé, jedná se o zcela jinou úroveň odpovědnosti a uvědomění, zcela nedostupnou obyčejnému člověku, který málokdy ručí za svá slova, a mnohokrát říká něco, za co nebude nést žádnou odpovědnost. Ale to není hlavní smysl. 

Být připraven na to, že všechny vaše věty mohou být publikovány, je zcela bezprecedentní úroveň otevřenosti. 

Člověk, který má něco „osobního“, má vždy co skrývat a nikdy nebude připraven na to, že vše co říká, může být publikováno. Taková osoba bude mít vždy určitá tajemství. Člověk, který je vždy připraven na zveřejnění jakéhokoli slova, je člověk co plně přijal svůj život a svůj osud. 

To je něco, co si mnoho lidí vůbec neuvědomuje, natož aby to ztělesnili ve svém životě. 

Je to člověk, který nemá osobní život, přesněji „svůj vlastní“, není nic, co by považoval za nutné chránit ve vztahu k sobě samému. 

Je to člověk zcela otevřený, který se zcela obětoval své povinnosti. 

Člověk, který se ničeho nebojí, a navíc, je to člověk, který chápe, že bude ukřižován (v širším slova smyslu), protože to jsou „zákony džungle“, ale nezatěžuje se tím, protože ví, že hodnota není v něčem osobním. 

Touto větou Putin ukázal, že je mimo dosah jakýchkoli jiných „vládců“ dneška – doma i v zahraničí. 
Žádní takoví nejsou. Vždy jich bylo málo. 

A jedna věc je žít podobný život v utajení, jako zaměstnanci tajné služby – zveřejnění jejich jmen je vlastně ukončením jejich profesní činnosti, a další věc je žít podobný život všem na očích. 

A všimněte si, že nikdo nemůže Putinovi předhodit nic jiného než prázdné spekulace, ničím nepotvrzené. 
Okolo Putina je spousta výmyslů a falešných pomluv, ale nikdo nikdy nemohl poukázat na fakta, která by ho dala do nějakého „špatného“ světla. 

Na všechna obvinění jeho údajného bohatství, Putin již dlouho odpovídá:

„Všechno, co najdete – je vaše!“

Nikdo však nic nenašel. Ano, chytrým lidem je jasné, že v případě Putina, jakýkoliv „nezasloužený příjem“ způsobí jen problémy a v zásadě z nich nebude mít žádný prospěch. 

Putin je chytrý člověk a chápe, že nemá smysl vytvářet pro sebe nezákonná aktiva. 

Pro člověka úrovně Putina je zřejmé, že materiální bohatství nemá smysl. Všechno, co je potřeba pro život (domov, doprava, některé předměty pro domácnost), Putin má i tak na účet služebních zdrojů. 

Ve skutečnosti žije prací, o čemž svědčí i jeho harmonogram. Navíc prostě nemá ani čas využít nějaký „osobní“ majetek. Nepotřebuje „dostat se vysoko“ a „užívat si života“. Putin prostě nemá čas. Žije v podmínkách kdy každá minuta je cenná protože úkolů je vždycky víc než času na jejich splnění.

Jak bylo řečeno v jednom filmu:

„Prostě jsem neměl čas na hřích.“…  To platí pro Putina plně. 

A to je také to, co jeho protivníky přivádí k zuřivosti. Všichni prostě hřeší, nejen ti na samém vrcholu.

Přemýšlejte o těchto slovech Vladimíra Putina:
“Můj život mě naučil, že jakýkoliv můj rozhovor může být publikován a já z toho vždy vycházím.“

Je to skvělá lekce, kterou Putin našel příležitost ukázat lidem. Je velmi obtížné dosáhnout takové úrovně vnitřní otevřenosti, uvědomění a odpovědnosti.

Takový člověk si zaslouží úctu.

Závěrem chci dát upoutávku na skvělou píseň, která je podle internetu jednou z oblíbených písní Vladimira Vladimiroviče Putina. Také velmi charakteristická.

Všechno nejlepší Vladimire Vladimiroviči.

