Velká Británie posílá na Ukrajinu 30 elitních vojáků kvůli obavám z války s Ruskem

Autor : Jonny Tickle

Velká Británie posílá na Ukrajinu 30 elitních vojáků kvůli obavám z války s Ruskem – média

Na Ukrajinu byl vyslán 30členný tým elitních britských vojáků, kteří budou cvičit ozbrojené síly v používání nových protitankových zbraní, které Londýn daroval Ukrajině, uvedla britská televize Sky News.

Podle stanice přistálo tento týden v Kyjevě 30 příslušníků pluku Ranger, který byl zformován koncem loňského roku jako součást nové brigády speciálních operací, spolu s 2 000 kusy protitankových raketometů.

Britský dar zbraní přichází v době, kdy na hranicích mezi Ruskem a Ukrajinou přetrvává vysoké napětí. Moskva je obviňována z rozmístění 100 000 vojáků na hranici, přičemž některá západní média a představitelé naznačují, že se blíží vojenský vpád. Kreml plány na invazi na Ukrajinu opakovaně popřel.

Ukrajinský prezident reaguje na obavy z invaze
Přečtěte si více Ukrajinský prezident reaguje na obavy z invaze
S rostoucími obavami z války přijeli do Kyjeva poradit ukrajinské armádě vojáci z Británie, Polska, USA a Kanady.

Zbraň, o které se předpokládá, že ji Londýn vyšle, je MBT NLAW, protitankový raketový systém “vystřel a zapomeň” vyráběný Británií a Švédskem. Zásilka přišla krátce poté, co britský ministr obrany Ben Wallace oznámil parlamentu, že Spojené království poskytne Ukrajině nový balíček bezpečnostní pomoci.

“Dovolte mi, abych se vyjádřil jasně: tato podpora je určena pro zbraňové kapacity krátkého dosahu a jednoznačně obranné zbraně. Nejsou to strategické zbraně a nepředstavují pro Rusko žádnou hrozbu,” vysvětlil. “Jsou určeny k použití v sebeobraně a britský personál, který poskytuje výcvik v počáteční fázi, se po jeho dokončení vrátí do Spojeného království.”

Ve čtvrtek během pracovní cesty v Austrálii britská ministryně zahraničí Liz Trussová varovala Rusko, že jakákoli invaze na Ukrajinu by vedla k “strašlivé bažině a ztrátám na životech”, a vyzvala ruského prezidenta Vladimira Putina, aby “upustil od invaze a stáhl se z Ukrajiny, než udělá obrovskou strategickou chybu”.

Moskva opakovaně popřela plány na invazi na Ukrajinu. Minulý měsíc, kdy se napětí stupňovalo, zaslalo ruské ministerstvo zahraničí USA a NATO návrhy smluv s bezpečnostními zárukami. Jednání, která se konala 10. a 12. ledna, byla neúspěšná a podmínky dohody se nepodařilo nalézt.
https://bit.ly/32oLtZ4

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
21. 1. 2022 21:19

Tak to se chystá FALEŠNÁ VLAJKA ?%. NEMYSLÍM že změní průběh, ale mohou to špina–ci začít. Když nebudou dělat co se očekává, tak je bratranci odříznou od jejich trhů ,także-NA ZNAČKY POMMIES !!!?

anonym
21. 1. 2022 22:21
Odpovědět  BB Rad

No jo, ale tezko se dari falesnou vlajku provest, kdyz uz na ni ta druha strana ceka. Sem zvedava.

BB Rad
22. 1. 2022 10:39
Odpovědět  anonym

Oni ví že ti druzí to ví, ale přesto se to provede ,jen aby dokázali že měli pravdu .OPRAVDU POKROUCENĚ ŠÍLENÁ POLITIKA US