nezařazené

Vakcína AstraZeneca a panika v Evropě

FT: Vakcína AstraZeneca může být neúčinná proti jihoafrickému kmenu koronaviru.

Vakcína britsko-švédské společnosti AstraZeneca a Oxfordské univerzity může být proti jihoafrickému kmenu koronaviru neúčinná. Informoval o tom v sobotu večer  Financial Times  s odvoláním na předběžné výsledky připravované studie.

Podle deníku během klinických studií v Jižní Africe za účasti 2 026 lidí dvě dávky vakcíny neprokázaly schopnost chránit očkované osoby proti mírným a středně závažným formám onemocnění způsobeným novou genetickou variantou viru. Výsledky studie by měly být oficiálně představeny v pondělí.

Zdá se, že jsme na pokraji vyvrcholení informační konfrontace mezi Ruskem a Západem v otázce vývoje a propagace vakcín proti koronaviru. 

Deník Financial Times, publikovaný v desítkách měst po celém světě zlomil hřbet velblouda rusofobie.

Stručně řečeno, Jihoafrická univerzita a Oxford v návaznosti na výsledky studie provedené na 2 tisících lidí dospěly k závěru, že účinnost britské vakcíny proti jihoafrické mutaci koronaviru je … 0 (NULOVÁ). 

Samozřejmě použili měkčí formulaci a cituji:
„Zdá se, že injekce vakcíny od AstraZeneca neposkytuje ochranu při mírném až středně závažném onemocnění způsobeném virem z Jižní Afriky.“ 

Na otázku, jaká je její účinnost při těžkých onemocněních, si zcela jistě můžete snadno odpovědět sami.

https://bit.ly/2MHH7nW

sdíletj na