С ДНЁМ РОЖДЕНИЯ, ВЛАДИМИР ВЛАДИМИРОВИЧ!

https://cont.ws/@regul01/1467021
(Zkráceno)

sdílet na

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
8. 10. 2019 10:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin oslavil 67. narozeniny na houbách
Ruský prezident Vladimir Putin v předvečer svých narozenin vyrazil na výlet do hor na jihu Sibiře. Kochal se podzimní přírodou, sbíral houby, zdolal asi 2000 metrů vysokou horu a společnost mu dělal ministr obrany Sergej Šojgu.
https://youtu.be/Nej7AFsKmu4
“Je to ukázka, že prezident je plně akceschopný, že může pokračovat ve své činnosti stejně efektivně jako dosud – nic se nezměnilo,” usoudil politolog Alexej Makarkin, kterého oslovila ruská redakce BBC. “Putin je u moci už 20 let, a tak je nezbytné pravidelně ukazovat, že je schopen pracovat. Je to důležité pro jeho voliče,” dodal. Divákům, kteří Putina nevolí, to podle něj může připadat směšné.

laylaatwood27
8. 10. 2019 18:57
Odpovědět  josh-xy

Ahoj 😀
Nezávidím nikomu nic, ale tu divokou divočinu každému. Až mi žluč z očí tryská! 😀
Na stránce youtube je pod tím tvým videem diskuze. No kurwa, je to síla.
Jako u nás ten trolling, ale nenávist a závist není jen v české kotlině.
Kdyby se na všechno vykašlal a v klidu dožil někde TAM ve skromné “dači”, za nějaký čas, až by Vandalové ze západu začli širokou rus plundrovat (jak jsou zvyklí od svých předků), zase by ta holota láteřila: Putine, proč ses na nás vysral?!
Pak by zase kňučeli a zpívali by:
https://www.youtube.com/watch?v=MVDmfXomG18

Дай ему бог здоровья и счастья !!

Administrátor
8. 10. 2019 21:56
Odpovědět  laylaatwood27

Ahoj parde. Příroda uža, to je jasné. Je nádherná a nedotčená, tak to má být. Na tu diskuzi jsem nekoukal, ale myslel jsem si že ty nenávistné komentáře jsou naší záležitostí tím, kam jsme v této době došli. Když koukám někdy na diskuzi v angičtine, tak mi to nepřipadá tak zvrhlé, ale u nás, to je síla. Tolik nenávisti mezi lidmi probouzí tahle doba, politika a geomtetricky poroste až do násilí, které burcuje už ve školácích a všichni jen nečinně přihlížejí, nikdo nekoná a jen prachy, prachy…Kdyby se Putina jak píšeš, tak asi ten konec by byl rychlejší a díky rovnováze (dnes už ma Putin převahu) můžeme ještě přežívat, ještě občas vyrazit ven ulice, přírody,…A ten song cos připojil,..pěkný, skutečně pěkně sestavený z fojnově provedených fotek. SSlova nepoberu, ale podle fotek jsou stejně tak dobré.

Editor
9. 10. 2019 19:16
Odpovědět  laylaatwood27

Kdysi jsem čítal knihy Rudolfa Luskače, on byl sice sedmilhář, jeho rybářská a myslivecká latina byla opravdu vyjímečná, třeba popisoval, jak lovil lososy při tahu (losos táhne k vytření jenom jednou za život ,nežere při tom a po vytření zdechne), ale fotky měl zejména v “Revíru bez hranic” nádherné. Být mladší, tak tam vyjedu na ryby.

laylaatwood27
10. 10. 2019 11:13
Odpovědět  scipio

Joshi ano přesně tak to je. Kdysi jsem to přirovnal k pohodě na městském, narvaném koupališti. “Hlavně že tam máme roztaženou deku. Zbytek nás nezajímá”

Janko…já vím. 😀

scipio: Viděl jsem dokument z toho Ruska. Oni jedou náklaďáky 300 verst, tam pochytají ty lososy před vytřením. Na břehu je vymačkají pro kaviár a pak do Moskvy na tržiště.
V té divočině leží hromady mrtvých lososů, nepožívatelných, jako voličstvo Top 09, kterého se už nedotkne žádné zvíře. Možná Piráti, nebo jiní mrchožrouti.

Malý Wágner je fakt dobrý.
https://www.youtube.com/watch?v=LblRUf25iTg