V SPD trváme na tom, že je nutné a nezbytné co nejrychleji přijmout opatření k zajištění plynulé dodávky léků pro české pacienty

Ze sítí: Radim Fiala

Nedostatek léků stále komplikuje lékařům léčbu některých onemocnění. Mnozí z nich přiznávají, že musejí obvolávat lékárny, aby pacientům předepsali léky, které jsou k dostání. V českých lékárnách stále není dost antibiotik včetně základních penicilinů a chybí i jiné druhy léků, například některé přípravky na kašel, oční kapky s protizánětlivým účinkem či vitamin K v kapkách. Informovaly o tom iDnes.cz a tn.cz.

Nese za to plnou odpovědnost vláda Petra Fialy (ODS) a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09), který současnou lékovou krizi neřeší a na místo toho připravuje zcela šílené plány na zúžení rozsahu zdravotní péče hrazené plně ze zdravotního pojištění.

V SPD trváme na tom, že je nutné a nezbytné co nejrychleji přijmout opatření k zajištění plynulé dodávky léků pro české pacienty, aby nebyla závislá pouze na komerčních zájmech špatně fungujícího globálního trhu a farmaceutických firmách a na dalších soukromých subjektech. Ideální by bylo i obnovit domácí výrobu léků. Náš stát musí být v základních strategických oblastech, kam zdravotnictví a léková politika nepochybně patří, nezávislý.Ministerstvo zdravotnictví České republiky

6.září 2022

facebook.com

Dnes vysíláme už desátý kamion s humanitární pomocí na Ukrajinu!

Jde o 22 032 balení léčiv v souhrnné hodnotě přes 1,3 milionů korun, které darovala společnost Glenmark Pharmaceuticals Distribution s.r.o. Děkujeme!

Včetně nejnovější dávky pomoci jsme v souvislosti s vojenským konfliktem na Ukrajině vyslali dosud deset kamionů léčivých přípravků do centrálního skladu humanitární pomoci v Polsku. Ve spolupráci s darujícími společnostmi, Českou asociací farmaceutického průmyslu a Asociací inovativního farmaceutického průmyslu byla odeslána humanitární pomoc v celkovém počtu okolo 900 000 balení v souhrnné finanční hodnotě téměř 37,3 milionu Kč. 

sdíletj na

3.3 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
Souhlas
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ANTIUKRAJINEC
24. 1. 2023 19:02

Hlavně že jsou sklady plný “vakcín” na tečku za koronavirem,který nikdo nechce a nikdo už jim nevěří….

sizok
24. 1. 2023 19:27

Ovce, jenom sbírejte peníze na léky pro ukrajinu.
Ten zbytek, co tu zůstane, vám seberou, až přijedou sem, samotní
chocholi. Opravdu hloupý národ. Hloupý.

Milan ze Zahrady Čech
24. 1. 2023 20:33
Odpovědět  sizok

Hloupost je slabý výraz.

Tom
24. 1. 2023 22:11
Odpovědět  sizok

Rika se, co Cech, to muzikant. Ja si dovolim rict, co Cech (Europan), to blbec. Cest vyjimkam!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Peter 008
24. 1. 2023 22:27
Odpovědět  sizok

Vidím, že moje delší dobu trvající snaha o to, aby se chápalo, že všude je to podobné je marná, Víte, co je ve skutečnosti to nejhorší a co zavírá cesty ke zlepšení nejen politické situace? PAUŠALIZACE!

Pavel z Moravy
25. 1. 2023 09:16

Nejvíce je mně líto toho, že jsme byli tak chytrý, inteligentní a vzdělaný národ a nyní jsme ve stádiu odpadní žumpy. I znalosti děcek ze základek a učňáků byly na vyšší úrovni než kdekoliv ve světě znalosti z vyšších škol. A nejvíce mne bolí, že se stále nechápe, že je zapotřebí vyléčit společnost, tedy jít k příčině této degenerace, protože jinak je vše marné. Příčinu máte před očima. Je to bezzudný kořistnický a chamtivý kapitalistický systém bez jakékoliv lidskosti a empatie. Co to proboha espéďáci řešíte? Řešte sakra samotnou podstatu systému. K tomu zde ale není dostatek odvahy. Co kdyby se šláplo miliardářům a jejich kamarilám na palečky. Tak pokračujme dále ve chvále úžasných kapitalistických bossů a jejich lásce k vlasti přes tučné šrajtofle a chvalme pána.