Vědci ministerstva obrany Ruské federace vyvinuli doplňky stravy proti koronaviru

Specialisté 27. vědeckého centra ruského ministerstva obrany vytvořili a zaregistrovali doplněk stravy účinný proti koronaviru „KovBAD“, řekl velitel jednotek radiační, chemické a biologické obrany Igor Kirillov v rozhovoru pro noviny «Красная Звезда».

„Ve 27. vědeckém centru byly vyvinuty nadějné vzorky doplňků stravy, jejichž hlavními složkami jsou extrakt z arónie, echinacey, fukoidanu, hydrolyzát chobotnice tichomořské a další látky přírodního původu, které zvyšují antivirovou obranu organismu. Po posouzení jejich účinnosti proti COVID-19 na začátku listopadu bylo obdrženo osvědčení o státní registraci jako jeden z doplňků stravy,“ citovala Kirillova agentura TASS.

Velitel vojsk radiační, chemické a biologické ochrany zdůraznil, že experimenty ukázaly, že již druhý den užívání biologicky aktivního doplňku stravy zvaného „KovBAD“ se množství viru v nosohltanu sníží na polovinu a šestý den je jeho koncentrace snížena 16krát… 

“V důsledku toho se také snižuje dopad na lidský organismus, nemoc probíhá s menším počtem komplikací,” vysvětlil Kirillov.

Podle Kirillova se na základě 48. Ústředního výzkumného ústavu také vyhodnocuje specifická aktivita vyvíjené řady očkovacího přípravku i proti epidemicky nejnebezpečnějším variantám koronaviru. 

“V současné době jsou navíc v souladu s rozhodnutím ministra obrany vyvíjeny prostředky k prevenci nové nákazy koronavirem pro orální (polknutím) použití,” řekl Kirillov.

https://bit.ly/3FoEXPZ

sdíletj na