Vaše zlato ve výši 1,7 miliardy dolarů je nyní naše,

Při dlouhodobém zmrazení venezuelských aktiv Spojené království nadále zadržuje 31 tun zlata uloženého v Bank of England, přičemž nové rozhodnutí Nejvyššího soudu podpořilo zabavení.

Nedávné rozhodnutí, uvedla CNN , „rozhodlo, že uznání hlav států a vlád je výhradně v odpovědnosti britské vlády, která uznala [opozičního vůdce Juana] Guaidóa za venezuelského ústavního prozatímního prezidenta. 

Stejně jako většina duplicitních korporátních médií prosadila CNN narativ, že Nicolás Maduro není ve skutečnosti zvoleným prezidentem Venezuely ( “prohlásil” volby, které jsou “široce sporné” . Ale, jak jsem psal v březnu, je prezidentem a „volební proces ve Venezuele byl uznán jako transparentní a efektivní, bývalý americký prezident Jimmy Carter jej v roce 2012 označil za „nejlepší na světě“.  Na druhou stranu venezuelská opozice, stejně jako západní státy, zasahovaly do voleb a pokoušely se je sabotovat.

V každém případě britský soud na základě „principu jednoho hlasu“ rozhodl, že protože vůdci Spojeného království jako Boris Johnson považují nemilovaného Guaidóa za „dočasného prezidenta“, nevysvětlitelně jím není – navzdory většině světa uznává ho jako takového.

Venezuelských „ 31 tun zlata uloženého v Bank of England“ tedy zůstává v zajetí .

Mezitím starší média, která čtou scénáře, se navzájem opakují a tvrdí, že Venezuela nemá právo na vlastní zlato, a falešně propagují falešnou premisu, že Guaidó je venezuelským prezidentem.

BBC uvedla : „Nejvyšší soud Spojeného království popírá Madurův nárok na venezuelské zlato“.

Fortune Times tryskal: ‘Nejvyšší soud Spojeného království maří Madurovu nabídku na kontrolu venezuelského zlata v hodnotě 1,9 miliardy dolarů.’

Jak velmi benevolentní soudů britských mařit podlý zvolený prezident národa, jehož populace se spojil s USA v neúprosně potrestání. 

Jako každá dobrá loutka imperialismu se Guaidó – západní loutka, která byla světu dříve neznámá a ve Venezuele do značné míry neznámá, než se sám jmenoval „prezidentem“ – objeví, když je to potřeba, neboli když chtějí USA a spojenci ublížit. Venezuelští lidé ještě dále. 

článku z března 2021 jsem uvedl: „Museli byste být posledních pár let offline nebo v kómatu, abyste nevěděli o některých klíčových faktech o ‚dočasném prezidentovi‘ Guaidóovi. Venezuelané nevolili Guaidóa za prezidenta, dokonce ani nekandidoval . Venezuelané hlasovali pro Madura. Guaidó se jmenoval ‚prozatímním prezidentem‘, což podpořilo jen zhruba 50 zemí, což zanechalo do očí bijících téměř 150 zemí, které tuto západně upravenou loutku jako venezuelského vůdce neuznávají.“

Na rozdíl od toho, že Spojené království znovu uznalo tohoto muže za prezidenta Venezuely, jak jsem poznamenal, dokonce i EU upustila od uznání Guaidóa jako prozatímního prezidenta. 

Podpora na místě pro pana prezidenta?

V roce 2019 jsem strávil několik týdnů v Caracasu a vyvracel tvrzení západních vědců a médií, že po sérii výpadků elektřiny nastal chaos. Během té doby jsem pozoroval protesty na podporu vlády a vyhledával údajně masivní protesty na podporu Guaidó (spoiler, nenašel jsem je, přestože jsem projížděl město na motocyklovém taxíku).

V jednom obzvláště masivním provládním protestu Venezuelané mluvili o mediálních lžích o své zemi a také o tom, jak chtějí, aby byla „západní loutka“ Guaidó zatčena. Přečtěte si více Socialistický vůdce Amerika zase ráda nenávidí vyhrává. Co teď?

” Vymysleli si to, všechno jsou to lži, všechno lži.” Jediný prezident, kterého uznáváme, je Nicolas Maduro. A my chceme, aby byl tento muž, Juan Guaidó, okamžitě zatčen. 

Při setkání jiného dne žena rozpoutala : „Nevolili jsme tě, Guaidó. Nejsme severoamerická kolonie. Nejsme Kolumbie. Respektujte Venezuelu. USA chtějí ukrást naše zdroje. Trumpe, přestaň nás šukat.”

Nahoře v kopcích Petare , na motorce kamaráda, kamkoli jsme jeli, jsme potkávali lidi, kteří plivali na Guaidóa a na lži Západu o Venezuele.

Toto nejnovější rozhodnutí soudu Spojeného království nadále odepírat Venezuele její zlato – a upírat národu způsob, jak poskytnout úlevu jejímu uber-sankcionovanému obyvatelstvu, které se kvůli tomu snaží  získat dostatek jídla k jídlu – není překvapivé, protože ukazuje historii pokusů Západu svrhnout venezuelské vůdce a destabilizovat zemi. 

Je třeba zdůraznit, že stejní politici, učenci a média, kteří propagují Guaidóa jako venezuelského vůdce, natož prezidenta, a bílí krádež venezuelského zlata ve Spojeném království, systematicky zlehčují smrtící sankce proti jejímu lidu.

Eva Bartlettová

Eva Bartlettová

Eva Bartlett je kanadská nezávislá novinářka a aktivistka. Strávila léta v terénu a pokrývala konfliktní zóny na Blízkém východě, zejména v Sýrii a Palestině (kde žila téměř čtyři roky). Sledujte ji na Twitteru  @EvaKBartlett

sdíletj na

4.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
26. 12. 2021 17:56

Šikovní kluci, tihle sáhibové.

Michal47
27. 12. 2021 15:06

Touto zcela sprostou loupeží jenom znovu ta anglosaská odporná verbež potvrdila její patologicky perverzní “charakter” a bezbřehou ničemnost, která nemá na Zemi jinak obdoby!! Hugo Rafaele Chávez Frías a Nicolas Maduro Moros udělali velkou chybu, že toto zlato už dávno před léty nepřevedli zpět do Venezuely! Teď na tuto chybu doplácí celá země! Historie se opakuje, Československu bylo po rozbití a zničení v r. 1939 také jeho zlato těmito odpornými zločinci v Londýně ukradeno a převedeno do říšské banky v Berlíně. Není divu, vždyť to byli právě anglosasští gauneři z obou stran Atlantiku, kteří ještě většího gaunera hitlera politicky a ekonomicky “udělali” a poštvali proti SSSR!!