Válečné lodě ruského námořnictva vyrazily na “dálkovou” misi uprostřed napětí v NATO (VIDEO)

Dvě lodě ruské Baltské flotily třídy Stereguščij vypluly ze svého domovského přístavu Baltijsk, aby se zúčastnily rozsáhlých námořních cvičení, která mají trvat až do února.

Jedná se o dvě plavidla, pokročilé víceúčelové korvety Soobrazitelnyj a Stojkij, uvedla v pondělí tisková služba flotily. Lodě této třídy jsou určeny převážně pro operace v litorální zóně, ale mají i určité schopnosti na hlubokém moři.

Obě válečné lodě provedou řadu cvičení, aby zdokonalily dovednosti členů posádek v různých typech misí, včetně odhalování a pronásledování ponorek, boje proti lodím, protivzdušné obrany a pátracích a záchranných operací, uvádí se ve zprávě. Na obou lodích jsou jednotky námořní pěchoty, které budou trénovat odrážení simulovaných teroristických útoků na lodě během období vystavení, jako je například průjezd úžinou nebo přístavní zastávky.

Námořnictvo sice neupřesnilo, kam budou plavidla směřovat, ale uvedlo, že se vydala na “dálkovou” plavbu.

Kredit: ruské ministerstvo obrany
Nasazení je součástí rozsáhlé série cvičení, která bude ruské námořnictvo provádět až do února. Námořnictvo na cvičení vysílá přes 140 válečných a podpůrných lodí, přibližně 60 letadel a 10 000 vojáků. Cvičení budou probíhat ve vodách poblíž Ruska, ale i ve strategických částech světa, jako je Středozemní moře nebo Severní moře, uvedlo minulý týden ruské ministerstvo obrany.

Zpráva přichází v souvislosti s rozmístěním dalších vojenských prostředků v baltském regionu ze strany členů NATO. Aliance v pondělí uvedla, že Dánsko vyšle do Baltského moře fregatu a přemístí do Litvy bojové letouny F-16. Další země vysílají vojáky a vybavení do jiných členských států nacházejících se v blízkosti Ruska. Tyto přesuny byly označeny za posílení odstrašujícího účinku NATO proti případné ruské invazi na Ukrajinu, o níž Rusko opakovaně prohlásilo, že ji nemá v úmyslu zahájit.


Moskva již dříve uvedla, že rozšíření bloku do východní Evropy a rozmístění jednotek v blízkosti Ruska ohrožuje ruskou národní bezpečnost. Washington a Brusel odmítly ruský návrh na uvolnění napětí tím, že by poskytly právně závazné záruky, že dveře NATO budou uzavřeny zemím sousedícím s Ruskem, a že by odstranily některé vojenské prostředky rozmístěné v sousedství.

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
25. 1. 2022 09:42

Ruská národní bezpečnost je ohrožena, tudíž jediná možnost jak se připravit na agresi protivníka je připravit se ještě lépe. Cvičení jsou důležitá, aby prověřila připravenost všech složek armády. Jsou to sice asi finanční výdaje, které by v případě klidu mohly být použity jinde, ale v případě ohrožení země jde osobní pohodlí stranou a to je správné. Když je země jako Rusko v ohrožení, musí se připravit ne obranu.

Tmasarik
25. 1. 2022 17:52

Je třeba se domluvit s Kubou Venezuelo ATD… a umístit na jejich uzemí raketové systémi, tak jak to provádí” NEJDEMOGRAČTĚJŠÍ STÁT”USA!!! Jinak si neuvědomí,že nejsou páni světa.
Ruský národ to má zlý proti nám se spojil celí agresivní svět! Rusko nikdy nebyl agresivní stát
a my normální lidé jsme SVÁMI!